Jaka jest metoda ręczna w zwalczaniu szkodników na trawniku?

Aby wyeliminować szkodniki na trawniku, powinieneś wiedzieć, jaka jest ręczna metoda zwalczania szkodników na trawniku. Przestrzeganie właściwych praktyk kulturowych w zakresie zwalczania szkodników jest ręczną metodą zapobiegania szkodom na trawniku.

Znaczenie właściwej pielęgnacji trawnika

Ważne jest, aby zapewnić trawnikowi odpowiednią pielęgnację i hodować gatunki traw odpowiednie dla danego regionu klimatycznego. Zwróć uwagę, że praktyki takie jak nawożenie i nawadnianie mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie trawnika.

Jaka jest metoda ręczna w zwalczaniu szkodników na trawniku?

Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie szkód spowodowanych przez szkodniki trawnika jest utrzymanie zdrowej trawy i powstrzymanie się od nadmiernego stosowania pestycydów. Niektóre gatunki traw, takie jak trawa darniowa, są bardzo narażone na uszkodzenia fitotoksyczne spowodowane pestycydami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zachować zdrową trawę, możesz zapoznać się z tym artykułem, aby poznać wskazówki, jak zachować zieloną trawę i uzyskać zdrowy trawnik.

Od czasu do czasu sprawdzaj swój trawnik, szukaj chwastów i upewnij się, że szukasz obszarów problematycznych. Gruby kęp zdrowej trawy zatrzymuje wzrost chwastów, więc znaczny wzrost chwastów jest oznaką niezdrowego trawnika, który może być podatny na szkodniki.

Jedną z oznak, że trawnik jest zaatakowany przez owady, jest przyciąganie dorosłych szkodników do światła w nocy. Jeśli drapieżniki kręgowe, takie jak szopy, skunksy i ptaki, kopią Twój trawnik w poszukiwaniu szkodników owadzich, może to również być oznaką inwazji szkodników.

Stosowanie środków kontroli biologicznej, takich jak drapieżniki i pasożyty, ogranicza szkodniki trawnika. Większość trawników przydomowych nie musi być stosowana z pestycydami, jeśli przestrzegane są dobre praktyki kulturowe.

Jak działa kontrola biologiczna?

Kontrola biologiczna obejmuje wykorzystanie bezkręgowców, owadów i innych mikroorganizmów, które mogą żywić się szkodnikami trawnika, aby zapobiec ich osiedlaniu się na trawniku. Niektóre owady są korzystne dla Twojego trawnika, a zdrowe trawniki mogą pokonać kilka szkodników.

Aby trawnik był atrakcyjny dla pożytecznych owadów, należy zwiększyć różnorodność roślin na trawniku. Zróżnicowany zestaw roślin może przyciągnąć wielu naturalnych wrogów szkodników.

Zastanów się nad włączeniem różnych roślin kwitnących wokół trawnika. Zapylacze, takie jak lady chrząszcze, potrzebują pyłku i nektaru, aby przetrwać.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat kontroli biologicznej? Oto artykuł wyjaśniający, czym jest kontrola biologiczna w zwalczaniu szkodników.

Czy można używać pestycydów na trawniku?

Pamiętaj, że stosowanie pestycydów nie powinno być praktykowane, chyba że populacja szkodników jest na szkodliwym poziomie. Jeśli stosowanie pestycydów jest konieczne, upewnij się, że wybierasz materiały zgodne z IPM, które mają minimalny wpływ na pożyteczne organizmy.

Do pozbycia się szkodników trawnika wskazane są biologiczne pestycydy zawierające żywe organizmy, takie jak entomopatogenne nicienie lub biologiczne metabolity. Substancje te mają minimalny wpływ na naturalnych wrogów szkodników i innych pożytecznych organizmów, takich jak dżdżownica.

