Jak zrobić świecę z suszonymi kwiatami

Czy chcesz nowego akcentu w swojej estetyce? Co powiesz na mały eksperyment ze świecami, na przykład umieszczanie na nich kwiatów. Jeśli jesteś zainteresowany, ale nie wiesz od czego zacząć, nauczymy Cię, jak zrobić świecę z suszonych kwiatów.

Możesz użyć Kwiatów do dekoracji na różne sposoby. Na przykład ukochana osoba może cieszyć się pachnącym i długotrwałym prezentem w postaci domowej świecy z suszonego kwiatu. Niestety, wytwarzanie świec nie jest często pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jako obecny pomysł.

Jak zrobić świecę z suszonymi kwiatami

Myśl wielu zniechęciła, że ​​wykonanie jest trudne. Jednak wiele alternatyw było dostępnych do kupienia w sklepach i przez Internet. Z drugiej strony tworzenie własnych kwiecistych świec jest znacznie łatwiejsze, niż wielu ludzi sądzi. Ponadto dodaje uroku prezentowi. Jest również stosunkowo niedrogi w wykonaniu, wymaga jedynie kilku prostych elementów, które można łatwo uzyskać lokalnie. Oto kroki, jak zrobić świecę z suszonych kwiatów.

Jak zrobić świecę z suszonymi kwiatami

Krok 1: Topienie wosku

W pierwszym etapie, jak zrobić świecę z suszonych kwiatów, rozpuść wosk na kuchence. Możesz to zrobić za pomocą dzbanka lub miski w rondlu z płytką wodą lub po prostu w rondlu. Wybierz taki, który nie masz nic przeciwko byciu woskiem.

Zaleca się powolne topienie wosku w niskiej temperaturze. Gwarantuje, że płyn szybko się ochłodzi i nie zniszczy zaschniętych płatków swoim ciepłem. W rezultacie pamiętaj o tych informacjach.

Krok 2: Napełnij szklany pojemnik do połowy suszonymi kwiatami.

Jeśli używasz przezroczystego pojemnika, dobrze jest go wyczyścić przed dodaniem kwiatów i wosku. Dzięki temu po ostygnięciu wosku nie ma smug ani śladów. Jeśli chcesz zobaczyć więcej kwiatów, przyklej niektóre płatki do krawędzi szyby.

Zastosuj kilka kwiatów, które chcesz zapieczętować w środku, gdy będziesz już prawie gotowy do dodania wosku. W tej chwili nie martw się o rozmieszczenie kwiatów. Możesz dodawać więcej stopniowo z woskiem.

Krok 3: Wlej wosk.

Wyłącz ogrzewanie i przelej płynny, stopiony wosk do pojemnika, zaczynając do niego wlewać. Kontynuując, dodaj jeszcze kilka kwiatów i użyj drewnianego szpikulca. Ma to na celu zapewnienie ich dokładnego zatopienia w wosku.

Krok 4: Włóż knot i oleje.

Powinieneś już mieć gotowy knot, aby wejść do świecy. Jeśli chcesz dodać olejki, odczekaj kilka minut po ostygnięciu wosku. Ma to na celu zapewnienie, że ciepło nie spowoduje dymu olejów.

Jeśli dodajesz stałe zapachy, takie jak eukaliptus, wystarczy tylko kilka kropli, podczas gdy więcej jest najlepsze dla delikatniejszych perfum. Po lekkim zamieszaniu włożyć knot. Upewnij się, że jest wyśrodkowany, aby świeca paliła się równomiernie.

Krok 5: Owijanie knota, aby utrzymać go na miejscu.

Narysuj ołówkiem górną część otworu w pokrywie. Gdy knot zostanie odpowiednio wyśrodkowany i zmierzony do dna pojemnika. Następnie możesz owinąć dodatkowy knot wokół ołówka, aby uchronić go przed zatopieniem się w wciąż płynnym wosku.

Krok 6: Pozwól woskowi ostygnąć.

Gdy wszystko będzie na swoim miejscu, znajdź zimne, suche miejsce, w którym wosk może stwardnieć. Całkowite osiedlenie się może zająć do 24 godzin, więc nie spiesz się, bo kwiaty lub knot wypadną z pozycji. Gdy wszystkie świece zostaną zapalone, możesz dodać dodatkowe ozdoby.

Jeśli jest to uroczystość urodzinowa, możesz dodać etykietę z imieniem i nazwiskiem odbiorcy lub życzeniami urodzinowymi. Niezależnie od okazji, Twoja ręcznie robiona świeca kwiatowa powinna być w stanie zachwycić Twoich bliskich swoim światłem, aromatem i artyzmem. Będzie to nawet elegancki element na wesele!

Jak zrobić świecę z suszonych kwiatów: wersja topi się wosk

Nie może być łatwiej nauczyć się roztapiania wosku z suszonych kwiatów! Wystarczy roztopić płatki wosku sojowego, dodać zapach, a następnie wlać do formy. Następnie ułóż suszone kwiaty w częściowo utwardzonym wosku.

Na wadze kuchennej zważ ¾ funta płatków wosku sojowego, aby uzyskać od 9 do 12 topionych wosków. Umieść płatki wosku sojowego w dzbanku do topienia świec, aby bezpiecznie je stopić. Następnie umieść dzbanek w dużym rondlu wypełnionym 2 calami wody.

Podgrzewaj na średnim lub małym ogniu w podwójnym kotle, często mieszając łopatką. Po stopieniu dzbanka wyjmij go z ognia i włóż termometr świecowy. Będzie śledzić chłodzenie wosku do wymaganej temperatury olejku zapachowego lub 125 ° F dla olejków eterycznych.

Następnie dodaj 1 uncję olejku zapachowego lub olejków eterycznych i mieszaj konsekwentnie, ale delikatnie przez 1 do 2 minut, aby odpowiednio się połączyć. Po dodaniu perfum delikatnie wlej wosk 34-stronnie do 9 do 12 zagłębień silikonowej formy na stabilnej, solidnej powierzchni. Pozwól woskowi ostygnąć przez kilka minut w formie.

Następnie w każdym roztopionym wosku zacznij umieszczać suszone kwiaty. Aby zmodyfikować płatki lub liście, użyj pęsety do małych kawałków i wykałaczki do bardziej znaczących części. Zachowaj prostotę dzięki jednemu gigantycznemu kwiatowi Gomphrena Globosa Linn z tej paczki suszonych kwiatów, aby uzyskać te kwiatowe topy woskowe.

Wniosek

Łatwo nauczyć się robić świecę z suszonych kwiatów. Dzięki tym prostym krokom możesz sprawić, że Twój dzień w spa będzie wyglądał jak boujee w mgnieniu oka! Dodaliśmy również świece topiące się z suszonymi kwiatami, jeśli również Wam się podoba.