Jaka jest najlepsza maszyna do szycia do haftu?

Dowiedzieliśmy się, jaka jest najlepsza maszyna do szycia do haftu i poleciliśmy cztery marki. Aby pomóc Ci wybrać spośród nich, omówimy również, jakie praktyki szycia lub rodzaje kanałów mogą skorzystać z każdego modelu.

Decyzja, którą maszynę wybrać, może być przytłaczająca, zwłaszcza w przypadku tak drobiazgowego projektu, jak haft. Aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące zakupu, przeczytaj, która maszyna do szycia jest dla mnie odpowiednia.

Jaka jest najlepsza maszyna do szycia do haftu?

Możesz również przejrzeć nasz blog w poszukiwaniu innych typów maszyn do szycia, aby dowiedzieć się więcej.

Jaka jest najlepsza maszyna do szycia do haftu do kupienia

Bernina 880 Plus

Bernina 880 Plus jest jedną z najlepszych hafciarek marki, która umożliwia również pikowanie i szycie, dzięki czemu można jej używać do różnych projektów. Jeśli chodzi o haft, nie będziesz miał problemów z używaniem tego modelu ze względu na jego kontrolę ściegu haftu, funkcje edycji i precyzyjnego umieszczania.

Ten model trzy w jednym wykorzystuje nawet szpulkę jumbo, dzięki czemu możesz szyć, pikować i haftować bez przerw. Bernina 880 Plus jest w stanie wykonać 1000 ściegów na minutę podczas haftowania i 1200 ściegów na minutę podczas szycia.

A jeśli chodzi o obszar roboczy, 880 Plus ma 12 cali przestrzeni po prawej stronie igły. Następnie po prostu wybierz spośród wbudowanych 460 wzorów haftów i ponad 17 000 ściegów do swojego projektu.

Najlepsze dla:

 • Ci, którzy dopiero zaczynają haftować
 • Osoby, które chcą mieć szeroki wybór wzorów haftów
 • Gospodarstwa domowe, które również potrzebują maszyny do szycia i pikowania
 • Osoby pracujące nad dużymi projektami

Brat SE600

Możesz maksymalnie wykorzystać swoje pieniądze z modelem 2 w 1 Brother SE600. Możesz użyć tego bestsellera do szycia i haftu, dzięki czemu nie ograniczasz się do projektów, które możesz wykonać.

SE600 ma 3,2-calowy ekran dotykowy LCD, którego można używać do przeglądania i edycji projektów haftów, np. zmiany poszczególnych kolorów nici. W zestawie znajduje się 80 wzorów haftów, ale możesz użyć portu USB, jeśli chcesz zaimportować własne projekty.

Jeśli chodzi o szycie, SE600 ma do wyboru 103 ściegi. I wreszcie, otrzymasz obszerną przestrzeń roboczą i pole haftu 4 na 4 cale, aby wygodnie pomieścić różne projekty.

Najlepsze dla:

 • Osoby, które również chcą szyć, a nie tylko haftować
 • Kanali, którzy chcą czegoś prostego i szybkiego w użyciu
 • Osoby, które chcą używać własnych projektów

Przeczytaj, jaka jest najlepsza maszyna do szycia Brother dla innych bestsellerowych modeli, które można haftować.

Janome Skyline S9

Czy jesteś fanem artystki Anny Marii Horner? Janome Skyline S9 to maszyna typu „dwa w jednym” z 40 projektami autorstwa Anny Marii Horner, wśród 250 projektów haftów.

Dzięki Skyline S9 otrzymasz nawet ogromny haft o rozmiarze 6,7 na 7,9 cala i 8,3 cala przestrzeni roboczej. A dla początkujących, możesz skorzystać z różnych aplikacji Janome, aby znacznie ulepszyć haft, w tym AcuDesign, AcuEdit i AcuSketch.

A ponieważ ma ekran dotykowy LCD, możesz się spodziewać, że ułatwia edycję projektów haftów. Wreszcie, Janome Skyline S9 jest w stanie wykonać 1000 ściegów na minutę dla twoich projektów szycia.

Najlepsze dla:

 • Osoby, które chcą mieć ekskluzywne projekty i różne do wyboru
 • Osoby, które dopiero zaczynają haftować
 • Gospodarstwa domowe, które potrzebują maszyny do szycia i haftu
 • Ludzie, którzy będą pracować nad ogromnymi projektami

Husqvarna Viking Jade 35

Jeśli jesteś fanem Husqvarny Viking, rozważ model Designer Jade 35. Dzięki dużemu obszarowi do haftowania i tamborkom nie musisz ciągle obwijać nawet przy dużych projektach.

Jesteś nowy w haftowaniu? Następnie możesz skorzystać z funkcji Doradca szycia marki, która pomoże Ci na ekranie.

A jeśli wolisz zobaczyć wzory haftów na czymś większym, ucieszy cię to, że możesz używać komputera z Designer Jade 35. Na koniec warto zauważyć, że tą jednostką można szyć i pikować, jeśli chcesz wszechstronna maszyna do szycia.

Najlepsze dla:

 • Osoby, które potrzebują hafciarki, którą można również szyć i pikować
 • Ludzie wykonujący szybkie projekty
 • Początkujący w szyciu i haftowaniu
 • Wykonywanie szczegółowego haftu

Jaka jest różnica między maszyną do szycia a hafciarką?

Hafciarka została specjalnie zaprojektowana do łatwego wykonywania skomplikowanych projektów na tkaninach. Z drugiej strony maszyna do szycia ma za zadanie tworzyć ściegi łączące materiał.

Czy zwykłe maszyny do szycia mogą haftować?

Przewaga hafciarki nad maszyną do szycia polega na tym, że możesz bezpośrednio na niej edytować i projektować, a ona z łatwością wykona projekt za Ciebie, bez względu na to, jak „skomplikowany” się wydaje. Jednak możliwe jest również haftowanie na zwykłej maszynie do szycia, jak pokazano w tym samouczku, jak monogramować koszulę za pomocą maszyny do szycia.

Możesz haftować na maszynie do szycia ściegiem ozdobnym lub nawet prostym ściegiem zygzakowym. Możesz również prześledzić wzór na stabilizatorze i użyć na nim igły.

Ale w przypadku projektów, które muszą być wypełnione, haft swobodnego ruchu powinien być łatwą opcją w maszynie do szycia. Tylko upewnij się, że możesz płynnie kontrolować jego prędkość.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie sprawdziliśmy, jaka jest najlepsza maszyna do szycia do haftu czterech marek.

Wszystkie powinny pomóc nawet początkującym w hafcie. Potrafią nie tylko haftować, ale także szyć.

W ten sposób będą miały najlepszy stosunek jakości do ceny jako urządzenie gospodarstwa domowego.