Jak zrobić stronę internetową z darowiznami? 6 prostych kroków!

Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić stronę internetową z darowiznami? Jeśli tak, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby strona była bardziej zachęcająca dla potencjalnych darczyńców. Na pewno zauważysz znaczny wzrost darowizn otrzymywanych online.

Potraktuj swoją witrynę jako osobistego asystenta. Skonfiguruj go prawidłowo, aby łatwo otrzymywać wiele darowizn. Ponadto łatwo będzie im przekazywać darowizny online. Ponadto eliminuje pracę administracyjną związaną z przetwarzaniem darowizny.

Jak zrobić stronę internetową z darowiznami? 6 prostych kroków!

Zacznij od tych sześciu prostych kroków, które należy wykonać, aby skonfigurować swoją witrynę darowizn.

Kroki tworzenia witryny darowizn

#1. Utwórz stronę do darowizny

Co jest ze stroną darowizn? Służy jako prezentacja sprzedaży na jednej stronie. Zawiera wszystkie niezbędne informacje. W ten sposób mogą przekazać darowiznę na zbudowaną przez Ciebie organizację.

Na tej stronie ktoś jest kierowany po poproszeniu o darowiznę. Ale przede wszystkim wiedz, że ludzkie mózgi są skonfigurowane tak, abyśmy czuli się dobrze. to prawda, jeśli chodzi o darowizny. Dlatego wszystko, co miało na celu zwiększenie takich uczuć, zwiększa również twoje darowizny.

Misja

Ta część informuje potencjalnych darczyńców o istnieniu Twojej organizacji. Przekonuje ich dalej o powodach darowizny. Jest to po prostu najważniejsza rzecz, jaką darczyńcy chcą wiedzieć, zanim przekażą darowiznę.

Marka

Markowe strony darowizn prawdopodobnie otrzymają siedemset procent więcej darowizn niż strony ogólne. Opiera się na badaniu obejmującym 45 000 organizacji non-profit. Po pierwsze, markowe strony darowizn stają się bardziej godne zaufania.

Historia kogoś, kto pomógł

Dobrym pomysłem jest opublikowanie wizerunku osoby, której pomogła Twoja organizacja. Obejmuje to również historię hojności. Potrafią lepiej zidentyfikować historię i wizerunek pojedynczej osoby niż grupy ludzi.

Podział darowizny

Jest to druga po podstawowych informacjach, które dawca jest chętny do poznania. Chodzi o decydowanie, czy chcą przekazać darowiznę.

Osobista wiadomość od zarządu lub prezesa

Sugeruje to ekspert od darowizn stron.

Spraw, by cel proszenia o darowiznę był osiągalny

Niektóre strony poświęcone darowiźnie zapominają poprosić o kopię darowizny. Ale ludzie byliby bardziej skłonni oddawać darowizny, gdyby zostali o to poproszeni. Unikaj wtedy tzw. miażdżenia funduszy. Polega na użyciu abstrakcyjnych lub dużych liczb. Nie będzie ich już zapraszać do dawania.

Nie publikuj czegoś takiego jak „podaruj 20 USD, aby zakończyć ogromny głód”. To nie motywuje ich do dawania, ponieważ nie ma to żadnego znaczenia.

Lepiej przedstawiać tylko osiągalne cele. Zamiast tego można opublikować „przekaż 20 USD, aby pomóc naszej organizacji wysłać paczki żywnościowe o wartości 1000 USD do krajów wciąż rozwijających się”.

#2. Zbierz informacje o darczyńcach za pomocą formularza darowizny

Jest to część sposobu tworzenia witryny internetowej darowizny. I to właśnie robią odnoszące sukcesy organizacje non-profit. Informacje o dawcy są przechowywane w bazie danych. Po prostu prosi się o kilka powtórnych darowizn. To jeszcze bardziej zwiększa darowizny. Około trzydziestu procent nowych darczyńców również ponownie przekazuje darowizny. Daje czas na znalezienie nowszych dawców.

