Jak zrobić własną poduszkę na ciało. Szybko i łatwo

Możesz opanować tworzenie własnej poduszki na ciało w dwóch prostych krokach. Wspaniałe w tym przewodniku jest to, że możesz użyć dwóch poduszek, które już masz, aby zrobić poduszkę na całe ciało. To najszybszy i najłatwiejszy sposób, aby mieć poduszkę na ciało, a mimo to możesz ją dostosować do swoich potrzeb.

Chociaż istnieje wiele rodzajów poduszek do ciała o różnym przeznaczeniu, najbardziej uniwersalnym jest poduszka na całe ciało lub poduszka prostokątna. Możesz go użyć, aby utrzymać wyprostowany kręgosłup w dowolnej pozycji do spania i łatwo się dopasować w porównaniu z typami zakrzywionymi. Możesz jednak również użyć tego przewodnika jako podstawy do tworzenia innych kształtów i rozmiarów poduszek na ciało.

Jak najłatwiej zrobić poduszkę do ciała

Krok # 1. Dokonywanie sprawy

Pierwszym krokiem jest zrobienie poszewki na poduszkę na całe ciało i jak wspomniano wcześniej, typem poduszek na ciało, które robisz, jest tradycyjny typ prostokątny. Dlatego będziesz używać pokrowców na dwie zwykłe poduszki. Po wyjęciu wypełnienia należy obrócić poszewki na lewą stronę i zabezpieczyć je razem.

W tym momencie będziesz mieć pełną kontrolę nad szerokością poduszek, więc odpowiednio je przytnij. Upewnij się, że zostawisz co najmniej cal naddatku na szwy boczne przed złożeniem poszewek na poduszki z prawej strony. Szwy powinny być również dobrze wyrównane na środku przed szyciem z obu stron.

Możesz również wykonać własną technikę łączenia dwóch poszewek na poduszki, o ile gotowy produkt jest trwały i zabezpieczony. Pamiętaj, że zawsze możesz poeksperymentować i wykazać się kreatywnością łącząc dwie poduszki, aby uzyskać większą poduszkę, która pomieści Twoje ciało. Konieczne jest wcześniejsze zmierzenie wszystkiego, więc poduszka na ciało ma odpowiedni rozmiar, zapewniający wygodę i wsparcie.

Krok # 2. Farsz

Po skończeniu poszewki na poduszkę odwróć ją na lewą stronę i wypełnij wybranym materiałem. Możesz również po prostu użyć wypełnienia, który otrzymałeś wcześniej z dwóch poduszek lub wymieszać materiał z innymi rodzajami, aby uzyskać specyficzny charakter lub loft. Zwróć uwagę, że możesz uszyć zamek błyskawiczny jako zamknięcie, jeśli chcesz później dopasować farsz.

W przeciwnym razie możesz zszyć otwór na ślepo, aby zablokować poduszkę. Uważaj na szczeliny, aby zapobiec rozlaniu się wypełnienia poduszki. Wreszcie, możesz postępować zgodnie z podobnymi wskazówkami podczas tworzenia poszewki na poduszkę, używając odpowiednich wymiarów dla poduszki ciała.

Rodzaje poduszek na ciało

Istnieje wiele rodzajów poduszek na ciało, nie tylko ze względu na ich materiał, ale także kształt. Jak można założyć, najwygodniejszą do wykonania poduszką do ciała są poduszki prostokątne lub o prostym kształcie w porównaniu do tych z zakrętami. Niemniej jednak możesz kontrolować postawę kręgosłupa i skutecznie zmniejszać nacisk za pomocą dowolnego rodzaju poduszki, o ile wiesz, jak prawidłowo używać poduszki na ciało.

Prosto

Najpopularniejszym rodzajem poduszki na całe ciało jest ta prosta, która również przypomina literę I. Możesz łatwo wykonać tę poduszkę na całe ciało, łącząc dwie poduszki i zmniejszając ich szerokość. A ponieważ jest długa, ta poduszka powinna wygodnie podpierać całe ciało od głowy po kolana.

w kształcie litery U

Drugim rodzajem poduszek na ciało, które znajdziesz, jest poduszka w kształcie litery U. W porównaniu do pierwszej poduszka jest najlepsza dla śpiących na boku i jest ogólnie popularna wśród kobiet w ciąży. Może podtrzymywać zarówno górną, jak i dolną część ciała, aby zmniejszyć nacisk, a także zapewnić coś do przytulenia.

W kształcie litery J

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w łóżku, możesz pomyśleć o poduszce na ciało w kształcie litery J. Zapewnia również wsparcie dla całego ciała, ale można go łatwo dopasować do głowy, szyi, ramion i kolan. Niektórzy śpiący używają go również jako zagłówka, aby złagodzić ból szyi.

W kształcie litery C

Na koniec możesz również skorzystać z zakrzywionych ramion poduszki na ciało w kształcie litery C. Zaletą tej poduszki na całe ciało jest to, że można ją zmodyfikować, aby uzyskać docelowe punkty nacisku, składając i obracając poduszkę. Możesz jednak wykazać się kreatywnością i użyć tej poduszki do podparcia całego ciała.

Co mogę wypchać poduszkę do ciała?

Materiały, których możesz użyć do wypchania poduszki na ciało, są praktycznie nieograniczone. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz czegoś, co wesprze i zmniejszy ciśnienie w ciele. Popularnym wypełnieniem poduszek do ciała jest pianka z pamięcią kształtu, ponieważ jest mocna, a jednocześnie dostosowuje się do ciała.

Wadą pianki z pamięcią jest to, że zatrzymuje ciepło, co oznacza, że ​​odpowiednim oddychającym zamiennikiem byłaby bawełna. Ponadto poduszki do ciała z bawełny są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Jednak bawełna z czasem traci swój kształt.

Wniosek

Poduszki na ciało są przydatne w zapobieganiu bólom ciała i łagodzeniu punktów nacisku. Ale czy wiesz, jak zrobić własną poduszkę na ciało? Możesz stworzyć jedną, używając dwóch zwykłych poduszek i łącząc je.

Zmniejsz szerokość do takiej, która jest dla Ciebie wygodna, aż uzyskasz rozmiar odpowiedni do podparcia całego ciała. Wypełnij poduszkę do pożądanego poddasza i jędrności za pomocą wypełnienia, które odpowiada Twoim potrzebom. Na koniec wybierz między zszyciem zamknięcia lub użyciem zamka błyskawicznego do opcjonalnej regulacji później.