Jak zrównoważyć pralkę? 5 niesamowitych sposobów!

Jak zrównoważyć pralkę? Najpierw należy wziąć pod uwagę ułożenie stóp pralki lub nóżek poziomujących. Jednak sposób wysuwania lub wsuwania nóżek może się różnić w zależności od modelu pralki. Istnieją wskazówki i kroki, które należy przemyśleć, aby nie doszło do znacznego zachwiania równowagi.

Należy pamiętać, że niezbalansowana podkładka ma wiele problemów, a słuchanie jest frustrujące. Ale dobrą rzeczą jest to, że istnieją proste sposoby na przywrócenie pralki do normalnego stanu. Oto proste techniki, które z pewnością możesz wykonać z łatwością. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby zrównoważenia podkładki

Zastanawiasz się, jak zrównoważyć pralkę? Nie martw się; mamy cię! Oto proste techniki, które możesz zastosować:

#1. Zatrzymaj pralkę, jeśli zacznie dudnić i hałasować

Podnieś pokrywę w pralce ładowanej od góry lub otwórz drzwi, jeśli jest to pralka ładowana od przodu. Poszukaj przycisku pauzy znajdującego się na panelu sterowania w jego górnej części. Następnie zatrzymaj go podczas przechodzenia przez środkowy cykl, ponieważ staje przed problemem, jak ułożyć ubrania w pralce. Jeśli ubrania zostaną niewłaściwie rozprowadzone i to jest problem, uruchom pralkę bez ubrań. Dzięki temu nie spowoduje to żadnego problemu. Być może zainteresuje Cię również fakt, że pralka LG wydaje głośny dźwięk podczas wirowania.

#2. Otwórz pralkę i sprawdź, czy ubrania są nierównomiernie rozłożone

Sprawdź, czy ubrania kończą po jednej stronie, czy tylko w jednym konkretnym obszarze. Przesuwaj je, jak chcesz i przyjrzyj się bliżej, co powoduje, że pralka nie jest wyważona. Ubrania również utkną w jednej części bębna, co powoduje zwiększenie ciężaru po drugiej stronie. To wtedy słychać rytmiczny dźwięk w pracującej maszynie.

#3. Rozrzuć ubrania, gdy zbierają się w jednym miejscu

Zrób to, aby wszystkie obszary pralki były odpowiednio wypełnione małymi i dużymi ubraniami. Jeśli stanie się to problemem, licz na liczbę małych i dużych rzeczy, które umieścisz po każdej stronie. Zrób to, aby rozłożyć ubrania, takie jak ciężkie ubrania lub para dżinsów. Pralka działa wydajniej, gdy zwykle rozkładasz każdą odzież. Nie pierz dużych przedmiotów, takich jak ręczniki czy prześcieradła, ponieważ mogą wylądować tylko w jednym miejscu. W innym obszarze nie ma żadnych przedmiotów, które mogłyby stanowić przeciwwagę, co powodowałoby brak równowagi maszyny.

#4. Przenieś ubrania, które owijają się wokół mieszadła

Rozważ przeniesienie ubrań owiniętych wokół mieszadła, jeśli masz pralkę ładowaną od góry. Weź te wszystkie ubrania zaplątane w agitatorze. Ponownie rozłóż je ponownie i równomiernie w pralce. Mieszadło jest jak drążek, który mocuje się w środkowej części pralki ładowanej od góry. Popycha rzeczy w pralce, aby można je było skutecznie prać. Ubrania mają tendencję do zbijania się, gdy są owinięte wokół mieszadła. W ten sposób maszyna kończy się niezrównoważeniem.

#5. Usuń ubrania, jeśli uważasz, że przepełniłeś pralkę

Jest to znana przyczyna braku równowagi podkładki, w której należy poszukać prowadnicy na górze lub z boku. Będziesz wiedział, jak pełna może być pralka, skupiając się na górze lub z boku maszyny. Wiedz, że nie wszystkie podkładki powinny być pakowane u góry przed rozpoczęciem cyklu. Zapewnij więc miejsce na bęben. Ludzie często doświadczają przepełnienia, ponieważ zamierzają od razu zakończyć pranie. Podziel go na dwa ładunki, jeśli jest prawie pełny. Przeczytaj więcej o pralce do ubrań.

Właściwe wypoziomowanie pralki

Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo wypoziomować maszynę.

#1. Przechyl podkładkę do tyłu, aby odsłonić więcej przednich nóg

Poproś kogoś o pomoc, gdy to robisz, ponieważ nie możesz utrzymać pralki na miejscu. Wykonaj poniższe czynności i zachowaj szczególną ostrożność, aby nie przechylić maszyny tak bardzo. Lub będzie to dodatkowo obciążać kable lub połączenia węży. W ten sposób możesz spojrzeć na przednie nogi pralki. Tworzą platformę, na której siedzi. Maszyna się trzęsie, rozpoczynając cykl wirowania, jeśli nogi są nierówne. Lepiej użyj drewnianego kawałka, jeśli nie ma nikogo, kto mógłby podnieść pralkę i odpowiednio ją podeprzeć. Dobrym pomysłem może być również wiedza o tym, jak zainstalować pralkę lub suszarkę z możliwością układania w stos.

#2. Upewnij się, że nogi mają tę samą długość

Zmierz długość nóg za pomocą małej linijki lub taśmy mierniczej. Bądź dokładny, ponieważ gdy pralka osiągnie cykl wirowania, nogi mogą się znacznie przechylić i później uderzyć. Upewnij się, że nogi zbliżają się do podłogi. Umieść podkładkę na ziemi, jeśli nie ma różnicy w długości. Spójrz na nogi i upewnij się, że są równe. Nie martw się tak bardzo, ponieważ podkładki mają tylne nóżki, które można regulować. Przeczytaj o tym, jak wypoziomować podkładkę.

To okładka!

Dowiedz się, jak zrównoważyć pralkę z tym przewodnikiem, aby dobrze pasowała do pokoju. Sprawdź odpowiedni poziom nóg i wybierz taki, który pasuje do Twojego modelu. Uważaj na ubrania, które zawijają się w pralkę. Postępuj zgodnie z innymi wspomnianymi wskazówkami, aby pranie było łatwiejsze!