Jak zrobić świece w kuchence mikrofalowej?

Świece są łatwe do zrobienia nawet w domu. Ale czy wiesz, że możesz zrobić świece w kuchence mikrofalowej? Jeśli o tym nie słyszałeś, masz szczęście. W tym artykule pokażemy, jak zrobić świece w kuchence mikrofalowej.

Czy można zrobić świece w kuchence mikrofalowej?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Możesz zrobić świece w kuchence mikrofalowej. Obecnie ludzie używają mikrofal, ale jedyne, do czego ich używają, to podgrzewanie jedzenia lub parzenie kawy. Ale czy wiesz, że możesz zmienić swoją kuchenkę mikrofalową w niskotemperaturowy topielnik do wosku?

Jak zrobić świece w kuchence mikrofalowej?

Jak zrobić świece w kuchence mikrofalowej?

Robienie świec w kuchence mikrofalowej wcale nie jest trudne. Jest jednak kilka kroków, które należy wykonać ostrożnie, aby nie zrujnować wosku i po prostu skończyć z kawałkami wosku na blacie lub podłodze. Rzućmy okiem na każdy krok poniżej:

 • a) Włącz piekarnik na najniższe ustawienie (zazwyczaj gdzieś 200F i 300F). Nie używaj przycisków ustawień wstępnych.
 • b) Umieść wosk w misce żaroodpornej i umieść go w kuchence mikrofalowej. Nie kładź wosku na ruszcie piekarnika.
 • c) Ustaw minutnik na około dziesięć minut, w zależności od tego, jak duży lub mały jest Twój pojemnik.
 • d) Wyjmuj pojemnik mniej więcej co minutę, obracaj nim, sprawdzaj jego temperaturę, zanurzając w nim palce (tylko na kilka sekund) i kontynuuj podgrzewanie w kuchence mikrofalowej, aż wosk całkowicie się rozpuści.
 • e) Po stopieniu dodaj do niego swój ulubiony olejek eteryczny lub olejki zapachowe. To nada mu słodki zapach, którym będziesz się cieszyć podczas pracy w domu ze świecami, które właśnie wykonałeś w tym procesie.
 • f) Wlej wosk do foremek do świec i pozwól im ostygnąć przez noc.
 • g) Po zestaleniu możesz teraz wyjąć świece z ich foremek i cieszyć się nimi!
 • Nie jest tak trudno zrobić świece w kuchence mikrofalowej. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej, a otrzymasz swoje własne świece woskowe. A kiedy znikną, po prostu powtarzaj proces jeszcze raz, aż się znudzisz lub zabraknie materiałów.

  Jak posprzątać po zrobieniu świec w kuchence mikrofalowej?

  Gdy skończysz robić świece, upewnij się, że masz w pobliżu kosz na śmieci, ponieważ wszędzie będzie dużo wosku! A kiedy mówimy „cały”, mamy na myśli to. Możesz rozlać trochę na blacie lub stole, więc przygotuj się na użycie mokrej szmatki, ręcznika lub ręczników papierowych, aby je wytrzeć. Na podłodze mogą nadal znajdować się kawałki wosku, jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny, więc upewnij się, że natychmiast się ich pozbyłeś, aby się nie poślizgnąć i nie upaść.

  BĄDŹ BARDZO OSTROŻNY! Wyrób świec może być bardzo niebezpieczny. Zawsze wiedz, co robisz, zanim zaczniesz postępować zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej.

  Więcej wskazówek dotyczących robienia świec w kuchence mikrofalowej

  • Nie zostawiaj kuchenki mikrofalowej bez nadzoru podczas topienia wosku
  • Nie przegrzewaj wosku
  • Nigdy nie podgrzewaj żadnych pojemników wykonanych z plastiku lub aluminium.
  • Zawsze zaczynaj od niewielkich ilości, aby sprawdzić, czy całkowicie się topią bez pozostawiania kawałków
  • Nigdy nie wkładaj wody do kuchenek mikrofalowych, ponieważ spowoduje to pożar (powinieneś już o tym wiedzieć, ponieważ wspomniałeś o tym wcześniej)
  • Używaj olejków eterycznych tylko podczas robienia świec zapachowych. Nigdy nie używaj olejów kuchennych, ponieważ zniszczą wosk
  • Zawsze wykonuj test wody, aby zobaczyć, jak szybko topi się wosk
  • Bądź bardzo ostrożny podczas sprzątania po zrobieniu świec!

  Rodzaje wosku, których można używać do świec w kuchence mikrofalowej

  Wosk to wosk. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju wosku używasz do tego procesu. Tylko upewnij się, że wosk ma preferowaną konsystencję i kolor, zanim użyjesz go do zrobienia świec w kuchence mikrofalowej. Możesz użyć:

  Wosk pszczeli: Ten rodzaj wosku jest trwały i łatwy w obróbce podczas robienia świec w kuchence mikrofalowej. Ale ponieważ jest zrobiony z części pszczół, ma bardzo wyraźny zapach, więc jeśli ci się nie podoba, spróbuj zamiast tego innego rodzaju wosku (np. parafiny lub soi).

  Wosk parafinowy: Podobnie jak wosk pszczeli, parafina również działa bardzo dobrze podczas podgrzewania w mikrofalówce, ale jedyną różnicą jest to, że nie możemy jej wydobyć z pszczół, więc należy ją kupić w sklepach. Ale poza tym możesz również użyć wosku parafinowego podczas robienia świec w kuchence mikrofalowej.

  Wosk sojowy: to najnowszy rodzaj wosku. Jest bezwonny, dlatego jest bardzo popularny do wyrobu świec zapachowych w kuchence mikrofalowej. A ponieważ nie jest zrobiony z części zwierzęcych, możesz używać soi do mikrofalówki, nie martwiąc się o zapachy zmieszane z olejkami eterycznymi lub zapachami, chyba że masz alergię na soję!

  Wniosek

  Robiąc świece w kuchence mikrofalowej, powinieneś wiedzieć, że ilość czasu i wosku potrzebna do stopienia będzie zależeć od tego, jak duża jest twoja kuchenka mikrofalowa. A podczas gotowania w kuchence mikrofalowej pamiętaj, że knot świecy powinien być skierowany do góry! Jeśli nie, może się zapalić, więc przed wykonaniem powyższych instrukcji należy wykonać test wody.

  Last but not least: nigdy nie zostawiaj kuchenki mikrofalowej bez nadzoru podczas wykonywania tego procesu i zawsze po sobie sprzątaj, ponieważ wokół mogą nadal znajdować się kawałki wosku! Robienie tego artykułu było zabawne i mamy nadzieję, że i Ty nauczyłeś się z niego czegoś nowego. Miłego dnia!