Jak zrobić własny detergent do myjki ciśnieniowej? 4 detergenty do prania dla majsterkowiczów!

Szukasz sposobu na zrobienie własnego detergentu do myjek ciśnieniowych? Nie musisz już szukać. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez całą procedurę przygotowania detergentu do myjek ciśnieniowych.

Regularne czyszczenie dużych powierzchni jest trudne. Ale myjką ciśnieniową możesz je skutecznie i szybko wyczyścić. Myjka ciśnieniowa jest niezbędnym urządzeniem do czyszczenia przestrzeni zewnętrznych, zewnętrznych części domu, dachu, samochodów, łodzi i wielu innych. Użycie myjki ciśnieniowej chroni przed tłuszczem łokciowym i pomaga w usuwaniu uporczywych plam. Jednak myjka ciśnieniowa nie jest tania.

Myjka ciśnieniowa może działać dobrze sama, ale w celu uzyskania lepszych wyników użyj detergentu lub środka czyszczącego. Na rynku dostępne są różne rodzaje myjek ciśnieniowych. Chociaż zrobienie tego na własną rękę pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Dostępne na rynku detergenty mogą zawierać ścierne chemikalia i są drogie.

Używanie domowego detergentu zwiększy skuteczność Twojej myjki ciśnieniowej. Ponadto samodzielne wytwarzanie detergentu do myjek ciśnieniowych jest krokiem w kierunku ochrony środowiska, ponieważ zapobiegasz powstawaniu odpadów z tworzyw sztucznych.

Sposoby wytwarzania własnego detergentu do myjki ciśnieniowej

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić własny detergent do myjek ciśnieniowych, wymieniliśmy pięć różnych rodzajów procedur wytwarzania detergentu. Te detergenty są wytwarzane przy użyciu rzeczy dostępnych w domu. Dlatego oszczędzasz pieniądze i czas. Przed rozpoczęciem czyszczenia zalecamy założenie gumowych rękawiczek i okularów ochronnych.

Detergent nr 1. Detergent do myjki ciśnieniowej do betonu

Czyszczenie twardych powierzchni, takich jak beton, jest trudne. Zajmuje trochę więcej czasu i energii niż zwykłe mycie myjką ciśnieniową. Zazwyczaj podjazdy, patio i chodnik są wykonane z betonu. Na powierzchniach betonowych mogą znajdować się plamy i zanieczyszczenia, które nie dają się łatwo usunąć. Na betonowych powierzchniach mogą znajdować się tłuste plamy, resztki jedzenia, ślady gumy i ewentualnie spalone resztki ogniska. Dlatego do usunięcia tych plam i nagromadzenia potrzebny będzie silny detergent.

Aby oczyścić powierzchnie betonowe, potrzebujesz trzech litrów wody, półtorej szklanki boraksu, jednej szklanki płynu do mycia naczyń i jednej szklanki sody do prania. W razie potrzeby możesz użyć jednej szklanki odtłuszczacza. W misce połącz boraks i sodę do prania. Dodaj tę mieszaninę do wody tworząc roztwór. Następnie dodaj płyn do mycia naczyń i odtłuszczacz. Możesz zagęścić ten roztwór, dodając więcej składników i zmniejszając objętość wody. Przygotuj ten detergent w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz. Możesz również użyć maski. Pary chemiczne są uwalniane przez zmieszanie tych składników.

Pomocne może być przeczytanie o tym, jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.

Detergent #2. Detergent do czyszczenia powierzchni drewnianych

Powierzchnie drewna są delikatne. Powierzchnie drewniane łatwo się brudzą. Zwłaszcza po deszczu lub śniegu na drewnie może rozwijać się pleśń lub glony. Powierzchnie drewniane można łatwo wyczyścić myjką ciśnieniową. Aby usunąć pleśń lub inne nagromadzone zanieczyszczenia, potrzebujesz silnego środka czyszczącego. Aby uczynić drewno czystszym, potrzebujesz trzech litrów wody, półtorej szklanki octu, dwóch szklanek sody i pół szklanki płynu do mycia naczyń ciekły. Połącz wszystkie składniki i spryskaj całą powierzchnię. Do rozpylania detergentu można użyć czarnej dyszy myjki ciśnieniowej.

Za pomocą sztywnej szczotki wyszoruj powierzchnię drewna. Dobrze wyszoruj miejsca zaatakowane przez glony. Po szorowaniu chwycić myjkę ciśnieniową i spłukać całą powierzchnię. Upewnij się, że pozbyłeś się resztek detergentu i brudu.

Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić drewniany płot za pomocą myjki ciśnieniowej.

Detergent #3. Detergent do sidingów winylowych

Możesz wyczyścić zewnętrzną część domu za pomocą myjki ciśnieniowej. Z czasem siding winylowy się brudzi. Będziesz więc potrzebował środka czyszczącego, aby usunąć z niego cały kurz i zanieczyszczenia. Aby przygotować środek czyszczący do sidingów winylowych, będziesz potrzebować 3 litry ciepłej wody, pół kubka detergentu do prania i pół kubka fosforanu trójsodowego. W pojemniku połącz wszystkie te składniki, a następnie spryskaj nimi wszystkie bocznice za pomocą myjki ciśnieniowej. Upewnij się, że aplikujesz od góry do dołu. Odstaw na kilka minut. Następnie zmyj detergent myjką ciśnieniową. Ożywi siding winylowy, nadając Twojemu domowi świeży i nowy wygląd.

Dowiedz się, jak czyścić bocznicę bez myjki ciśnieniowej.

Detergent #4. Detergent do mycia samochodu

Jeśli użyjesz wiadra do umycia samochodu, zajmie to czas i ciężką pracę. Zamiast tego korzystanie z myjki ciśnieniowej pozwoli zaoszczędzić czas i energię. Środki do czyszczenia samochodów są dostępne w handlu, ale możesz je zrobić samodzielnie, korzystając z rzeczy dostępnych w domu. Detergent do samochodu nie jest silny, jak inne detergenty. Do przygotowania detergentu samochodowego potrzebne będą cztery litry wody i półtorej filiżanki proszku do prania. Dodaj proszek do prania w gorącej wodzie i powoli wymieszaj. Gdy roztwór jest gotowy, użyj najmniejszej dyszy do czyszczenia samochodu. Bądź delikatny podczas czyszczenia; nie chcesz uszkodzić powierzchni samochodu.

Dowiedz się, jak myć samochód myjką ciśnieniową.

To okładka!

Teraz powinieneś wiedzieć, jak zrobić własny detergent do myjek ciśnieniowych. Użycie detergentu wraz z myjką ciśnieniową sprawia, że ​​powierzchnia wygląda nieskazitelnie. Samodzielne wytwarzanie detergentu do myjek ciśnieniowych pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy. Pamiętaj, aby używać dokładnie tych składników, o których mowa powyżej, aby zapewnić dobre czyszczenie. Kliknij ten link, aby poznać najlepsze detergenty do myjek ciśnieniowych.