Jaka temperatura jest ustawiona na C na podgrzewaczu wody? 3 czynniki wpływające na to!

Jaka temperatura jest ustawiona na C na podgrzewaczu wody? Ustawienie C na termostacie podgrzewacza wody odpowiada 140 do 150 stopni. Temperatura różni się w zależności od marki i modelu podgrzewacza wody. Niemniej jednak standardowa wartość temperatury ustawienia C w podgrzewaczach wody wynosi 150 stopni.

Czy niedawno kupiłeś nowy grzejnik do swojego domu? Czy jesteś nowy w urządzeniu? Możesz zobaczyć niektóre wskaźniki, takie jak litery na termostacie, i nie wiesz, co oznaczają te litery. Nie martw się, bo mam dla ciebie wszystko. W tym artykule omówimy wszystkie ustawienia temperatury w termostacie do podgrzewacza wody, gdzie jest on używany i jak dostosować temperaturę do swoich potrzeb. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i czytaj do końca tego artykułu.

Jaka temperatura jest ustawiona na C na podgrzewaczu wody? 3 czynniki wpływające na to!

Sprawdzanie ustawienia temperatury podgrzewacza wody

Niektóre podgrzewacze wody mają na termostacie etykiety, które informują o dokładnym ustawieniu temperatury, które chcesz, ale niektóre nie. Ten ostatni jest zwykle oznaczony literami, które odpowiadają różnym poziomom temperatury. Jeśli więc chcesz sprawdzić temperaturę wody, weź filiżankę i termometr do gotowania, aby zmierzyć jej temperaturę. Pozostaw podgrzewacz wody na godzinę bez korzystania z niego i odkręć kran znajdujący się najbliżej podgrzewacza. Pozwól wodzie płynąć przez co najmniej minutę. Ma to na celu zapewnienie maksymalnej temperatury wody. Napełnij kubek wodą z kranu i zanurz termometr do gotowania, aby określić temperaturę. Dowiedzmy się, jaka temperatura jest ustawiona na C na podgrzewaczu wody!

Ustawianie temperatury na gazowym podgrzewaczu wody

Jak wspomniałem powyżej, w termostacie znajdują się wskaźniki ustawień temperatury oznaczone literami. Co oznaczają te litery? Większość podgrzewaczy wody tego typu to podgrzewacze wody zasilane gazem. Zwykle mają one regulator temperatury w postaci pokrętła, oznaczony literami na nich. Dowiedzmy się, co oznacza każde ustawienie.

W większości przypadków etykiety mają niską lub ciepłą, co odpowiada 80 do 90 stopni, Hot lub czasami oznaczone trójkątem, który odpowiada 20 stopniom. Następujące litery A, B i C oznaczają odpowiednio a30, 40 i 50 stopni. Najwyższe ustawienie temperatury jest bardzo gorące, dochodzące do 180 stopni. Niektóre podgrzewacze wody zasilane gazem mogą mieć naklejoną etykietę „Wakacje”; nie podgrzewa wody. Zamiast tego utrzymuje zapłonnik wewnątrz nagrzewnicy w stanie zapłonu.

Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jaka temperatura jest ustawiona na C na podgrzewaczu wody, może ona odpowiadać 140 lub 150 stopniom w zależności od modelu i typu podgrzewacza wody, którego używasz. Niektórzy używają tego ustawienia do dezynfekcji rur i innych urządzeń korzystających z gorącej wody, ale zalecam ustawienie 30 stopni lub ustawienie A, jeśli chcesz, aby wszystko było tolerowane ręcznie. Niektórzy z was prawdopodobnie zastanawiają się, jaka jest właściwa temperatura. Cóż, moim zdaniem 150 stopni to z pewnością za gorąco dla podgrzewacza wody, ponieważ może spowodować poparzenie podgrzewacza wody. Ta temperatura może być również zbyt wysoka, aby dzieci mogły sobie z nią poradzić. Podczas gdy dobre 130 stopni może być w sam raz dla twojej rodziny, ponieważ bakterie nie mogą przetrwać w tej temperaturze.

Czynniki wpływające na temperaturę wody

Mogą się zdarzyć sytuacje, w których nie uzyskałeś odpowiedniej temperatury, ale ustawiłeś właściwą temperaturę ze względu na pewne czynniki, które mogą wpływać na temperaturę wody. Niektóre czynniki obejmują odległość kranu od grzejnika, układ rur i stan systemu podgrzewacza wody. Każdy z tych trzech, powinieneś wiedzieć, jak wpływają one na temperaturę wody.

#1. Odległość od grzejnika

Pierwszym czynnikiem, który mamy na naszej liście, jest odległość kranu od podgrzewacza wody. Jak to wpływa na temperaturę wody? Im dłuższe są rury, tym dłużej musi podróżować od podgrzewacza wody do kranu, w którym potrzebna jest woda. Czasami podziemne rury mogą narażać przewody pod ziemią na zimowe warunki pokryte śniegiem, powodując, że gorąca woda jest chłodniejsza.

#2. Układ rur

Kolejnym czynnikiem wpływającym na temperaturę wody jest układ rur w Twoim domu. Ten czynnik wpływa na temperaturę wody, jest to szczególnie ważne, jeśli masz duże miejsce, w którym być może będziesz musiał szukać systemu recyrkulacji wody. W ten sposób skrócisz czas podróży wody przez rury, a także zaoszczędzisz energię i zasoby. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić rury z ciepłą wodą.

#3. Stan podgrzewacza wody

Po tych wszystkich regulacjach termostat nadal nie zapewnia odpowiedniej temperatury. Spróbuj sprawdzić stan swoich podgrzewaczy wody. Problem może dotyczyć samego podgrzewacza wody. Może trzeba wymienić element grzejny lub termostat wymaga wymiany. Niemniej jednak Twój podgrzewacz wody wymaga naprawy.

To okładka!

Chociaż większość z was nie wie, jaka temperatura jest ustawiona na podgrzewaczu wody, po przeczytaniu tego artykułu jestem pewien, że znasz już kilka ustawień oznaczonych na twoim termostacie. Niemniej jednak, jeśli chcesz chronić swoją grzałkę przed przegrzaniem, sugeruję ustawienie jej na 130 stopni lub ustawienia A. Zalecam używanie tego ustawienia, aby utrzymać bakterie z dala od wody. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak przetestować termostat nagrzewnicy wodnej i jak ustawić termostat nagrzewnicy.