Jak zrobić zasłonę prysznicową odporną na pleśń: 5 najlepszych przedmiotów

Chcesz wiedzieć i nauczyć się, jak sprawić, by zasłona prysznicowa była odporna na pleśń? Bez wątpienia trafiłeś na właściwą stronę!

Jeśli utrzymasz czystość w łazience, pleśń na zasłonie prysznicowej może być zniechęcająca. Pleśń rozwija się w ciepłej, wilgotnej atmosferze o wilgotności względnej 70-93%.

Jak zrobić zasłonę prysznicową odporną na pleśń: 5 najlepszych przedmiotów

Twoja łazienka tworzy idealne otoczenie dla pleśni i pleśni, gdy bierzesz prysznic.

Możesz zapobiec rozwojowi pleśni na zasłonie prysznicowej, wannie i innych powierzchniach w łazience, obniżając wilgotność. Przeczytaj i dowiedz się więcej o tym, jak usunąć pleśń z fugi prysznicowej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek.

Tworzenie odpornej na pleśń zasłony prysznicowej

Utrzymanie łazienki bez pleśni jest koniecznością! Sprawdź te proste czynności, które możesz wykonać, aby Twoja zasłona prysznicowa była odporna na pleśń:

Krok 1. Należy wyczyścić zasłony prysznicowe. Jeśli zasłonę prysznicową można prać w pralce, możesz ją wyprać, aby pozbyć się nagromadzonego pleśni.

W tym celu umieść jeden lub trzy ręczniki kąpielowe na dnie pralki. Umieść zasłonę na wierzchu ręczników, a następnie dodaj dwa dodatkowe ręczniki na wierzchu.

1/2 filiżanki sody oczyszczonej i filiżanka środka piorącego Za pomocą gorącej wody ustaw pralkę na cykl „delikatny”. Przed rozpoczęciem cyklu wirowania zdejmij zasłonę i zawieś ją ponownie, aby wyschła.

Krok 2. Po każdym użyciu dobrze potrząśnij zasłoną prysznicową. Rozciągnij zasłonę prysznicową po zakończeniu kąpieli i delikatnie potrząsaj nią, aby wyeliminować dodatkowe nawilżenie.

Jeśli tego nie zrobisz, zasłona nie wyschnie prawidłowo i rozwinie się pleśń. Dotyczy to zwłaszcza zasłon prysznicowych wykonanych z bawełny.

Krok 3. Wykorzystaj wentylator wyciągowy w łazience. Po kąpieli włącz wentylator wyciągowy w łazience i pozostaw włączony przez co najmniej 15 minut.

To najlepszy sposób na wyeliminowanie wilgoci i zminimalizowanie wilgoci, a wentylator wciąga suche powietrze do łazienki.

Krok 4. Pozwól łazience oddychać. Kiedy skończysz prysznic, zostaw otwarte drzwi łazienki, aby wypuścić wilgotne powietrze.

Krok 5. Otwórz okno w łazience. Jeśli w Twojej łazience jest mały otwór lub okno, otwieraj je, gdy powietrze na zewnątrz jest chłodne i suche.

Światło słoneczne zabija pleśń i zapobiega rozwojowi pleśni. Jeśli jednak na zewnątrz jest wilgotno, nie otwieraj okna.

Krok 6. Zainwestuj w klimatyzator. Latem korzystaj i włącz klimatyzator w swoim domu.

Pleśń rozwija się i kwitnie w temperaturach od 77 do 86 stopni Fahrenheita, więc utrzymuj termostat w domu o kilka stopni niżej.

Krok 7. Powinieneś powiesić ręczniki do wyschnięcia. Kiedy skończysz z ręcznikiem kąpielowym, zawieś go na wieszaku na ręczniki.

Mokre ręczniki nie powinny być pogniecione na podłodze lub blacie. Mokre ręczniki zwiększają wilgotność w łazience.

Krok 8. Zrób spray odporny na pleśń. Używając sprayu przeciw pleśni i pleśni, codziennie spryskuj zasłonę prysznicową.

Uwaga: Odporna na pleśń wykładzina zasłony prysznicowej jest również dostępna w sprzedaży.

Zapobieganie pleśni na zasłonie prysznicowej

Pleśń na Twojej wykładzinie prysznicowej to upokarzająca sytuacja, której możesz łatwo uniknąć. Utrzymanie zasłon prysznicowych w czystości dzięki tym czterem typowym artykułom domowym sprawi, że będą one wolne od pleśni i pleśni przez wiele miesięcy.

Oto najczęstsze artykuły gospodarstwa domowego, których powinieneś używać, aby uniknąć pleśni na wykładzinach prysznicowych:

1. Sól

Sól to niedrogi sposób na wyeliminowanie pleśni i zapobieganie jej tworzeniu się na zasłonach prysznicowych. Działa poprzez odwadnianie zarodników pleśni, skutecznie zapobiegając ich rozwojowi.

Spryskanie wykładziny prysznicowej mieszanką słonej wody co najmniej raz w tygodniu to prosty sposób na utrzymanie jej w stanie wolnym od pleśni. Możliwe jest również zanurzenie wkładki w wiadrze ze słoną wodą raz w miesiącu w celu długoterminowej profilaktyki.

2. Ocet

Mówiąc o swoim kwasowym charakterze, ocet jest skutecznym zabójcą pleśni. Jest również nietoksyczny, dzięki czemu jest bezpieczny dla psów i małych dzieci.

Mając to na uwadze, nierozcieńczony ocet można spryskać bezpośrednio na wykładzinę prysznicową, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Aby zapach octu zniknął, włącz wentylator w łazience, a także otwórz drzwi lub okna. Jeśli zapach jest nadal zbyt silny, przed spryskaniem rozcieńcz ocet niewielką ilością wody.

3. Listeryna

Wiele osób zna Listerine jako płyn do płukania ust, ale działa dobrze jako środek do czyszczenia łazienki. Listerine zawiera cztery olejki eteryczne, z których wszystkie okazały się zwalczać bakterie i grzyby.

4. Mydło do naczyń

Większość prac porządkowych w domu nadal wymaga mydła do naczyń. Zawiera środki powierzchniowo czynne, dzięki czemu jest idealny do unikania pleśni.

Środki powierzchniowo czynne ograniczają tworzenie się pleśni, uniemożliwiając zarodnikom pleśni przyleganie do wykładziny.

Spryskaj wykładzinę prysznicową mieszanką kilku kropli płynu do naczyń Dawn i wody przynajmniej raz na dwa tygodnie. Możesz poznać inne środki czyszczące zapobiegające, czytając ten artykuł o tym, jak usunąć pleśń z fugi prysznicowej.

Wniosek

Pleśń jest prawdopodobnie jedną z tych rzeczy, których nie możemy całkowicie uniknąć, więc jedyne, co możemy zrobić, to jej uniknąć. To wszystko, jak sprawić, by zasłona prysznicowa była odporna na pleśń.