Jak zwalczanie szkodników pozbyć się myszy? 3 imponujące sposoby

Czy szukasz pytania „jak zwalczanie szkodników pozbyć się myszy?” Jeśli tak bardzo walczysz z pozbyciem się myszy, możesz użyć pułapek i stacji z przynętami, aby się ich pozbyć, lub możesz zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie.

Możesz mieć inwazję myszy na twoich rękach, jeśli słyszysz bieganie pod ulubionymi meblami, drapanie w ścianach i jeśli widzisz ślady żucia na przekąskach lub odchody w rogach. Myszy mogą również roznosić pchły i wszy, skazić żywność, uszkadzać meble i książki oraz powodować pożary, przegryzając przewody elektryczne, co jest poważnym problemem.

Jak zwalczanie szkodników pozbyć się myszy? 3 imponujące sposoby

Możesz użyć mechanicznych pułapek i przynęt, aby samodzielnie pozbyć się tych szkodników, ale może to być trudne. Profesjonalne firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników mogą w tym pomóc.

Identyfikacja myszy

Jeśli chcesz pozbyć się myszy, potrzebujesz pułapki o odpowiednim rozmiarze — pułapka na szczury nie zadziała. Możesz określić podobieństwa i różnice, patrząc na ich kształty i rozmiary.

Głowy młodych szczurów są bardziej wydatne niż ich ciała, podczas gdy głowy dorosłych myszy są proporcjonalnie mniejsze. Zarówno szczury, jak i myszy skubią drewno, ale blizny po ugryzieniach szczurów są bardziej znaczące.

Jelenie, myszy domowe i myszy białonogie to trzy odmiany myszy, które powszechnie budują gniazda w domach. Ponieważ mają nieco odmienne wzorce behawioralne, może być konieczne potraktowanie ich inaczej.

Myszy domowe są najmniejszą z trzech odmian, o długości od 5 do 7 cali, łącznie z ogonem. Myszy domowe mają szarobrązowe ubarwienie z ogonem dłuższym niż ich ciało.

Myszy jelenie mają białe brzuchy i łapy i są koloru szaro-brązowego lub czerwono-brązowego. Długość ich ogonów jest mniejsza niż połowa długości ich ciała.

Myszy białonogie są do nich podobne, ale są nieco większe. Myszy domowe wolą mieszkać i ukrywać się w bliskim sąsiedztwie ludzi i trzymać się blisko ich gniazd, rzadko przekraczając 100 stóp. Myszy białonogie i jelenie pójdą dalej.

Objawy inwazji myszy

Możesz wierzyć, że wykrycie jednej myszy to nic — być może masz rację, a może twoje ściany są domem dla roju myszy. Myszy żyją w grupach i są ze sobą dość towarzyskie.

Jeśli poszukasz wskazań wymienionych poniżej, będziesz w stanie stwierdzić, czy masz w domu dużą inwazję myszy.

Znak nr 1. Odchody o średnicy od 1/8 do 1/2 cala.

Znak 2. Ściany wydają odgłos drapania.

Znak #3. W komnatach rozlega się odgłos biegania.

Znak nr 4. Za lub pod meblami zrób gniazda z rozdrobnionego papieru i innej izolacji.

Znak nr 5. Torby na żywność, drewno i przewody elektryczne mają ślady żucia.

Znak nr 6. Zakurzone ślady stóp.

Znak nr 7. Zapach stęchlizny (od moczu myszy).

Ponieważ przestrzenie indeksowania są koniecznością do przeszukania, przeczytaj ten pomocny artykuł o tym, jak usunąć pleśń z przestrzeni indeksowania.

Myszy: jak się ich pozbyć

Usuwanie i zapobieganie myszom można osiągnąć na kilka sposobów. Możesz zakładać pułapki mechaniczne i przynęty. Jeśli masz kota, może ci pomóc w niektórych zadaniach.

Czyszczenie jest również koniecznością w pozbyciu się szkodników w domu, sugerujemy poczytać o tym, jak czyścić pleśń boraksem.

Zwalczanie szkodników #1. Skorzystaj z pułapek samoprzylepnych

Pułapki klejowe są przydatne, ponieważ mogą zabić dużą liczbę myszy na raz. Umieść pułapki za stolikami bocznymi, meblami, w rogach i przy ścianach, z jedzeniem pośrodku.

Kiedy jedna mysz zostanie złapana, inne przyjdą sprawdzić, co się dzieje i również zostaną uwięzione.

Zwalczanie szkodników #2. Pułapki humanitarne

Pułapki na myszy, które są humanitarne, łapią myszy bez zabijania ich. Plastikowe pułapki mają sprężynowe drzwi, które zatrzaskują się na swoim miejscu i są dobrze wentylowane.

Myszy wejdą i nawiążą kontakt z pułapką, aby zdobyć przynętę, a drzwi zamkną się, gdy pójdą po spuście. Musisz częściej sprawdzać te pułapki, aby mieć pewność, że mysz nie zginie w środku.

Zwalczanie szkodników #3. Twórz stacje przynęt

Rodentycydy są umieszczane w stacjach przynęt w szczelnych pojemnikach, które są zwykle wykonane z plastiku lub celofanu. Myszy zjadają przynętę, przeżuwają opakowanie i umierają.

Ludzie i zwierzęta domowe są narażeni na te trucizny. Stacje przynęt można zrobić w domu, ale lepiej zostawić je specjalistom.

Wniosek

Myszy i tym podobne nie będą mogły dostać się do twojego domu, jeśli sprawisz, że będzie on dla nich mniej dostępny. Utrzymuj ogród i krzewy, aby zapobiec ukrywaniu się w nich myszy.

Ponadto trzymaj stosy drewna w odległości co najmniej 20 stóp od domu i nigdy nie pozwól im leżeć na fundamencie.

W chłodniejszych miesiącach myszy będą szukały schronienia w tych stosach drewna, a następnie wprowadzą się do domu. To wszystko na temat „jak zwalczanie szkodników pozbyć się myszy”.