Jak zwiększyć poziom hemoglobiny do oddawania krwi? 5 łatwych sposobów!

Pytanie brzmi: jak zwiększyć poziom hemoglobiny do oddawania krwi? W tym artykule nauczymy Cię pięciu prostych kroków, które z pewnością będą dla Ciebie proste.

Czerwone krwinki zawierają hemoglobinę, białko. Tlen jest transportowany po całym ciele przez te komórki. Następnie hemoglobina transportuje dwutlenek węgla z komórek i ciała przez układ oddechowy.

Kiedy ktoś wydycha, dwutlenek węgla jest uwalniany do atmosfery. Może to być trudniejsze, jeśli masz niski poziom hemoglobiny. W tym poście dowiesz się, jak zwiększyć poziom hemoglobiny bez stosowania jakichkolwiek leków. Przyglądamy się również procedurom i wynikom testów. Moi przyjaciele, dowiedzmy się więcej na ten temat, więc czytaj więcej!

Co się stanie, jeśli masz mało żelaza?

Związek między żelazem a oddawaniem krwi jest dobrze znany, ale jaki jest związek i co możesz z tym zrobić? Kiedy jesz żywność wzbogaconą żelazem, twoje ciało wytwarza hemoglobinę. To białko znajdujące się w czerwonych krwinkach.

Tlen jest transportowany w organizmie przez czerwone krwinki. Jeśli masz niedobór żelaza lub hemoglobiny, nie będziesz w stanie dostarczyć wystarczającej ilości tych komórek, nawet jeśli je masz.

Co więcej, jeśli twój poziom żelaza jest niski, możesz czuć się zmęczony, a jeśli twój poziom żelaza jest bardzo niski, może to uszkodzić twoje narządy. Twoja krew może być niska z kilku powodów, w tym uporczywej choroby lub innych problemów, które nie zostały zidentyfikowane.

Pobieranie próbki krwi

Zanim dawca odda krew, zespół pobierający musi zbadać krew w celu ustalenia, czy krew dawcy ma odpowiednią zawartość hemoglobiny. Dlatego zostaniesz poproszony o sprawdzenie poziomu hemoglobiny w celu oddania krwi, gdy udasz się do centrum krwiodawstwa.

Dopóki poziom morfologii krwi nie jest zbyt niski, możesz podać ponownie w przyszłości. Ale jeśli twój poziom we krwi jest zbyt niski, twoja krew nie zostanie pobrana. Innymi słowy, odrzuci twoje oddanie krwi.

Sposoby zwiększenia stężenia hemoglobiny w celu oddawania krwi

Dawcy odroczeni to ci, którzy nie mogą oddać krwi w wyznaczonym dniu oddania krwi. Być może pytasz, dlaczego tak się dzieje i czy możesz coś z tym zrobić. Poniższe informacje powinny pomóc Ci spojrzeć na sprawy z odpowiedniej perspektywy. Jak więc zwiększyć poziom hemoglobiny do oddawania krwi? Aby zwiększyć poziom hemoglobiny, użyj poniższych metod:

#1. Zwiększenie spożycia żelaza

Pokarmy bogate w żelazo mogą pomóc osobom z niskim poziomem hemoglobiny. Czy dlaczego dawcy opóźniają się z powodu niskiego poziomu hemoglobiny? Głównym powodem tego pierwszego kroku jest to, że żelazo pomaga w tworzeniu hemoglobiny i nowych czerwonych krwinek poprzez promowanie syntezy hemoglobiny. Pokarm bogaty w żelazo obejmuje tofu i edamame. Inne dobre źródła żelaza to produkty sojowe, czerwone mięso i ryby, a także jajka. Oprócz brokułów bogatych w żelazo, niektóre figi i daktyle to jeszcze dwa produkty bogate w żelazo.

#2. Zwiększenie spożycia kwasu foliowego

Synteza hemoglobiny wymaga kwasu foliowego witaminy B. Hem, jedna hemoglobina przenosząca tlen, jest wytwarzana z kwasu foliowego. Niedokrwistość i niski poziom hemoglobiny mogą wystąpić, jeśli organizmowi brakuje kwasu foliowego, co zapobiega tworzeniu się czerwonych krwinek. Wołowina, ryż, fasola, szpinak, orzeszki ziemne, awokado, groszek i sałata to doskonałe źródła kwasu foliowego, który jest w nich obecny. Możesz również uzyskać suplementy foliowe w Internecie.

#3. Wzrost wychwytu jonów żelazawych

Chociaż pozyskiwanie odpowiedniej ilości żelaza z pożywienia i suplementów ma kluczowe znaczenie, powinieneś również pomóc w przyswajaniu tego żelaza przez organizm. Na przykład truskawki, owoce cytrusowe i zielone warzywa bogate w witaminę C mogą pomóc we wchłanianiu żelaza.

#4. Spożywanie większej ilości witaminy A

Witamina A może być również stosowana jako leczenie alternatywne. Jeśli chodzi o żelazo, pomocne mogą być witaminy A i beta-karoten. Ponadto ryby, dynia, wątróbka, jarmuż, słodkie ziemniaki i kapusta warzywna są bogate w witaminę A.

Odwrotnie, pokarmy bogate w beta-karoten obejmują marchew, kabaczek, kantalupy, słodkie ziemniaki i mango. Przedawkowanie witaminy A może utrudnić organizmowi wchłanianie żelaza.

Możliwe jest nabycie hiperwitaminozy A; jest to choroba charakteryzująca się nadmiarem witaminy A. Cóż, możliwe objawy to silne bóle głowy, bóle stawów i kości oraz wysokie ciśnienie krwi w mózgu.

#5. Suplementy żelaza

Lekarz może przepisać suplementy żelaza osobie, której poziom hemoglobiny jest niebezpiecznie niski. Dawka zostanie określona na podstawie aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Należy pamiętać, że spożywanie nadmiernej ilości żelaza może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Nudności, zaparcia i wymioty to możliwe działania niepożądane. Ponadto możliwym skutkiem ubocznym jest hemochromatoza, podobnie jak problem z wątrobą.

Podniesienie poziomu żelaza może potrwać nawet miesiąc po zażyciu suplementów żelaza. Przez kilka miesięcy lekarz może zasugerować suplementy żelaza, aby pomóc w bardziej efektywnym rozwoju istniejących zapasów żelaza w organizmie. Kupujący online mogą kupować suplementy żelaza.

To okładka!

Czy kiedykolwiek zostałeś odrzucony z centrum krwiodawstwa, ponieważ miałeś zbyt niski poziom hemoglobiny i chciałeś pomóc innym oddając krew? Około dziesięciu procent potencjalnych dawców nie może oddawać z powodu niskiego poziomu hemoglobiny lub niskiej liczby krwinek. Ale teraz, kiedy już wiesz, jak zwiększyć poziom hemoglobiny w celu oddawania krwi, możesz rzeczywiście realizować swoje pragnienie ratowania życia innych ludzi. Więc upewnij się, że postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. Warto wiedzieć, co jeść przed oddaniem krwi, a co po oddaniu krwi.