Jaka jest różnica między pleśnią a pleśnią? Pomocny przewodnik

Wygląd, tekstura, rodzaje, efekty i obszar, w którym się rozwija, to niektóre czynniki, które mogą pomóc w określeniu różnicy między pleśnią a pleśnią. Łatwo stwierdzić, że każda powierzchnia jest już czysta po zakończeniu zamiatania i wycierania kurzu, ale czy jesteś pewien, że usuwanie kurzu jest jedyną rzeczą, na której powinniśmy się skupić podczas sprzątania?

Pleśń i pleśń muszą być traktowane przez ludzi szczerze i poważnie, ponieważ są to formy grzybów, które mogą zagrażać zdrowiu. Czy zdajesz sobie sprawę, że pomimo tego podobieństwa do bycia grzybem, mają cechy, które je wyróżniają?

Nie jest łatwo odróżnić pleśń od pleśni, jeśli nie jesteś świadomy tych dwóch. Czytaj dalej ten artykuł, aby zapoznać się z tym, co musisz wiedzieć o pleśni i pleśni!

Wygląd i zapach pleśni i pleśni

Jeśli uważasz, że wygląd pleśni i pleśni jest taki sam, to się mylisz. Pleśń i pleśń różnią się zapachem i wyglądem, na przykład kolorem i teksturą.

Pleśń pojawia się tylko w kolorze żółtym lub białym do szarawego i mówi się, że ma suchą, szorstką i pudrową konsystencję. Co więcej, mączniaka można natychmiast rozpoznać po jego silnym, nieprzyjemnym zapachu i nieświeżym zapachu.

Z drugiej strony pleśń wygląda na śliską lub rozmytą i zwykle występuje w kolorach zielonym i czarnym, ale są też białe, niebieskie, brązowe lub żółte. Pleśń ma również zapach stęchlizny i ziemisty, który daje intensywniejszy zapach niż pleśń.

W celach informacyjnych kolor formy różni się w zależności od tego, gdzie się rozwinie. Jeśli interesują Cię warianty kolorystyczne pleśni, możesz sprawdzić, jaki kolor jest pleśnią, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie.

Rodzaje pleśni i pleśni, które je wyróżniają

Pleśń i pleśń zawierają również kategorie, które je różnią. Ten artykuł zawiera krótką i krótką dyskusję na temat klasyfikacji pleśni i pleśni, aby to ułatwić.

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z poniższymi nazwami rodzajów pleśni i pleśni podanych poniżej.

Standardowe typy pleśni to Alternaria, Aspergillus, Cladosporium, Penicillium i Stachybotrys Chartarum. Może to być trudne do wymówienia, ale ważne jest to, że masz świadomość, że te pięć elementów różni się pod względem tekstury, koloru i miejsca, w którym się rozwija.

Co więcej, zwykłe i zwykłe rodzaje mączniaka różnią się tylko dwoma, którymi są mączniak prawdziwy i rzekomy. Mączniak prawdziwy atakuje głównie rośliny, natomiast mączniak rzekomy dotyka głównie towary rolne.

Czy jesteś ciekaw bardziej szczegółowych informacji, które wyjaśnią Ci każdy rodzaj? Możesz sprawdzić, jak odróżnić czarną pleśń od pleśni, aby zrozumieć głębsze znaczenie każdego rodzaju.

Gdzie się rozwija?

Pleśń i pleśń różnią się również pod względem miejsca, w którym mogą rosnąć i rozwijać się. Jeśli uważasz, że te dwie osoby rosną w tym samym środowisku, cóż, w pewnym sensie możesz mieć rację.

Wiadomo, że pleśń rozwija się w miejscach zawierających wilgoć. Niektóre przykłady to dachy, rury i okna, w których widoczne są przecieki spowodowane zalaniem.

Co więcej, pleśń rośnie również w papierze, drewnie, farbach, dywanie, tkaninie, tapecie, kurzu i tekturze. Może być również widoczny dla żywności, takiej jak mięso, chleb lub ser.

Z drugiej strony pleśń można znaleźć w suchych obszarach, takich jak wilgotne obszary, podłogi, sufity, ściany i obszary o dużej wilgotności. Może również rosnąć na powierzchniach rolniczych, których ziemniak jest jednym z najlepszych przykładów.

Rozróżnianie skutków pleśni i pleśni

Zarówno pleśń, jak i pleśń wpływają na zdrowie ludzi. Jednak te efekty różnią się, ponieważ jeden może być łagodniejszy, a drugi gorszy.

Pleśń może szkodzić czyjemuś zdrowiu, ale można ją uznać za łagodną i lekką w porównaniu z pleśnią. Pamiętaj jednak, że bycie maleńką cząsteczką nie oznacza, że ​​jest już bezpieczna.

Pleśń powoduje kaszel, przeziębienie, ból gardła, bóle głowy i problemy z oddychaniem. Poważne problemy mogą występować u kobiet w ciąży, niemowląt, osób starszych i osób z istniejącymi schorzeniami, takimi jak alergie, astma i problemy z oddychaniem.

Z drugiej strony pleśń może mieć gorszy efekt, który może przynieść pleśń. Pleśń może powodować problemy z oddychaniem, alergie, zapalenia stawów, problemy z sercem, zmęczenie, depresję i zawroty głowy.

Wniosek

Czyszczenie oznacza usuwanie wszystkich brudnych cząstek, w tym ewentualnej pleśni i pleśni, które można rozpoznać w niektórych obszarach domu. Można go teraz łatwo zidentyfikować, ponieważ teraz wiesz, jaka jest różnica między pleśnią a pleśnią.

Oba mogą być grzybami, ale wciąż różnią się od siebie z wielu powodów i aspektów. Znajomość ich rodzaju, wyglądu i tekstury może pomóc ci określić, co powinieneś robić, a czego unikać.

Rozpoznanie różnicy między nimi może pomóc ci się chronić. Możesz także podzielić się swoją wiedzą na ten temat z innymi.

Najlepiej zdawać sobie sprawę z różnic między pleśnią a pleśnią, ponieważ mogą one być korzystne nie tylko dla idei higieny i czystości, ale także dla zdrowia i dobrego samopoczucia.