Jak zrobić szczypce plisowane zasłony

Dzianinowe plisy sprawiają radość nie tylko wtedy, gdy próbujesz zrobić to sam (zrób to sam). Dodaje bardziej ujednoliconego wyglądu i poleruje okno/drzwi. Jak zrobić zasłony plisowane, pokazujesz, jak zapewnić konserwację strukturalną zasłony, w której uważasz, że jest obszerna i toczy się po podłodze.

Nadaje górnej części zasłony fantazyjny wygląd i zachowuje szczególny kształt linii, w której nie potrzeba dużo materiału w dolnej części zasłony.

Mówiąc prościej, plisa oznacza składanie, dzianie lub szycie, a szczypanie oznacza zebranie wielu materiałów na górze i szycie na stałe. Poznasz proste sztuczki/krok po kroku, jak samodzielnie szczypać plisowane zasłony w zaciszu własnego domu.

Aby uzyskać pełną wiedzę na temat plisowanych zasłon, upewnij się, że opanowałeś poniższe kroki. Uwaga, nie przegap żadnego kroku z żadnego innego powodu, całkowicie zmarnowałeś swój czas na czytanie tego artykułu.

Łatwe kroki, jak zrobić zasłony z zakładkami

Te kroki są niezbędne, a jeśli zostaną odpowiednio wykonane, dają ci wszystkie sposoby, w jakie szczypanie wygląda na zasłony. Przed omówieniem kroków zwróć uwagę na następujące kwestie;

  • Pomiar materiału/tkaniny jest niezbędny do stworzenia spójnych plis na górze zasłony – jest to ważne, ponieważ koryguje nierówne błędy plis.
  • Upewnij się, że wykonałeś ścieg wsteczny, aby zakładka dobrze zachowała swój kształt.
  • Pamiętaj, aby ścisnąć zakładki, aby nadać odpowiedni kształt.
  • Musisz znać liczbę tkanin do tego projektu, zmierzyć szerokość okna i dodać 2-4 cale na naddatek na szew podczas szczypania przed plisowaniem.
  • Aby poznać długość materiałów, które mają być użyte w tym samouczku, „jak zrobić zasłony z plisami”, zmierz od góry karnisza do miejsca, w którym chcesz . Dodaj 6 ½ cala w górnym rąbku tkaniny, aby stworzyć swoje plisy pręta. Zwróć uwagę, że wymiar plis powinien wynosić 3 cale, ponieważ będziesz musiał uszyć w sumie 5-6 plis. Następnie zastanów się, gdzie chciałbyś uszczypnąć fałdę zasłony u góry, aby mogła przelać się z równej plisowanej zasłony na ziemię.

Krok 1: Rozłóż materiał na panelu

Jak wspomniano wcześniej, po rozłożeniu tkaniny na panelu pozostaje 1 calowa przestrzeń. Tworząc szwy boczne, tkaninę należy sprasować ½ cala, zagiąć na kolejne ½ cala i zszyć brzeg. Upewnij się, że górna krawędź jest na razie niedokończona.

Krok 2: Zaznaczenie plis kredą u góry

W tym kroku zacznij od lewej, od przodu materiału i zmierz 5 cali pionowo (w prawo), a następnie z boku wykonaj 8-calową równoległą linię (w poziomie) i zaznacz obie strony kredą. Powtórz ten proces, aż dojdziesz do końca tkaniny.

Krok 3: Przypinanie

Przypnij linię 1 do linii 2 zaznaczonej wcześniej kredą, linii 3 i linii 4, tak długo, aż dojdziesz do ostatniej linii i zszyj górę.

Krok 4: Żelazko

Wyprasuj zakładki, aby nowy szew znajdował się na środku załamania w każdym punkcie zagięcia linii.

Uwaga: szew jest punktem początkowym przesuwania tkaniny od lewej do prawej lub od góry do dołu.

Krok 5: Szyj

Zszyj swoje plisy 8 cali w górę i 8 cali w dół po obu stronach tkaniny. W miarę wykonywania tego kroku proces „Jak zrobić zasłony z plisami” jest prawie zakończony.

Złóż ½ cala materiału od góry do tyłu i przeszyj plisy, tworząc rękaw (w miejscu, w którym przechodzisz przez karnisz).

Krok #6: Ściśnięcie plisowanej zasłony

Ostatnim etapem jest ukończenie „Jak zrobić zasłony plisowane”. W tym kroku zlokalizuj górną część materiału – zaczynając od lewego obszycia do środka i przypnij.

Zacznij od prawego obszycia i środka (tam, gdzie wcześniej przypięłeś) i połącz ściągniętą tkaninę z usztywnioną. Możesz zdecydować się na szczypanie w cykliczny wzór lub dowolny kształt, jaki chcesz.

Jak daleko od siebie powinny być zakładki na zasłonach?

W tym procesie każdą plisę należy zszyć ½ cala od spodu tkaniny za pomocą nici monofilamentowej. Standardowy rozstaw to pięć plis do szerokości 54 cali w tkaninie. Możesz jednak dostosować się do długości tkaniny.

Czy plisy są staromodne?

Tak, można powiedzieć, że plisy są w starym stylu, z postępem i transformacją świata. Aby odpowiedzieć na to pytanie, plisy ze ściągaczem nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ plisy ze ściągaczem dodają tylko dekoracyjnego wierzchu do zasłony z eleganckim flow.

Gdzie można stosować zasłony plisowane?

Zasłony plisowane Pinch można stosować do wszelkiego rodzaju dekoracji wnętrz, łącząc kolor i upiększając otoczenie, zachowując jednocześnie jego prywatność.

Jak działają zasłony plisowane?

Kiedy zamierzasz uszczypnąć fałdę zasłony, pamiętaj, że powodem uszczypnięcia jest przepełnienie zakładek od góry do dołu. Możesz dodać dodatkowego piękna plisom, dołączając guzik.

Jakiego rodzaju zasłony plisowanej możesz użyć?

Rodzaj zasłony plisowanej, jaką można wykonać, to cykliczna zasłona plisowana.

Wniosek

Rozważając sposoby na „Jak zrobić zasłony plisowane”, należy zastosować kroki wymienione powyżej w tym artykule. Dzięki prostemu wyjaśnieniu tego procesu możesz zrobić ciasną plisowaną zasłonę, aby dodać urody swojemu mieszkaniu.