Jak zrobić topi się świeca

Bez wysiłku sprawisz, że Twoja świeca DIY topi się, a ponadto pachnie niesamowicie! Dzisiejsza prelekcja nauczy Cię, jak zrobić topi się świecę za pomocą różnych mieszanek olejków eterycznych. To od Ciebie zależy osiągnięcie aromatu, który będzie odpowiadał nastrojowi Tobie i Twoim gościom!

Aby roztopić się olejek eteryczny do tego przepisu, użyj podgrzewacza do świec. Możesz zrobić swój własny, używając słoika z masonem i świeczki do podgrzewania, jeśli chcesz. Dostępne są również podgrzewacze do świec, które podłącza się bezpośrednio do ściany i nadają się do małych pomieszczeń.

Podgrzewacze do świec po prostu podgrzewają wosk, a zapach uwalnia się, gdy się topi. Użyj olejków eterycznych do zapachu mojego przepisu na wosk ze świecy. Sprawi, że Twój dom będzie cudownie pachniał, a jednocześnie zapewni korzyści z aromaterapii.

Kroki, jak topi się świeca

Wosk pszczeli, olej kokosowy i olejki eteryczne to wszystko, czego potrzebujesz, aby roztopić wosk. Olej kokosowy jest opcjonalny. Wydłuży to jednak żywotność potrawy.

Zarówno biały, jak i żółty wosk pszczeli dobrze sprawdzają się w tej recepturze topienia wosku. Oprócz koloru, oba będą działać tak samo. Nie ma więc znaczenia, którego używasz.

Jeśli chcesz pokolorować topi się, użyj białego wosku pszczelego; kolor będzie bardziej widoczny. Jeśli chcesz, możesz zastąpić wosk sojowy woskiem pszczelim. Nie ma prawie żadnego aromatu i jest bardziej miękki niż wosk pszczeli. Pozostała część przepisu pozostanie niezmieniona, a rezultatem będzie znacznie bardziej miękki stop.

Aby przygotować te stopione świece, potrzebujesz podwójnego kotła. Nie martw się, jeśli go nie masz. Tworzenie jednego jest proste i robię to dla wszystkich moich projektów DIY, które tego wymagają.

Umieść szklaną miskę na rondelku z wrzącą wodą. Powinien być wystarczająco duży, aby usiąść na krawędziach doniczki, z dnem zanurzonym w wodzie na około cal lub dwa. Stworzenie prowizorycznego podwójnego kotła jest tak proste!

Uważaj, aby usunąć cały wosk z miski za pomocą papierowego ręcznika. Odpływy zlewu zostaną zatkane w wyniku nagromadzenia wosku. Oto kroki, jak roztopić świecę.

Jak używać topiących się wosków do świec

W zależności od wielkości podgrzewacza i przestrzeni, którą chcesz pachnieć, umieść w nim 1-3 ręcznie robionych topiących się wosków. Może być wielokrotnie topiony i ponownie topiony, zanim stracą swój aromat. Gdy zapach zniknie, wytrzyj podgrzewacz do świec i zastąp go nowym topiącym się woskiem.

Ewentualnie nałóż kilka kropli olejków eterycznych na roztopiony wosk i wykonaj jeszcze jeden ruch. Przepis wymaga silikonowej formy. Ale możesz je stworzyć w tackach na kostki lodu, jeśli ich nie masz.

Według badań opublikowanych w Psychoneuroendocrinology Journal, wąchanie określonych olejków eterycznych może poprawić nastrój i układ odpornościowy. Na przykład badanie wykazało, że pachnący olejek cytrynowy ma korzystny wpływ na samopoczucie ludzi. Co zaskakujące, olejek lawendowy nie działał tak samo.

Jak rozprowadzić olejki eteryczne na kuchence

W małym rondelku podgrzej mieszankę wody i olejku eterycznego lub olej nośnikowy z olejkiem eterycznym. Umieść go na palniku w najniższym możliwym ustawieniu. W wyniku wysokiej temperatury oleje będą stopniowo odparowywać w powietrze.

Powinieneś spróbować zakręcić olejkami, aby rozbić je na maleńkie kropelki. Uważaj jednak, aby nie wyparować całej wody i nie spalić dna garnka! Rozpylanie olejków eterycznych na piecu ma swoje plusy i minusy, więc możesz wykluczyć ten krok, jak topi się świeca.

Dodatkowe wskazówki, jak topi się świeca

Pójdźmy o krok dalej, teraz, gdy wiesz, jak sprawić, by świeca się topiła. Jednak zanim zaczniesz tworzyć swoje topy woskowe, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Oto trzy profesjonalne zalecenia, które pomogą Ci opanować tę formę sztuki.

Spróbuj poeksperymentować z olejkami eterycznymi.

Dlaczego nie stworzyć uspokajającej mieszanki olejków eterycznych, które wzajemnie się uzupełniają? Produkując woski z naturalnych substancji, nie krępuj się eksperymentować z różnymi kombinacjami.

Na przykład zapachy cytrusowe skutecznie się uzupełniają. Ale z drugiej strony możesz stworzyć zupełnie nowy aromat, łącząc cytrynę, limonkę i pomarańczę. Wybór należy do Ciebie!

Możesz użyć tyle oleju, ile chcesz.

Używaj tylko tyle oleju, ile potrzebujesz; Wiele osób zastanawia się, ile zapachu potrzebujesz na funt wosku. Jednak faktem jest, że zależy to wyłącznie od Ciebie. Może być przedmiotem prób i błędów na początku, ale szybko znajdziesz oparcie.

Wypróbuj różne formy, aby topi się świeca.

Chcesz, aby Twoje ręcznie robione woski wyglądały doskonale, niezależnie od tego, czy dajesz je w prezencie, czy używasz ich samodzielnie. Rozwiązaniem może być zastosowanie eleganckich tacek na kostki lodu lub foremek. Ponadto możesz wytwarzać wytopy woskowe o różnych kształtach, takich jak gwiazdy, serca i inne.

Wniosek

To jest okład! Czy jesteś gotowy, aby Twój dom pachniał niesamowicie? Wypróbuj te proste kroki, jak sprawić, by świeca topiła się, a poczujesz się niesamowicie w swoim domu!