Jak zwinąć materac sprężynowy? Najlepsze robić i czego nie robić

Jeśli ktoś zapyta Cię, jak zwinąć materac sprężynowy, zapoznaj się z tym artykułem i poprowadź go do innej praktyki. Eksperci i producenci nie zalecają rolowania dla tego konkretnego typu materaca. Więc co możesz zrobić z transportem lub przechowywaniem?

W przeciwieństwie do innych rodzajów materacy, które można zwijać za pomocą pasków zapadkowych, nie należy robić tego samego z materacem sprężynowym. Ze względu na swoją konstrukcję będzie bezużyteczny, a Ty również ryzykujesz uszkodzeniem konstrukcji. Oto, co powinieneś zrobić zamiast tego:

Jak zwinąć materac sprężynowy? Najlepsze robić i czego nie robić

Jak bezpiecznie zwijać materac sprężynowy: przeczytaj najpierw!

Uwaga do zapamiętania

Nie ma przewodnika krok po kroku w zwijaniu materaca sprężynowego. Jeśli się nad tym zastanowić, ten rodzaj materaca jest zbudowany ze sprężynowych zwojów, a nawet pręta granicznego w niektórych modelach w porównaniu do łóżek piankowych. Dlatego właściwym sposobem rzucania jest wcale nie rzucanie.

Chociaż możesz spróbować samemu i złożyć łóżko sprężynowe, jest bardziej niż prawdopodobne, że powróci do pozycji płaskiej. Sam proces również będzie złożony i ryzykujesz uszkodzeniem wewnętrznych cewek. Materac straci wtedy swój kształt, a Ty otrzymasz zdeformowane łóżko z potencjalnie unieważnioną gwarancją.

Co powinieneś zrobić, to położyć go płasko

Zamiast zwijać materac sprężynowy do przenoszenia lub przechowywania, połóż go płasko w naturalnej pozycji. To jedyne „zachowanie”, o którym należy pamiętać, aby upewnić się, że łóżko zachowa swoją integralność strukturalną. Połóż go poziomo w poruszającym się pojeździe lub schowku, ale nie ulegaj pokusie, aby trzymać go pionowo.

Musisz pamiętać o tej orientacji w przypadku materacy sprężynowych. Możesz pomyśleć, że łóżko sprężynowe można przesunąć do tej samej pozycji, w której je otrzymałeś, gdy zostało dostarczone. Jest to jednak zbyt ryzykowne i zalecane tylko do materacy bez sprężyn.

Czy mogę zwinąć materac sprężynowy?

Zwijanie, a nawet składanie materaca sprężynowego nigdy nie jest idealne. Niektórzy producenci unikają nawet wysyłania swoich wiosennych łóżek zwiniętych lub złożonych w pudełku, zwłaszcza jeśli będą pozostawione w środku przez dłuższy czas. Dlaczego kładziemy nacisk na te praktyki w przypadku materacy sprężynowych?

Zwijanie lub składanie łóżka jest korzystne dla niektórych, zwłaszcza gdy poruszasz się sam i musisz przejść przez ciasną przestrzeń. Jednak sprężyny w środku to elementy stalowe, które ulegają uszkodzeniu podczas zwijania lub składania łóżka. W rezultacie na materacu mogą powstawać zagniecenia lub niewygodna powierzchnia z powodu połamanych kawałków litych wewnątrz lub wygiętych zwojów.

W tym momencie mówiliśmy o najlepszym „robieniu”, czyli utrzymywaniu materaca płasko, a najlepszym „nie”, o którym należy pamiętać, jest zwijanie lub składanie materaca sprężynowego. Zalecamy również sprawdzenie instrukcji producenta danego modelu. Zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby uniknąć przypadkowego unieważnienia gwarancji.

Jak spakować materac sprężynowy?

Pakowanie materaca sprężynowego nie różni się w przypadku przygotowania innych rodzajów materacy do przechowywania lub transportu. Oznacza to czyszczenie i upewnienie się, że jest sucho przed umieszczeniem go w torbie na materac o idealnym rozmiarze. Jednak firma Zinus próbowała wymyślić metodę pakowania pokrytych pianką materacy sprężynowych, aby rozwiązać ograniczenia przestrzeni transportowej i magazynowej w przypadku rozkładanych i rozkładanych łóżek sprężynowych.

Czy można zwinąć materac sprężynowy do pakowania?

Zgodnie z wynalazkiem Zinusa, umieszczą materac ze sprężynami wewnętrznymi w plastikowej lub płóciennej torbie, w której jedna lub więcej stron torby jest otwarta, aby ułatwić proces. Prasa mechaniczna ściska materac przed zamknięciem worka. Zarówno torba, jak i łóżko zostaną zrolowane i oklejone taśmą, a następnie umieszczone w drugiej torbie.

Jak widać, ta metoda jest podobna do kompresji materaca piankowego, aby zmniejszyć jego objętość. Jednak nie widzieliśmy jeszcze materacy sprężynowych w tym modelu. Ponownie podkreślamy, że nie ma najlepszego sposobu na zwijanie materaca sprężynowego, lepiej zostawić go na płasko.

Jak przenieść materac sprężynowy do przenoszenia?

Jeśli nie możesz zwinąć lub złożyć materaca sprężynowego, najwygodniejszym sposobem na jego przeniesienie jest po prostu przygotowanie instrukcji. Nie potrzebujesz żadnego wymyślnego sprzętu, aby spróbować ścisnąć sprężynę, ponieważ zwoje nie mają być składane i zwijane, ponieważ będzie to wskazywać na ich cienkość i elastyczność. Wysokiej jakości materac sprężynowy powinien używać grubych i mocnych zwojów, aby zapewnić Ci wsparcie i wygodę.

Przygotuj przewodnik

Jeśli chodzi o przeprowadzkę, jedynym problemem, który musisz natychmiast rozwiązać, jest twój chodnik. Obszary, przez które będziesz przechodzić, powinny być wystarczająco przestronne, aby materac sprężynowy nie wpadał na inne przedmioty, które mogłyby go uszkodzić lub uszkodzić. Powinieneś również mieć kogoś, kto Cię poprowadzi, jeśli dla Twojego bezpieczeństwa są schody, ponieważ nie możesz zwinąć materaca sprężynowego, aby uzyskać lepszy widok.

Wniosek

Jeśli musisz przenieść lub przechować swoje łóżko sprężynowe, możesz zdecydować się na zwinięcie go, aby zaoszczędzić luzem. Jednak nie ma przewodnika, jak zwinąć materac sprężynowy, ponieważ nie jest to idealna praktyka. Zamiast tego połóż materac płasko i nigdy nie zwijaj go ani nie składaj, aby zachować nienaruszone materiały i strukturę.