Jeśli praktyki kulturowe nie mogą zapobiec szkodom spowodowanym przez szkodniki, możesz wybrać produkty zgodne z IPM. Insektycydy drobnoustrojowe z Bacillus thuringiensis (Bt) i entomopatogenne nicienie mają niewielki negatywny wpływ na organizmy niebędące przedmiotem zwalczania.

Insektycydy, takie jak pyretrum (pyretryny), azadirachtyna i spinosad, również stanowią mniejsze zagrożenie dla organizmów niebędących przedmiotem zwalczania.

Organiczne pestycydy i środki owadobójcze, których można używać na trawniku

Pestycyd organiczny odnosi się do pestycydów pochodzących z naturalnych źródeł. Źródła naturalne obejmują rotenon (roślinne środki owadobójcze), pyretrum (pyretryny) lub minerały, takie jak kriolit, kwas borowy lub ziemia okrzemkowa.

Poniżej przedstawiono przykłady zalecanych organicznych pestycydów dla Twojego trawnika.

Azadirachtyna

Pochodzi z nasion drzewa neem. Służy do zwalczania larw robaków, robaków tnących i larw ciem.

Ponieważ azadirachtyna działa przede wszystkim jako regulator wzrostu owadów, który może zapobiegać osiągnięciu dojrzałości przez gąsienice, większość gąsienic umiera dopiero kilka dni po aplikacji.

Nenikotynoidy

Pomaga w zarządzaniu populacją pędraków trawnikowych, w tym pędraków białych i pluskwiaków. Wskazane jest stosowanie tego środka owadobójczego, gdy murawa rośnie i owady żerują na murawie.

Należy pamiętać, że neonikotynoidy nie są skuteczne przeciwko białym pędrakom, jeśli są stosowane wiosną, czyli przed wykluciem się pędraków. Mogą też być mniej skuteczne, gdy zastosuje się je zbyt późno w sezonie, czyli w czasie, gdy trawa nie rośnie szybko, a pędraki nie jedzą dużo.

Pyretryny

Pyretryny to związki organiczne pochodzenia roślinnego wytworzone z kwiatów niektórych chryzantem. Ten środek owadobójczy zmienia funkcje nerwowe owadów, powodując paraliż i śmierć.

Działanie pyretryny może utrzymywać się w obszarze aplikacji przez kilka dni lub dłużej. Upewnij się, że strumienie wody trzymają z dala od obszaru aplikacji złocienia, ponieważ mogą być wysoce toksyczne dla bezkręgowców wodnych.

Pyretroidy

Pyretroidy eliminują owady i stawonogi w taki sam sposób jak pyretryny, ale są zaprojektowane tak, aby dłużej utrzymywały się w środowisku, co oznacza, że ​​pozostałości po opryskach mogą pozostać aktywne przez kilka tygodni lub dłużej. Nie są tak skuteczne w zwalczaniu szkodników żyjących w glebie, takich jak białe pędraki, ponieważ wiążą się z cząstkami gleby i nie przemieszczają się łatwo z powierzchni do strefy korzeni.

Wniosek

Jeśli zadajesz sobie pytanie „Jaka jest ręczna metoda zwalczania szkodników na trawniku”, ta metoda jest metodą kontroli kulturowej. Jest praktykowany we wczesnych stadiach zwalczania szkodników w celu zmniejszenia możliwości inwazji szkodników owadzich i uszkodzeń.

Przykładami metod kontroli upraw w zwalczaniu szkodników są płodozmian i odpowiednie warunki sanitarne. Kontrola biologiczna jest również realną metodą eliminacji szkodników z trawnika, ponieważ wykorzystuje naturalnych wrogów szkodników.

Organiczne pestycydy i insektycydy, których możesz użyć na swoim trawniku, obejmują azadirachtynę, neonikotynoidy, pyretryny i pyretroidy. Możesz zapoznać się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jaki jest właściwy sposób przechowywania chemikaliów do zwalczania szkodników dla dodatkowego bezpieczeństwa.