Jak zwalczanie szkodników pozbyć się pcheł: łatwe 2-częściowe leczenie?

Inwazje pcheł, które wymagają profesjonalnego leczenia, mogą budzić wątpliwości, w jaki sposób zwalczanie szkodników pozwala pozbyć się pcheł. Zwalczanie szkodników wymaga kilku przygotowań i odrobiny cierpliwości, więc nie martw się.

Tutaj omówimy podstawowe rzeczy, które musisz wiedzieć o profesjonalnym leczeniu pcheł.

Jak zwalczanie szkodników pozbyć się pcheł: łatwe 2-częściowe leczenie?

Jak podchodzisz do leczenia?

Część 1. Przed leczeniem

Jasne, firma zajmująca się zwalczaniem szkodników, z którą się skontaktujesz, wykona większość ciężkich prac przez spryskiwanie lub zamgławianie. Mimo to, aby zapewnić dom wolny od pcheł, będziesz musiał przygotować swój dom, aby zmaksymalizować jego efektywność.

Załóżmy, że masz jakichś futrzastych lub pierzastych towarzyszy, którzy mogą najtrudniej radzić sobie z pchłami. W takim przypadku większość przygotowań spędzisz na zajmowaniu się ich rzeczami.

Dokładnie umyj pościel gorącą wodą. Jeśli wyczujesz, że pchły mogą mieć najgorsze na pościeli, być może nadszedł czas, aby całkowicie wyrzucić i wymienić pościel.

Będziesz także musiał umyć całą pościel w gorącej wodzie. Pchły podróżujące po sierści zwierząt domowych mogą szybko zaatakować Twoje łóżko.

Będziesz także chciał trzymać wszystkie swoje rzeczy, w tym zabawki, w bezpiecznym miejscu podczas zabiegów.

Jeśli twoi puszyści lub pierzaści przyjaciele cierpią na pchły, możesz wykorzystać czas spędzony poza domem na leczenie swoich zwierzaków. Podczas gdy zwalczanie szkodników działa w twoim domu, twoje zwierzęta mogą odwiedzić weterynarza lub możesz samodzielnie leczyć problemy z pchłami.

Upewnij się, że Twoje zwierzęta są dokładnie myte odpowiednimi produktami, jeśli wolisz robić to samemu. Będziesz chciał zagwarantować, że problem nie pojawi się ponownie, gdy przyniesiesz je z powrotem do domu.

Jeśli masz rybki domowe, trzymaj zbiornik szczelnie przykryty i wyłącz pompy na czas trwania leczenia.

Dokładnie odkurz dom, w tym ciasne miejsca pod poduszkami lub między nimi. Jaja i odchody pcheł mogą rozsypać się wraz z podłogami i meblami, co może pogorszyć inwazję.

Jeśli Twój odkurzacz używa jednorazowych worków próżniowych, pamiętaj o ich szczelnym zamknięciu i wyrzuceniu do zewnętrznego pojemnika.

W przypadku worków próżniowych wielokrotnego użytku opróżnij je do jednorazowej torby lub pojemnika, który można szczelnie zamknąć. Podobnie jak w przypadku pościeli i pościeli, umyj je dokładnie pod gorącą wodą.

Bezpiecznie przykryj i trzymaj żywność w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć zanieczyszczenia.

Są to podstawy przygotowania domu do leczenia pcheł. Załóżmy, że chcesz dogłębnie zabezpieczyć wszystko podczas ogólnego leczenia.

W takim przypadku mamy również obszerny przewodnik szczegółowo opisujący sposób działania zwalczania szkodników.

Część 2. Po leczeniu

Możesz spodziewać się pozostawania poza domem przez co najmniej trzy do pięciu godzin. Mimo to może to potrwać dłużej, w zależności od nasilenia i metody stosowanej przez firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników.

Kiedy dają sygnał „OK”, jest kilka rzeczy, których należy przestrzegać po leczeniu.

Chociaż czyszczenie może być kuszące, powstrzymaj się od tego przez co najmniej dwa tygodnie. Możesz przypadkowo zetrzeć chemikalia eliminujące szkodniki.

W tym dwutygodniowym przedziale czasowym pestycyd będzie miał wystarczająco dużo czasu na rozprawienie się z pchłami. Jeśli w ciągu tych dwóch tygodni chemikalia będą wymagały dużo, możesz na razie pozostawić otwarte okna.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nawet po leczeniu nadal od czasu do czasu można zobaczyć w domu pchły lub ich ślady. Nie musisz się zbytnio martwić, ponieważ pchły całkowicie wymrą z czasem po wystawieniu na działanie pozostałości pestycydów.

Będziesz jednak musiał poradzić sobie z odrodzeniem. Gdy czyszczenie będzie w porządku, regularnie odkurzaj.

Zwłoki, odchody i jaja pozostaną, gdy wyginą pchły. Wyczyszczenie ich zapobiegnie przedostawaniu się większej liczby szkodników.

Problem pcheł może zająć około czterech tygodni, więc cierpliwość jest tutaj kluczowa.

W niektórych przypadkach kontrola szkodników może wymagać kilku dodatkowych wizyt. Jeśli sprawy dojdą do tego punktu, omówimy Cię w tym przydatnym artykule na temat tego, jak często należy przeprowadzać zwalczanie szkodników.

Gdzie pojawiają się problemy z pchłami?

Aby znaleźć więcej środków zapobiegawczych, dobrym pomysłem może być ustalenie, gdzie zaczyna się problem.

Kiedy zabierasz swoje zwierzęta na zewnątrz, mogą stać się potencjalnymi żywicielami pcheł. Taka możliwość może się zdarzyć, jeśli wejdą w kontakt z dzikimi zwierzętami, takimi jak skunksy, wiewiórki, szczury i inne pospolite zwierzęta na wolnym powietrzu.

Pchły mogą nawet czekać na gospodarzy w wysokiej trawie i krzakach i wykonać ruch, gdy znajdą zwierzę, które mogą zarazić.

Możesz również zastanawiać się, czy pchły mogą stanowić problem, nawet jeśli nie masz zwierząt. Może być zaskakujące, że pchły mogą również atakować domy wolne od zwierząt domowych.

Pchły mogą się trzymać, jeśli poprzedni lokator miał zapchlone zwierzęta domowe. Ponadto, jak wspomniano powyżej, dzikie zwierzęta, które często przebywają w Twojej dzielnicy mieszkalnej, a nawet myszy żyjące w ścianach, mogą żywić pchły i je rozprzestrzeniać.

Świadomość pochodzenia pcheł może pomóc Ci przygotować się i zaplanować strategie zwalczania szkodników.

Wniosek

Pchły mogą stanowić zagrożenie, więc warto dowiedzieć się, jak postępować w przypadku zwalczania szkodników i jak radzić sobie z następstwami. Dzięki tym wskazówkom możesz nie musieć się zastanawiać, w jaki sposób zwalczanie szkodników pozbywa się pcheł i może wymyślić następny kierunek działania.