Jaka jest wada bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 11 zaskakujących wad!

Jakie są wady podgrzewacza wody bez zbiornika? Może to być kosztowny koszt początkowy, ograniczone zaopatrzenie w ciepłą wodę, kosztowny pobór mocy, niestabilna temperatura, wymagana dodatkowa konserwacja i nie tylko.

Pomimo tego wszystkiego, cieszenie się ciepłą kąpielą jest doskonałe przy użyciu podgrzewacza wody bez zbiornika zamiast dużego podgrzewacza wody.

Jaka jest wada bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 11 zaskakujących wad!

Wielu wybrało to narzędzie ze względu na jego niewielkie rozmiary i zużycie energii elektrycznej lub mniejsze zużycie paliwa. Nadal dobrze jest posłuchać jego wad, jeśli nastąpi awaria zasilania. Nie ma wody, a to wielka sprawa. Pobranie gorącej wody zajmie dużo czasu. Lepiej rozważyć zalety i wady zakupu. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jakie są wady bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Jaka jest więc wada podgrzewacza wody bez zbiornika? Przy tak wielu pozytywnych stronach omawiających podgrzewacz wody bez zbiornika, nadszedł czas, aby poznać jego wady:

#1. Drogie koszty początkowe

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody jest niewielki, ale nadal drogi. Przygotuj się na budżet, ponieważ prosty grzejnik bez zbiornika może kosztować więcej niż dobry grzejnik z ogromnym zbiornikiem. Ponadto do instalacji wymagany jest wykwalifikowany hydraulik, a opłaty za robociznę są wysokie. To zawsze jest część rachunku z góry. Dowiedz się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika.

#2. Ograniczone zaopatrzenie w ciepłą wodę

Podczas gdy podgrzewacz wody bez zbiornika zapewnia stałą dostawę ciepłej wody, zapewnia tylko kilka galonów wody. Najlepiej sprawdza się do jednorazowego użytku, ale jest kłopotliwa, gdy jest używana przez dwie lub więcej osób korzystających z wody. Zabraknie ciepłej wody; wznowienie dopływu wody zajmuje trochę czasu.

#3. Potrzebny odpowiedni odpowietrznik

Zainstaluj z nim odpowiedni otwór wentylacyjny. Ponadto wymaga wywietrzenia go na zewnątrz za pomocą konwencjonalnego wentylatora wyciągowego lub wywietrznika bezpośredniego, co zwiększa koszt instalacji. Dowiedz się, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody.

#4. Potrzebna jest dodatkowa konserwacja

Coroczna konserwacja jest konieczna, gdy uruchamiasz bezzbiornikowe serce wodne, co jest częścią Twojego obowiązku jako właściciela. Niski koszt eksploatacji to mniejsze zużycie energii. Zadanie to przeciwdziała oszczędnościom uzyskanym dzięki mniejszemu zużyciu energii.

#5. Wymaga znacznej konfiguracji

W przypadku bezzbiornikowej instalacji podgrzewacza wody wymagana jest znacznie kompletna konfiguracja, w tym modernizacja lub rozszerzenie rur doprowadzających gaz lub wodę. Potrzebna jest nawet odpowiednia konfiguracja zasilania elektrycznego. W związku z tym przy jego instalacji niezbędne jest zatrudnienie profesjonalnych elektryków i hydraulików, co zwiększa koszty początkowe.

#6. Nie uruchamia się natychmiast

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody nie uruchamia się natychmiast, jak wtedy, gdy potrzebujesz szybkiej kąpieli; podniesienie temperatury wody wymaga czasu. Wyobraź sobie, że spieszysz się na rozmowę o pracę; bezzbiornikowy podgrzewacz wody nie wydaje się obiecującą drogą do podgrzewania wody. Będziesz długo czekać, aby bezzbiornikowy podgrzewacz wody pobierał wodę z zimnej linii. Następnie należy go podgrzać i wrzucić pod prysznic.

#7. Konkurencyjny, ale najdroższy

Zrozum, że podgrzewacz wody bez zbiornika jest najbardziej konkurencyjny, ale najdroższy, ponieważ jest to prawdą, biorąc pod uwagę wiele tradycyjnych podgrzewaczy wody do znalezienia i przechowywania. Zwykle ma mniejszą lub podobną właściwość niż standardowy gejzer.

#8. Światło pilota marnuje energię i zużywa światło pilota

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody zasilany gazem ma lampkę kontrolną, która zużywa energię, a także marnotrawstwo. Nie ma to jednak nic wspólnego z podgrzewaniem wody. Jego konstrukcja zaczyna się w procesie ogrzewania. Ale w przypadku konwencjonalnego podgrzewacza wody wraz z zasobnikiem, lampka kontrolna nie rozpoczyna procesu ogrzewania. W jakiś sposób podnosi temperaturę wody.

#9. Problem z awarią zasilania

Jeśli Twoim celem jest utrzymanie ciepła podłogi w sezonie zimowym, świetnym rozwiązaniem wydaje się być podgrzewacz wody bez zbiornika. Ale jeśli nie ma prądu i jest burza, urządzenie się nie włączy. Nie podgrzeje też wody. W ogóle nie podgrzeje wody. Nagrzewnica zasilana gazem wymaga do działania elektrycznego panelu sterowania, którego nie ma w nagrzewnicy bezzbiornikowej. Jeśli przerwa w dostawie prądu trwa kilka dni, będzie to kłopotliwe doświadczenie.

#10. Potrzeba dodatkowego sprzętu

Jeśli zmiękczacz wody jest konieczny, chcesz, aby podgrzewacz wody bez zbiornika działał prawidłowo. Oznacza to, że musisz ustawić dodatkowe wyposażenie, które zwiększa cenę urządzenia. Jest to korzystne w oszczędzaniu miejsca, ale ogromny zmiękczacz gromadzi więcej miejsca. Dodaj ten zmiękczacz, a wymaga więcej miejsca niż konwencjonalny podgrzewacz wody.

#11. Nie nadaje się do użytku w klimacie północnym

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody wykorzystuje modulator natychmiastowego podnoszenia, który przełącza temperaturę z 50o na 60o. Niemniej jednak nie jest to łatwe, jeśli pochodzisz z północnych klimatów.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jaka jest wada podgrzewacza wody bez zbiornika, biorąc pod uwagę, że nie nadaje się on do użytku w północnym klimacie i może być kłopotliwy w przypadku awarii zasilania. Chociaż może być najbardziej konkurencyjny, nadal jest najdroższy. Wiąże się to również z wysokimi kosztami początkowymi, co sprawia, że ​​zastanawiasz się dwa razy przed jego zakupem. Po prostu rozważ zalety i wady podgrzewacza wody bez zbiornika i kup go nadal, jeśli go potrzebujesz. Kup bezzbiornikowy podgrzewacz wody, jeśli uważasz, że jest korzystny do użytku w domu! Przeczytaj więcej o wadach podgrzewacza wody bez zbiornika.