Jak zrobić świecznik

Nic nie przebije atmosfery stworzonej przez świecę woskową umieszczoną w pięknym świeczniku. Zamiast kupować świecznik, dlaczego by go nie zrobić? W tym artykule nauczymy Cię różnych sposobów wykonania świecznika.

Domowe świeczniki zwiększają atrakcyjność tego uświęconego tradycją przedmiotu gospodarstwa domowego, posuwając projekt świecy o krok dalej. Chcesz szybki projekt DIY, który może znacznie poprawić Twój dom w ciągu kilku godzin? Kiedy czujesz się kreatywny, wypróbuj jeden z tych pomysłów na świeczniki DIY.

Jak zrobić świecznik

Różne sposoby wykonania świecznika

Korzystanie z gipsu i świeżych kwiatów

Kwiaty zanurzone w gipsie są fascynujące, ponieważ nie ma dwóch takich samych. Metoda jest niechlujna i błędna, ale wynik jest eteryczny i wart wysiłku. Kup bukiet z wyborem kwiatów, abyś mógł poeksperymentować.

Świece stożkowe o różnej wysokości

Jeśli często używasz świeczników podczas rozrywki, rozważ ten świecznik stożkowy DIY. Jest zarówno elegancki, jak i nowoczesny. Kluczem do ukończenia tego projektu rzemieślniczego jest zmiana wysokości każdego świecznika.

Jest tak, że można zrobić szeroką kolekcję ponad pięciu świec. Jeśli umawianie się cię onieśmiela. Ściśle przestrzegaj dostarczonych wskazówek i wzoru.

Zrób świecznik Boho z drewna balsy

Małe wota w szklanych słojach dobrze pasują do tego świecznika. Nie zniechęcaj się faktem, że na początek potrzeba trochę podstawowej obróbki drewna. Praca z drewnem nie musi być zniechęcająca, a po opanowaniu cięcia paneli ten projekt jest całkiem prosty.

Korzystanie z miedzianych akcentów, ulepszenie świecznika

Ten projekt świecznika został zainspirowany znacznie droższym, wyłożonym miedzią świecznikiem wotywnym, który kosztuje około 70 USD. Możesz skonstruować tę podróbkę za około 20 USD, używając taśmy miedzianej, szkła i kleju. Założę się, że większość ludzi nie byłaby w stanie odróżnić.

Wstążki korkowe można wykorzystać do owinięcia świeczki.

Ze względów bezpieczeństwa wiele świec pieńkowych należy przechowywać w szklanych huraganach. Z drugiej strony huragany mogą wydawać się nieco nudne, jeśli Twój styl jest nieco bardziej rustykalny lub ekscentryczny. Owiń konwencjonalny szklany świecznik w korkową wstążkę, aby go ulepszyć.

Korzystanie z farby w sprayu, odświeżenie świeczników ze sklepu z artykułami używanymi

Kiedy kupujesz przedmioty w sklepie z używanymi rzeczami, mogą nie wydawać się piękne i stare. Po prostu wydają się nieaktualne. Dotyczy to wielu mosiężnych świeczników z lat 80. i 90. XX wieku.

Zmień przeznaczenie tych tanich skarbów. Możesz je pomalować natryskowo w modnym kolorze. Wykończenie, które uzupełnia Twój wystrój.

Nałóż brokat na świeczkę

Ta lekcja świecznika jest wyjątkowa, ponieważ nie tylko pokazuje, jak pomalować słoik świecy brokatem, ale także pokazuje, jak nalać świecę od podstaw. Stwórz swoje kolory i zapachy, aby dostosować ten projekt.

Ramki ze sklepu Dollar mogą być używane do tworzenia latarni huraganowych

Duże świeczniki z latarnią huraganową prezentują się fantastycznie na werandzie, na stole na zewnątrz, a nawet na stole w jadalni. Jednak większość lampionów jest zaporowo droga. Ten sprytny pomysł „zrób to sam” na nowo przedstawia pięć ramek za 1 USD.

Produkt może być używany jako świecznik.

Czy włożyłbyś świeczkę do kawałka świeżego produktu? Być może ten producent jest na coś, ponieważ ten produkt jest zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i korzystny ekologicznie. Ta koncepcja świeczników DIY najlepiej nadaje się na sezon jesienny, kiedy dynie i tykwy są pod dostatkiem.

Zrób świeczniki w stylu marokańskim.

Wszystko, czego potrzebujesz do tego projektu świecznika, to niedrogie szklane słoiki, farba i odrobina cierpliwości. Aby nauczyć się stylu marokańskiego, zacznij od prostych motywów i wzorów na papierze. Następnie weź trochę puszystej farby i baw się dobrze!

Zrób świeczniki stożkowe z drewnianymi klockami

Najlepsze świeczniki stożkowe mają szeroką podstawę, aby wyłapać cały lejący się wosk. Nie pozwól, by rozlał się po całym stole w jadalni. Ponieważ drewniane klocki tworzą wystarczająco duży fundament wokół dolnej części świecy stożkowej, ta koncepcja świecznika jest do tego świetna.

Użyj brzozy i roślin powietrznych, aby zrobić centralny element

Potrzebujesz salonu do jadalni? Ponieważ są tak trwałe, rośliny powietrzne są świetnym sposobem na dodanie żywej zieleni do prawie każdego kreatywnego projektu. Włącz świece stożkowe do kawałka białej brzozy i wypełnij przestrzenie roślinami powietrznymi i sukulentami.

Zrób świecznik z klasycznej filiżanki

Czy kiedykolwiek znalazłeś zabłąkaną filiżankę i zastanawiałeś się, czy powinieneś ją zachować? Jedną z możliwości jest wykorzystanie starej porcelany jako miniaturowej donicy do ziół w pomieszczeniach. Możesz również dowiedzieć się, jak wlać wosk do filiżanki, aby zrobić piękną świecę, taką jak ta widoczna powyżej.

Udekoruj wnętrza świeczników marmurem

To świetny sposób na wykonanie świecznika: używając marmuru. Marmurki sprawiają, że wszystko jest eleganckie i piękne. Jeśli chcesz dodać jakiś wzór do swojego domu, jest to świetny pomysł na świecznik. Jeśli zbudujesz te świeczniki na wesele, mogą one również służyć jako upominki na przyjęcia.

Wniosek na temat tworzenia świecznika

Świece są niezbędnymi przedmiotami do stworzenia przyjemnej, odprężającej i spokojnej atmosfery. To jest naprawdę potrzeba dnia. Dlatego udostępniliśmy Ci mnóstwo sposobów na wykonanie świecznika. Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat wytwarzania świec i świeczników, sprawdź nasze inne artykuły dotyczące świec na naszej stronie.