Jaka jest właściwa temperatura lodówki na wino? 4 najlepsze rozważania!

Zastanawiasz się też, jaka jest właściwa temperatura w lodówce na wino? Cóż, wino musi być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, aby zachować swoją jakość, a temperatura ta musi wynosić od 7,2 do 18,3 stopni Celsjusza. Oczywiście możesz również przekonwertować te wartości, jeśli lodówka ma inną jednostkę odczytu.

Istnieją jednak określone zakresy temperatur dla każdego rodzaju wina. Być może masz resztki win z bieżącej imprezy, którą odbyłeś.

Jaka jest właściwa temperatura lodówki na wino? 4 najlepsze rozważania!

Bez świadomości odpowiedniej temperatury, która utrzymałaby świeżość wina, będzie trochę posmakować, jeśli je zostawisz. W tym artykule omówimy znaczenie prawidłowego przechowywania win i wskazówki dotyczące prawidłowego przechowywania. Dzięki tym informacjom z pewnością zaoszczędzisz tak wiele, zapobiegając zepsuciu wina.

Niezbędne rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy przechowywaniu wina

Nie chodzi tylko o temperaturę, którą musisz utrzymać, aby zachować jakość wina. Właściwie jest kilka rzeczy, a my dowiemy się najważniejszej z nich. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie są łatwe!

W tej sekcji, po udzieleniu odpowiedzi na nasze główne pytanie, „jaka jest właściwa temperatura dla lodówki na wino?” zadbamy o to, abyśmy wykonali również inne niezbędne zadania, aby nasze wino nie degradowało jego walorów smakowych i atrakcyjności.

Rozważenie #1. Ustawienie odpowiedniej temperatury

Musimy zachować wino przez schłodzenie, ale pamiętaj, że to, co oznacza „fajne”, nie oznacza „bardzo fajne”. Niewiele, nie mniej. Najlepiej, aby temperatura była jak najbardziej zbliżona do ideału. Ciepła temperatura to konkurencja dla win.

Temperatura wyższa niż 21 stopni Celsjusza sprawi, że wino szybko się starzeje. Zakres temperatur, który powiedzieliśmy powyżej, zapewni bezpieczeństwo wina.

Jednak, aby mieć pewność, że nadal będzie dobrze, gdy Ty i Twoi znajomi go wypijecie, nie przechowuj go zbyt długo. Możesz go przechowywać przez miesiące, ale nie dłużej niż rok. Ponadto, jeśli ustawisz lodówkę na niższą temperaturę niż to konieczne, spowoduje to wysuszenie korków od wina z powodu braku wilgoci.

Co gorsza, suszenie korków w końcu pozwoli na przedostanie się powietrza do wina, co spowoduje jego uszkodzenie. Więc kolejnym ostrzeżeniem dla osób, które wkładają wino do zamrażarki, ponieważ chcą podawać je intensywnie na zimno, jest: nie rób tego ponownie. Jeśli masz zamiar to zrobić, nie rób tego! Gdy wino zamienia się w lód, rozszerzy się i ostatecznie spowoduje wypchnięcie korka. Chcesz tego? Absolutnie nie!

Rozważenie #2. Bądź poważny w utrzymywaniu temperatury

Nie „zbyt” poważne, że wpadniesz w panikę, jeśli wystąpią drobne wahania temperatury. Właściwym momentem, aby się trochę martwić – nie reklamujemy tutaj, że jest to kłopotliwe, widzisz – jest wtedy, gdy nastąpi znaczna zmiana początkowo ustawionej temperatury. Jeśli temperatura od czasu do czasu będzie się bardzo zmieniać, spowoduje to wypchnięcie korka wina lub zakopanie go w ustach butelki.

Albo wino wyleje się do lodówki, albo trzeba rozbić butelkę, żeby wypić wino – to jest najgorszy scenariusz. Nie martw się o przesiąkanie korka, ponieważ nie oznacza to, że wino już straciło swój blask – nigdy się nie dowiesz, dopóki go nie skosztujesz. Utrzymuj stałą temperaturę, ponieważ jest to niezbędne do przechowywania win.

Rozważenie #3. Właściwe oświetlenie

Każde źródło światła, które jest wyjątkowo takie, że światło słoneczne wywołałoby szkodliwy wpływ na wino – bardziej prawdopodobne, że uszkodzenie będzie trwało przez długi czas. Dzieje się tak, ponieważ emituje fale ultrafioletowe, które szkodzą winu. Jeśli zauważyłeś, butelki, w których zamknięte jest wino, nie są bezbarwne.

Zamiast tego jest cieniowany ciemnymi kolorami – najczęściej brązowym i czarnym.

Należy jednak zauważyć, że żarówki w naszych domach nie mają dużej zdolności do niszczenia wina. Dobre wieści! Nie musisz zamieniać swojego domu w ciemną jaskinię, aby ocalić swoje wina przed ruiną. Niemniej jednak należy zawsze pamiętać o tym, jak długo przechowujesz wina, ponieważ oświetlenie w naszym domu może stopniowo powodować uszkodzenie wina.

Rozważenie #4. Unikaj wibracji

Musisz zrobić wszystko, aby wina nie spoczywały nad wibrującym sprzętem. Pamiętaj też, że jeśli przenosisz wina z jednego miejsca do drugiego, musisz obchodzić się z nim delikatnie, unikając zbyt dużego wstrząsu. Dzieje się tak, ponieważ wstrząsanie może mieć duży wpływ na skład chemiczny wina. Pamiętaj jednak, że to uszkodzenie będzie możliwe tylko wtedy, gdy przeszło naprawdę silne wstrząsy lub małe wstrząsy, ale przez długi czas.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się właściwej temperatury lodówki na wino i kilka ważnych kwestii, które pomogą Ci zachować jakość wina. Dziękuję za przeczytanie do tego momentu. Twój czas i wysiłek są mile widziane! Chcesz wiedzieć więcej o lodówce na wino? Kliknij tutaj, co to jest lodówka na wino. Dziękuje za przeczytanie!