Natychmiast zbieraj informacje o darczyńcach. Połącz formularz darowizny z bazą kontaktów. Upewnij się, że uwzględniłeś te pola poniżej.

  • Imię & nazwisko
  • Poczta e-mail i adres
  • Numer telefonu

#3. Skonfiguruj wiadomości z podziękowaniami i automatyczne pokwitowania podatkowe

Ten krok ma na celu zwiększenie darowizn i zaoszczędzenie większej ilości czasu. Zautomatyzuj rzeczy za pomocą oprogramowania. Program o nazwie WildApricot może automatycznie wysłać paragon podatkowy. Wiadomość z podziękowaniem jest natychmiast wysyłana do osoby, która przekazuje darowiznę na Twoją stronę.

#4. Uczyń z niej stronę z darowiznami, którą można udostępniać

Ustaw jako cel, aby Twoja strona darowizn była dostępna do udostępniania. W ten sposób więcej osób zostanie o tym poinformowanych, co skłoni ich do przekazania darowizny. Aby lepiej zrozumieć, dowiedz się, jak ustawić darowiznę na sukces w zbieraniu funduszy.

Dodaj coś do tweetowania na stronie darowizny

Tweetable oznacza wypowiedzenie wcześniej napisanego tweeta. Ktoś mógłby to łatwo kliknąć. I można go udostępniać obserwującym na Twitterze.

Poproś o udostępnienie go na Facebooku

Dołącz przycisk udostępniania, aby ludzie mogli udostępniać Twoją stronę darowizny. Poprosi ludzi, aby się nimi podzielili, prowadząc w ten sposób do wzrostu darowizn.

#5. Dodaj przycisk darowizny internetowej

Nie zapomnij dodać „przycisku darowizny” na każdej stronie witryny. Często znajduje się w menu lub na górze. W ten sposób osoby odwiedzające Twoją witrynę nie zapomną o przekazaniu darowizny. Szybko zlokalizują również stronę darowizny. Mogą czytać Twoje wiadomości i przeglądać nadchodzące wydarzenie. Ale nie przegapią darowizny.

#6. Kieruj ruch na stronę darowizn

Eksperci często polecają zasadę osiemdziesiąt na dwadzieścia jako wskazówkę marketingową. Dwadzieścia procent służy do tworzenia treści. Reszta to czas poświęcony na jej promowanie. W internecie jest dużo bałaganu. To zmusi Cię do poświęcenia czasu na promowanie swojego.

Promuj swoją stronę darowizny po jej opublikowaniu. Promuj go w miesiącach z tak wysokim i naturalnym trendem dawania. Ułatwia to uzyskanie dużego ruchu na stronie darowizn.

Media społecznościowe

Zaplanuj publikacje w mediach społecznościowych za pomocą wersji Hootsuite. Tak jest wtedy, gdy będziesz prosić o darowizny.

Zaplanowane e-maile

Wstępnie napisane e-maile są dobre do proszenia o darowizny — zaplanuj automatyczne wysyłanie ich przez kilka miesięcy. Ponownie, do skonfigurowania tego można użyć wielu narzędzi.

Blog

Opublikuj te posty na blogu z ekscytującymi historiami. Dodaj link do strony darowizny z prośbą o darowizny. Nawet stali czytelnicy dowiedzą się o tym więcej. Następnie przekażą darowiznę, nadal czytając. Gdybym był tobą, przeczytaj, jak zbierać fundusze za pomocą bloga.

Podsumuj!

Postępuj zgodnie z tymi sześcioma prostymi krokami, o których wspomniano, jak zrobić witrynę darowizny. Wystarczy niewielka zmiana, a darowizna będzie nadal napływać. Proś swoich darczyńców, sponsorów i członków o darowizny. Nigdy nie zapomnij o włączeniu ich wszystkich jako części udanej witryny darowizn! Aby uzyskać więcej artykułów o darowiznach, sprawdź, jak rozpocząć zbiórkę darowizn i jak grzecznie odrzucić prośbę o darowiznę. Dzięki, że wpadłeś!