Jaka jest trzecia rocznica ślubu: pomysły na prezenty

Odpowiedź na to, czym jest trzecia rocznica ślubu, wiąże się z jej symbolem, skórą. A jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego skóra jest skorelowana z czasem trwania małżeństwa, czytaj dalej.

Podzielimy się również pomysłami na prezenty rocznicowe na trzy lata małżeństwa. Ale czy wiesz, że skóra jest również symbolem kolejnej rocznicy?

Jaka jest trzecia rocznica ślubu: pomysły na prezenty

Sprawdź, jak uczcić 9 rocznicę ślubu, aby dowiedzieć się więcej.

O czym jest trzecia rocznica ślubu?

Trzecia rocznica ślubu nazywana jest również rocznicą ślubu ze skóry, ponieważ jej symbolem jest skóra. To sprawia, że ​​ta rocznica jest wyjątkowa, ponieważ większość rocznic nazywa się na podstawie kamienia lub metalu.

Niezależnie od tego, nie przeocz i miej trzecią rocznicę ślubu bez świętowania ze współmałżonkiem. Może nie należy do słynnych kamieni milowych ślubu, ale ta nieparzysta, stosunkowo niedawna rocznica ślubu jest nadal warta upamiętnienia.

Skóra jest tradycyjnym symbolem trzeciej rocznicy ślubu i pasuje ze względu na swoją elastyczność, ciepło i trwałość. Skórę można odnieść do małżeństwa przez trzy lata, ponieważ jest to czas, kiedy zaczynasz się poznawać głębiej, a faza miesiąca miodowego nie jest tak widoczna.

Dlaczego trzeci rok małżeństwa jest skórzany?

Skórzana rocznica to trzeci rok małżeństwa ze względu na jakość tego materiału. Ponadto skóra znana jest ze swojej trwałości i elastyczności, która idealnie nadaje się do trwałego małżeństwa.

W trzecim roku bycia ze współmałżonkiem zobaczysz, kim są i co robią w różnych sytuacjach. Tak więc, chociaż wciąż jest to dość młode małżeństwo, zwykle przechodzisz różne wyzwania i testy w związku.

Więc jeśli zastanawiasz się, czy trzecia rocznica ślubu jest wyjątkowa, wiedz, że tak jest, nawet jeśli nie należy do popularnych. Postaraj się rozpoznać tę rocznicę i zrób coś wyjątkowego lub podaruj prezent swojemu partnerowi.

Jaki jest kamień szlachetny na trzecią rocznicę?

Kamień związany z trzecią rocznicą ślubu to perła, ale znajdziesz też inne odniesienia wskazujące na kamień księżycowy jako symbol klejnotu na trzy lata małżeństwa. Szkło lub kryształ są nawet uważane za nowoczesne symbole trzeciej rocznicy ślubu, więc pamiętaj o tych alternatywach.

Niezależnie od tego, wszystkie te symbole pasują do 3. rocznicy ślubu tak samo jak skóra. Uważa się, że Pearl przyciąga szczęście, a kamień księżycowy reprezentuje nadzieję i jasność, cechy, które chciałbyś mieć dla świeżo poślubionej pary.

Wtedy oczywiście szkło kojarzy się z kruchością wczesnych etapów małżeństwa. Możesz więc uznać te symbole za inspirację dla prezentów ślubnych z okazji 3. rocznicy lub jako motyw na przyjęcie weselne z okazji 3. rocznicy.

Jaki jest kwiatek na 3. rocznicę?

Kwiatem symbolizującym trzecią rocznicę ślubu jest słonecznik. Ten szczęśliwie wyglądający kwiat znany ze swojej siły idealnie nadaje się do reprezentowania trzech lat małżeństwa.

Stosunkowo nowe małżeństwo jest ciepłe i słoneczne, podczas gdy silne łodygi słonecznika mogą być postrzegane jako znak fundamentu, który budujesz przez wiele lat razem. Więc jako niespodziankę możesz podarować współmałżonkowi bukiet słoneczników, aby uczcić ten kamień milowy.

Jaki jest kolor na 3. rocznicę?

Z trzecią rocznicą ślubu związane są dwa kolory: kolor skóry i, co ciekawe, jadeitowa zieleń. Brązowy lub brązowo-czarny to kolor skóry, który reprezentuje odporność i bezpieczeństwo, podczas gdy wspaniała jadeitowa zieleń jest kolorem spokoju i szczęścia.

Jaki jest tradycyjny prezent na trzecią rocznicę ślubu?

Skórzane prezenty rocznicowe tradycyjnie wręczane są w trzecią rocznicę. W końcu skóra jest symbolem trzech lat małżeństwa.

Biorąc to pod uwagę, masz szereg opcji, co dać swojemu partnerowi. Rozważ pasujący skórzany zegarek, skórzaną torbę, skórzane buty, a nawet skórzaną tapicerkę, aby ulepszyć wystrój swojego domu.

Pamiętajcie jednak, że perła i szkło są również związane z tą rocznicą. Dlatego pary w trzecią rocznicę ślubu zwykle wymieniają prezenty, takie jak biżuteria z pereł, szkło i dekoracje ze szkła.

Gdy osiągniesz dwukrotnie dłuższy czas trwania małżeństwa, sprawdź nasz przewodnik na temat prezentu na szóstą rocznicę ślubu.

Co powinienem zrobić w trzecią rocznicę ślubu?

  • Wymień skórzane prezenty
  • Zorganizuj przyjęcie z przyjaciółmi i rodziną
  • Idź na romantyczny wypad
  • Miej intymny pobyt
  • Przygotuj prezentację podróży w dół pamięci

Jakie są ważne rocznice ślubu?

Kamienie milowe rocznic ślubu to liczby parzyste: 5, 10, 15, 20 i tak dalej. Ale oczywiście te największe to srebrna rocznica w 25. rocznicę ślubu, złota rocznica lub 50. rocznica ślubu oraz 70. rocznica ślubu, która jest platyną.

Biorąc to pod uwagę, nadal ważne jest, aby świętować każdą rocznicę ślubu. Możesz podtrzymać romans, zawsze uspokajając i celebrując kamienie milowe w związku ze współmałżonkiem.

Wniosek

Czy ten jubileuszowy przewodnik był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, jaka jest trzecia rocznica ślubu jako rocznica skóry.

I chociaż trzecia rocznica, podobnie jak inne nieparzyste rocznice, nie należy do dobrze znanych kamieni milowych małżeństwa, poświęć trochę czasu na świętowanie jej ze współmałżonkiem. Podobnie jak w przypadku skóry, bycie razem przez trzy lata może oznaczać, że w przyszłości czeka cię solidny, długotrwały związek.