Jaka dysza myjki ciśnieniowej jest bezpieczna dla samochodu? 7 najlepszych opcji!

Jaka dysza myjki ciśnieniowej jest bezpieczna dla samochodu? Po pierwsze, dysza czterdziestostopniowa nadaje się do szklanych powierzchni zewnętrznych i powierzchni lakierowanych, a dysza dwudziestopięciostopniowa nadaje się do kół i opon. Ale poza tym przekraczanie znaku dwudziestu pięciu stopni podczas mycia samochodu jest niebezpieczne. Po pierwsze, mniejszy rozmiar może przysporzyć więcej kłopotów.

Wybierz odpowiednią dyszę, ale pamiętaj o odpowiednim nacisku. Nigdy nie wywieraj większego nacisku, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lakieru w samochodzie.

Jaka dysza myjki ciśnieniowej jest bezpieczna dla samochodu? 7 najlepszych opcji!

Dodatkowo może narazić samochód na silne utlenianie i rdzę. O ile to możliwe, ciśnienie 1500 psi wystarczy, aby osiągnąć głębokie czyszczenie. Jest bezpieczny i odpowiedni do stosowania w zakresie ciśnienia od 1500 psi do 2000 psi. Wszystko poza tym pomiarem może spowodować uszkodzenie samochodu.

Jaka dysza myjki ciśnieniowej jest bezpieczna dla Twojego samochodu?

Jaka dysza myjki ciśnieniowej jest bezpieczna dla samochodu? Poniżej znajdują się typy dysz myjek ciśnieniowych, których można używać, które są bezpieczne dla samochodów:

#1. Czterdzieści stopni

Jest to biała dysza, która z łatwością czyści duże powierzchnie. Wyczyść karoserię samochodu i spłucz ją detergentem. Jeśli pójdziesz na szerszą powierzchnię, tym bezpieczniej będzie. Dlatego użyj białej dyszy, ponieważ im szerszy może być wentylator, tym wydajniej pokryje dużą powierzchnię.

#2. Sześćdziesiąt pięć stopni

Ta dysza z czarną końcówką, pod kątem sześćdziesięciu pięciu stopni, ma zbyt niskie ciśnienie, co pomaga usunąć pleśń lub zanieczyszczenia z mokrych powierzchni.

#3. Dwadzieścia pięć stopni

Ta zielona nasadka jest bardziej odpowiednia do usuwania brudu z karoserii samochodu, kół i skrzyni ciężarówki. Użyj zielonej dyszy lub dwudziestu pięciu stopni na grillach, emblematach, kołach, dywanikach i wszędzie tam, gdzie brud utknie między dnem ciężarówki a kabiną.

#4. Zero stopni

Ta czerwona dysza usuwa najtrudniejsze plamy z najbardziej uporczywych powierzchni. Skorzystaj z potężnego strumienia do metalu, betonu i & trudniejsze materiały. Odsuń się od używania strumienia wody, jeśli będziesz czyścić takie rzeczy, jak samochód czy drewno. Czerwony stwarza niebezpieczeństwo, że jeśli zostanie użyty niewłaściwie, może skończyć się kontuzją. Odsuń się od zerowej lub czerwonej dyszy.

#5. Piętnaście stopni

Ta dysza do myjki ciśnieniowej jest uniwersalna w użyciu, ale przydaje się w różnych sytuacjach. Nigdy nie jest niebezpieczny, gdy jest używany na większości powierzchni. Ten rodzaj pozwala na większe pokrycie powierzchni w zależności od Twoich potrzeb. Korzystaj z żółtej dyszy z bezpieczniejszej odległości, ale upewnij się, że jest to niższe PSI. Wybierz końcówkę dyszy, ale użyj jej do spłukania brudu i uporczywego błota z czterech razy cztery zderzaki, w tym nadkola.

#6. Dysza zmienna/regulowana

Ta dysza natryskowa to dar niebios dla tych, którzy wymagają różnych ustawień. Szybko przełączaj się za pomocą sześciu wzorców, takich jak zero stopni, czterdzieści stopni, dwadzieścia pięć stopni i piętnaście stopni, & mydło i płukanie. Nasadka przydaje się do wykonywania prac porządkowych przy użyciu niesamowitego produktu. Nie zmieniaj już standardowych dysz dzięki temu wspaniałemu narzędziu. Po pierwsze, jest wydajny i lekki, ponieważ wykorzystuje jeszcze mniejszy korpus i; zintegrowany projekt. Konwencjonalna wtyczka 1/4 cala może pasować do popularnych marek. Przeczytaj tabelę dysz ciśnieniowych.

#7. Dysza turbo

Dysza ta stanowi doskonałą alternatywę dla czerwonej końcówki dyszy ze względu na podobne ciśnienie, jakie zapewnia. Wykorzystuje jednak unikalny kąt rozpylania. Ta okrągła, wirująca forma strumienia wody może przebić się przez rdzę i twardy brud z powierzchni zdzieranych i betonowych.

Wskazówki dotyczące dysz wpływają na ciśnienie wody?

Ciśnienie wody to zmierzona ilość wody wypływającej z dyszy. Końcówka myjki ciśnieniowej ma na celu kontrolowanie ukształtowanego kąta V za pomocą różdżki natryskowej. Dodatkowo warunkuje uwalnianie wody. Różne kąty ustawienia dyszy pomagają dostosować się do różnych potrzeb, takich jak czyszczenie smaru lub delikatne mycie obszaru. Zastosowanie silnego strumienia w kilku dyszach pomaga osiągnąć pożądany stopień.

Niemniej jednak należy zachować szczególną ostrożność w uszkadzaniu powierzchni. Zacznij od czterech stóp i poruszaj się szybciej, jeśli to konieczne. Zacznij od niższego PSI, a następnie zwiększ w razie potrzeby. Od tysiąca dwustu do tysiąca dziewięciuset PSI jest jak dotąd najlepszy w zakresie, gdy myje się samochód myjką ciśnieniową. Zmień dysze, aby wytworzyć silne ciśnienie w trudnym miejscu. Zachowaj odpowiednią odległość, aby jak najlepiej wyregulować i sprawić, by czyszczenie ciśnieniowe było skuteczne. Sprawdź w tym artykule, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu.

Wskazówki dotyczące mycia samochodu pod ciśnieniem

Uzyskaj głębszy i szybszy proces czyszczenia w swoim samochodzie za pomocą myjki ciśnieniowej. Unikaj rzeczy, które mogą się nie udać, znając zakres ciśnienia i rozmiary dysz. Unikaj również niewłaściwego podejścia, ponieważ Twój samochód może ulec uszkodzeniu o wiele szybciej. Bliskość jest jednym z czynników, które mogą decydować o ostatecznym wyniku. Po prostu nie pozostawiaj żadnego kamienia odwróconego, a ciśnienie myje zakamarki i zakamarki oraz uszkodzone części. Niemniej jednak nigdy nie wywieraj nacisku około tysiąca psi na wyblakłą farbę, ponieważ powoduje to większe obrażenia. Lepiej umyć te części ręcznie przy użyciu łagodnego detergentu, ponieważ przyłożenie większej siły tylko pogarsza uszkodzenia. Dowiedz się, jak myć samochód myjką ciśnieniową.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jaka dysza myjki ciśnieniowej jest bezpieczna dla samochodu, gdzie powinna to być dysza czterdziestostopniowa odpowiednia do szklanych powierzchni zewnętrznych i powierzchni lakierowanych oraz dysza dwudziestopięciostopniowa odpowiednia do kół i opon.