Jak zrobić weselne lasso w 2 krokach

Łatwo się nauczyć, jak zrobić ślubne lasso, upraszczając je w dwóch krokach. Porozmawiamy również o wszystkim, co musisz wiedzieć o tej tradycji.

Zalecamy przejrzenie naszego bloga, aby znaleźć więcej samouczków dotyczących ważnych symboli ślubnych, jeśli chcesz je wykonać samodzielnie. Na przykład, czy wiesz, że można nauczyć się robić obrączkę ślubną?

Jak zrobić weselne lasso w 2 krokach

Jak samemu zrobić weselne lasso

Krok 1. Koraliki

  • Przetnij drut jubilerski na około 42 cale
  • Nawlecz zagniatany koralik na jednym końcu drutu jubilerskiego i zabezpiecz go na miejscu
  • Zgrubić drut jubilerski czterema kryształkami i popchnąć je w kierunku zagięcia
  • Podążaj za kryształowymi koralikami z perłowym koralikiem i kontynuuj wzór czterech kryształowych koralików i perłowego koralika, aż znajdziesz się blisko drugiego końca drutu

Krok 2. Wykończenie

  • Gdy znajdziesz się o cal od końca drutu jubilerskiego, przewlecz go kulką zaciskową
  • Zabezpiecz zacisk w ten sam sposób, w jaki zrobiłeś pętlę na drugim końcu zacisku
  • Zaczep kółko do skakania na obu końcach lassa
  • Dodaj krzyżyk na pierścieniu i zamknij pierścień szczypcami

Kto kupuje lasso na wesele?

Rodzice chrzestni lasso tradycyjnie kupują lub zapewniają lasso ślubne. To dlatego, że są małżeństwem, które ma być wzorem do naśladowania dla nowożeńców.

Rodzice chrzestni lasso podarują lasso w dniu ślubu pary w prezencie. Na weselach latynoskich nazywa się je również los padrinos de lazo.

Warto jednak zauważyć, że w niektórych rodzinach lasso ślubne nie jest kupowane. Zamiast tego jest to pamiątka, która będzie przekazywana z każdego pokolenia, które bierze ślub.

Co to jest lasso na weselu?

Ślubne lasso jest również nazywane sznurkiem ślubnym, który jest zasadniczo paciorkowym pasmem różańca. Jest używany głównie na ślubach katolickich i jest powszechny w kulturach latynoskich.

Unikalną cechą lassa weselnego jest to, że po rozciągnięciu tworzy symbol nieskończoności. Jest też krucyfiks, ale wiedz, że weselne lasso nie ogranicza się do tradycyjnych paciorków różańca.

Niektóre lassy weselne używają nawet kwiatów, podczas gdy inne są wykonane ze sznurka lub wstążki. Co więcej, niektóre ceremonie ślubne mogą również używać lassa weselnego, aby symbolizować związek nowożeńców, niezależnie od ich religii.

Co oznacza ślubny lasso?

Ślubne lasso symbolizuje zjednoczenie pary w małżeństwie. Symbol nieskończoności utworzony przez bycie na lasso oznacza również, że będą razem przez resztę życia.

Symbol nieskończoności może być postrzegany jako liczba osiem, co oznacza nowe początki. I oczywiście tradycyjne lassy różańcowe oznaczają, że Bóg jednoczy narzeczonych.

Śluby katolickie należą do tych, w których zwykle odbywa się ceremonia na lasso. A jeśli jesteś gościem na jednym, przeczytaj, w co się ubrać na katolickie wesele, aby upewnić się, że będziesz odpowiedni.

Jak zrobić ceremonię Lasso?

Ceremonia lasso jest tradycyjnie wykonywana po złożeniu przysięgi i wymianie pierścienia na weselu. Para wciąż klęczy przy ołtarzu; następnie rodzice chrzestni lasso owijają lasso wokół ramion i tworzą kształt ósemki.

Lasso towarzyszy również modlitwa prosząca Boga o pobłogosławienie związku małżonków. Lasso weselne ma pozostać na parze przez pozostałą część nabożeństwa, zanim ksiądz lub rodzice chrzestni lasso je usuną.

Kiedy usuwa się weselne lasso? Ślubne lasso jest zwykle zdejmowane, zanim nowożeńcy ofiarują Maryi swój bukiet.

Co dzieje się z lassem po ceremonii? Para często przechowuje go i wystawia w swoim domu, ale może również używać go jako różańca do modlitwy.

Co powiesz podczas ceremonii Lasso?

Rytuał ceremonii różańca na lasso można wykonać na różne sposoby. Rodzice chrzestni lasso lub urzędnik mogą odmówić modlitwę za parę.

Modlitwy, które należy wypowiedzieć podczas ceremonii lassa, są łatwo dostępne online, ale aby dać ci wyobrażenie o tym, jak to będzie przebiegać, przeczytaj to:

Wspomina się o modlitwie ogłaszającej włączenie przez parę rytuału Lasso do ich ceremonii ślubnej. Modlitwa mówi o zamiarze zjednoczenia się pary przed rodziną, przyjaciółmi i Bogiem.

Prowadzący może poprosić parę, aby trzymała się za ręce i patrzyła sobie w oczy, kiedy deklarują swoje intencje. Następnie rodzice chrzestni lasso udrapują lasso w kształcie cyfry osiem wokół ramion młodej pary.

Inna modlitwa mówi o więzi między nowożeńcami oraz o wieczną miłość i zaufanie. Oficer w końcu odmawia modlitwę, po czym zdejmuje lasso i przedstawia je panu młodemu, aby dał je pannie młodej.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie zajęliśmy się, jak zrobić lasso ślubne w tradycyjny sposób, używając różańca i pereł.

Możesz jednak użyć innych materiałów na lasso ślubne, ponieważ są też te wykonane ze wstążki, sznurka, a nawet kwiatów z tkaniny. Następnie, aby użyć lassa, porozmawiaj z wybranymi rodzicami chrzestnymi lasso.

Zalecamy rozmowę z innymi starszymi krewnymi, aby dowiedzieć się więcej o właściwej ceremonii lasso. Być może nawet nie będziesz musiał go robić, ponieważ niektóre rodziny mają lasso jako pamiątkę.