Jak zrobić świecę z kredkami

Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, najprawdopodobniej masz ograniczony zapas kredek. Kredki są doskonałymi artykułami artystycznymi, ponieważ są tanie i nietoksyczne. Czy wiesz, jak zrobić świecę z kredkami?

Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, zapewniliśmy Ci ochronę! Pod koniec roku szkolnego twoje dziecko mogło zgromadzić całkiem spory zbiór połamanych kredek. Nie wyrzucaj ich! Zamiast tego zamień je w świece w jasnych kolorach.

Jak zrobić świecę z kredkami

Jak zrobić świecę z kredkami

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest wybór kredek. Szukaj kredek, na których są plamy w innych kolorach, są matowe i nie można ich już pokolorować. Lub nawet te, które są tylko dodatkami, o których siedzisz.

Poniżej przedstawiono niezawodną metodę usuwania opakowań. Napełnij miskę do połowy wodą. Dodaj kilka kawałków lodu i pozwól wodzie ostygnąć. Pozostaw kredki, opakowanie i wszystko na około 5 minut.

Istnieją dwa podejścia, które możesz podjąć w tym przypadku. Po pierwsze, jeśli opakowanie dość łatwo się odkleja. Przełam kredkę na pół i oderwij opakowanie od miejsca, w którym opakowanie znajduje się tuż nad kredką.

Po drugie, jeśli opakowanie jest nadal przymocowane; połóż kredkę pionowo na stole. Weź nieostry nóż i ostrożnie przesuń go po kredce, aż zobaczysz prawdziwe kredki. Następnie zdejmij go.

Krok 1: Konfiguracja materiałów

Pierwszym krokiem do zrobienia świecy z kredkami jest przygotowanie materiałów. Odłóż wystarczającą ilość wosku, aby wypełnić świecznik i trochę więcej. Postaraj się o wosk w postaci płatków lub granulek. Topi się znacznie szybciej.

Jeśli twój wosk jest w blokach, pokrój go na małe kawałki, aby przyspieszyć proces topienia. Będziesz musiał wypełnić świecę woskiem. Wiele osób uważa, że ​​świece wykonane w całości z kredki nie palą się dobrze.

Po stopieniu wosk „skurczy się”, więc będziesz potrzebować więcej wosku. Usuń kredkę. Jeśli opakowanie nie da się łatwo odkleić, możesz odciąć je nożem rzemieślniczym lub namoczyć w wodzie na kilka minut.

Obierz dodatkowe kredki, jeśli chcesz zrobić świecę w paski. Będziesz potrzebować jednej kredki na każdy kolor. Na 1 szklankę wosku potrzebujesz 6 kredek.

Odłóż kredkę połamaną na drobne kawałki. Im mniejsze kawałki kredki podzielisz, tym łatwiej się stopią. Niektórzy uważają, że rozdrabnianie kredki na płatki przyspiesza proces topienia.

Tworząc świecę w paski, upewnij się, że kolory są wyraźne. Włóż knot z zakładkami do szklanego świecznika i zabezpiecz go kroplą gorącego wosku. Można również użyć kropli super kleju lub kawałka taśmy dwustronnej.

Niektóre knoty do świec z wypustkami będą samoprzylepne. Aby świeca była stabilna, użyj dwóch patyczków po obu jej stronach. Umieść dwa patyczki, takie jak ołówki lub patyczki do lodów na ustach świecznika.

Krok 2: Topienie wosku

Zrób podwójny kocioł. 1 do 2 cali wody w rondlu W rondlu umieść żaroodporną miarkę. Napełnij szklaną miarkę do połowy kredkami i woskiem. Jeśli chcesz wyprodukować świecę w paski, musisz osobno stopić każdy kolor.

Nie rób innych kolorów, jeśli zamierzasz zrobić świecę w paski. Poczekaj, aż pierwsza kolorowa warstwa wyschnie. Rozpuść kredkę i wosk razem na średnim ogniu, często mieszając.

Pomoże to w bardziej równomiernym topieniu się wosku i kredki. Możesz mieszać łyżką. Użyj patyczka do lodów lub jednorazowej pałeczek zamiast łyżek, jeśli nie chcesz zabrudzić łyżki.

Używając rękawicy kuchennej lub uchwytu na garnki, wyjmij miarkę z wody. Będzie dość gorąco, więc zachowaj ostrożność. Umieść go na powierzchni odpornej na ciepło.

Rozważ zastosowanie zapachu. Dodaj niewielką ilość aromatu świecy lub olejku eterycznego, gdy wosk się rozpuści. Dobrze zakręć woskiem, aby upewnić się, że wszystko się połączyło.

Krok 3: Wylewanie wosku

Napełnij świecznik do połowy roztopioną mieszanką wosku i kredki. Jeśli chcesz zrobić świecę warstwową, nie wypełniaj całkowicie świecy. Jeśli zamierzasz zrobić świecę w jednolitym kolorze, wypełnij ją prawie po brzegi.

Pozwól świecy zestalić się przed dodaniem większej ilości kolorów i warstw. Jeśli nałożysz drugą warstwę zbyt wcześnie, zmiesza się ona z pierwszą, dając nieprzyjemny odcień. Każda warstwa stwardnieje w około 20 do 30 minut.

Przed użyciem świecy pozwól jej zestalić się. To zajmie dużo czasu. Możesz przyspieszyć procedurę zamrażając świece na dwie do trzech godzin.

Przytnij knot do 14 cali długości. Jeśli nie przetniesz knota, będzie on nadmiernie długi. Nie będzie się palił prawidłowo i będzie stanowił zagrożenie pożarowe. Teraz miej śliczną świeczkę.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa

Kredki nie są przeznaczone do użytku jako świece i nie palą się tak czysto jak „prawdziwa” świeca. Wyczuwalny zapach palącego się papieru i topiącego się wosku. Ponadto ten projekt jest odpowiedni dla dorosłych lub powinien być realizowany pod nadzorem osoby dorosłej.

Wniosek o tym, jak zrobić świecę za pomocą kredek

Wyrabianie świec z kredek to kreatywna metoda recyklingu starych kredek. Ale nadal, ponieważ wosk do kredek to nie to samo, co wosk ze świecy, będziesz musiał również dodać zwykły wosk. Jeśli tego nie zrobisz, świece będą się palić słabo i przez krótki czas, więc naucz się robić świecę kredkami.