Jaka jest właściwa etykieta na prezent ślubny

Jeśli nie masz pewności, jaka jest właściwa etykieta prezentu ślubnego, rozważ pięć zasad. Podpowiemy Ci jaki prezent dać, ile to jest, czy musisz go przywieźć, kiedy wręczyć prezent ślubny i czy masz obowiązek wręczyć prezent parze.

Odpowiedzieliśmy również na niektóre często zadawane pytania dotyczące prezentów ślubnych. A dla tych, którzy potrzebują budżetu, możesz sprawdzić, ile dać na prezent ślubny.

Jaka jest właściwa etykieta na prezent ślubny

5 rzeczy, które należy wiedzieć, co jest właściwą etykietą na prezent ślubny

Sprawdź rejestr ślubów

Jedną z najtrudniejszych rzeczy związanych z prezentami ślubnymi jest wiedza, co podarować. Na szczęście obecnie większość par udostępnia rejestr ślubów na swojej stronie internetowej poświęconej ślubom.

Powinno to łączyć Cię z przedmiotami, które chcą i potrzebują, aby oszczędzić Ci kłopotów z podejmowaniem decyzji. Ale jeśli jesteś blisko pary, podarowanie im prezentu ślubnego poza rejestrem ślubów nie jest nieprawidłowe.

Skorzystaj z rejestru jako inspiracji lub podaruj im wyjątkowy prezent. Może to być coś ręcznie wykonanego, a nawet doświadczenie, takie jak rezerwacja kolacji.

Ile powinien wynosić Twój prezent ślubny?

Kolejnym powszechnym pytaniem dotyczącym etykiety prezentu ślubnego jest koszt prezentu ślubnego. Jedyną zasadą, o której musisz pamiętać, jest oparcie kwoty prezentu na bliskości z parą.

Nigdy nie dawaj prezentu, na który nie możesz sobie pozwolić, ponieważ dawanie prezentu nie byłoby również autentyczne. Możesz również zapytać współgościa weselnego o kwotę, jaką podaruje parze.

Czy powinieneś przynieść prezent ślubny na wesele?

Kiedyś na weselu znajdował się stół z prezentami, na którym goście mogli składać prezenty. Ale w dzisiejszych czasach wysyłanie prezentu ślubnego przed dniem ślubu jest bardziej powszechne.

Oczekuje się tego, zwłaszcza w przypadku ślubów docelowych, ponieważ podróżowanie z dużymi prezentami będzie kłopotliwe. Jedynym potencjalnym wyjątkiem jest to, że jeśli prezent jest pieniężny, znajdź pudełko ślubne, w którym zbierane są prezenty pieniężne i certyfikaty.

Wyświadczasz również parze przysługę, ponieważ mogą zacząć od wczesnej kartki z podziękowaniami. I oczywiście ryzykujesz zgubienie prezentu ślubnego, jeśli nosisz go ze sobą z miejsca spotkania na przyjęcie.

Kiedy wręczyć prezent ślubny?

Ponieważ nie oczekuje się, że przyniesiesz prezent ślubny na miejsce, kiedy powinieneś dać go parze? Rozważ dostarczenie prezentu ślubnego na miesiąc lub kilka tygodni przed ślubem.

Oczywiście dawanie prezentu kilka miesięcy po ślubie byłoby dziwne, ale nadal jest dopuszczalne, jeśli masz powody. Ale dla Twojej wygody przejrzyj wcześniej rejestr ślubów pary, aby wybrać przedmiot, który odpowiada Twojemu budżetowi.

Czy musisz dać prezent ślubny?

Nie ma żadnych zasad, które dyktują gościom weselnym wręczenie prezentu ślubnego. Jeśli jednak jesteś bliskim krewnym lub przyjacielem, wystarczy zapewnić parze coś, co pokaże ich wsparcie dla ich małżeństwa.

Jeśli nie uczestniczysz, nadal nie jesteś zobowiązany do wręczenia parze prezentu ślubnego. Zdarzają się nawet wesela, na których para wspomina, że ​​liczy się tylko obecność gości, a prezenty są niepotrzebne.

Czy 50 USD jest w porządku na prezent ślubny?

Według niektórych źródeł minimalna kwota, jaką możesz dać na prezent ślubny, to 50 dolarów. Nawet jeśli jesteś tylko znajomym lub współpracownikiem, mówi się, że jest tandetne, jeśli dajesz mniej niż ta kwota.

Jednak ludzie różnią się w sytuacji finansowej; możesz zmagać się z finansami podczas ślubu. Dlatego dawanie czegoś niższego jest całkowicie w porządku, jeśli na to cię stać.

Możesz również zrobić dla pary spersonalizowany prezent na coś bardziej sentymentalnego. Następnie dodaj tę wiedzę na temat tego, co napisać na kopercie prezentu ślubnego, aby wysłać parze najlepsze życzenia.

Czy pary dostają prezenty ślubne?

Przyjęło się, że państwo młodzi wymieniają prezenty ślubne. Mogą być podane w nocy lub rano przed ślubem, zazwyczaj z serdecznym listem.

To także miły gest dla partnera, zwłaszcza gdy planowanie ślubu powoduje stres. Zapewnienie partnera prezentem i wiadomością powinno również pomóc złagodzić drżenie weselne.

Ile rodzice dają prezenty ślubne?

Rodzice Pary Młodej mogą dać z siebie wszystko na wesele swoich dzieci. Jednak rodziny często płacą za wesela swoich dzieci, że prezenty są niepotrzebne.

Czy panna młoda i pan młody dają prezenty rodzicom?

Chociaż nie jest to wymagane, twoi rodzice z pewnością docenią, jeśli dasz im prezenty ślubne. Prezenty mogą symbolizować Twoją wdzięczność za pomoc przy ślubie.

Czy niegrzecznie jest prosić o prezenty ślubne?

Proszenie o prezenty ślubne nie jest niegrzeczne. W dzisiejszych czasach powszechnie praktykuje się nawet łączenie rejestru na zaproszeniu na ślub.

Czego nie należy dawać jako prezentu ślubnego?

  • Coś, czego para nie potrzebuje
  • Coś super taniego lub drogiego
  • Coś, co spodoba się tylko jednemu z nich

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, czym jest właściwa etykieta prezentu ślubnego, rozważ pięć rzeczy.

Sprawdź rejestr, daj to, na co Cię stać, wyślij prezent wcześniej i nigdy nie przynoś go na wesele, i wiedz, że nie masz obowiązku wręczania prezentu. Mamy nadzieję, że nasze FAQ dotyczące prezentów ślubnych również Ci pomogły!