Jak zrobić środek do usuwania pleśni i pleśni Tilex: 2 najlepsze sposoby

Istnieje wiele przepisów na to, jak zrobić Tilex Mold i Mold Remover, a dwa z nich omówimy w tym artykule.

Czy nieleczenie pleśni jest niebezpieczne?

Jeśli wiesz, jak działają grzyby domowe, wiesz, że pozostawienie pleśni bez leczenia spowoduje powstanie pleśni. Przedłużony rozwój pleśni sprawia, że ​​środowisko jest bardziej wilgotne, co przyciąga pleśń.

Jak zrobić środek do usuwania pleśni i pleśni Tilex: 2 najlepsze sposoby

Z tego powodu pleśń nie powinna być pozostawiona bez leczenia, mimo że jest łagodniejsza niż pleśń. Nie ryzykujesz, że przedmioty, które posiadasz, zepsują się z powodu pleśni, ale z pleśnią jest inaczej.

Co więcej, z pleśnią i pleśnią w twoim domu, będziesz musiał przeznaczyć więcej kosztów naprawy. Ponadto może wzrosnąć ryzyko wystąpienia problemów z oddychaniem i alergii skórnych.

Wreszcie, jeśli pleśń i pleśń pozostaną nieleczone, jest bardzo prawdopodobne, że spowodowane przez wodę uszkodzenia nie zostaną naprawione.

Jak mogę wykryć pleśń lub pleśń w gospodarstwie domowym?

Jeśli uważasz, że w Twoim domu są grzyby, ale nie wiesz, gdzie szukać, sprawdź ciemne miejsca i zmniejsz przepływ powietrza. Pleśń u swoich ofiar występuje bezkrytycznie, ale pleśń rośnie tylko na powierzchniach organicznych, takich jak rośliny.

Ten ostatni można jednak nadal znaleźć na powierzchniach nieorganicznych, ale tylko wtedy, gdy istnieje źródło pożywienia lub materiał organiczny, może na nim spoczywać.

Innym sposobem wykrywania grzybów domowych jest sprawdzenie zapachu stęchlizny. Nie oznacza to, że powinieneś wąchać w domu ten szczególny zapach.

Nie zalecamy również tego, ponieważ możesz wdychać pleśń lub zarodniki pleśni. Możesz obserwować konkretną część swojego domu (np. piwnicę) i poczuć jej powietrze.

Jeśli potrzebujesz odniesienia na temat zapachu i sposobu jego usunięcia, oto artykuł przedstawiający proste metody usuwania zapachu pleśni z piwnicy.

Jeśli jest duszno, towarzyszy mu zapach; najprawdopodobniej może to oznaczać rozwój grzybów w twoim gospodarstwie domowym. Jeśli jednak jest to zbyt niejasne i nieprecyzyjne, zawsze możesz sprawdzić poziom wilgotności w domu za pomocą miernika wilgotności.

Ponadto, jeśli martwisz się zarodnikami pleśni i pleśni, oto artykuł dotyczący sposobów pozbycia się zarodników pleśni z powietrza, który może ci pomóc.

Co to jest środek do usuwania pleśni i pleśni Tilex?

Tilex Mold and Mildew Remover to dobrze znane rozwiązanie na grzyby domowe. Jest to popularne rozwiązanie właścicieli domów od pokoleń.

Ma za zadanie zabić pleśń i pleśń bez konieczności szorowania. Poza tym jest bardzo tani, dlatego jest ulubieńcem rodziny.

Jednym z głównych składników preparatu do usuwania pleśni i pleśni Tilex jest Clorox. Clorox to znana marka wybielaczy, której każdy wybielacz, który nie jest tą marką, nadal nazywa się Clorox.

Obecność wybielacza w produkcie sprawia, że ​​jest to potężny środek przeciwgrzybiczy. Wybielacz może nie tylko zabić pleśń i pleśń, ale także bakterie żyjące w Twoim domu.

Może być stosowany na różnych powierzchniach, takich jak drewno, cegła, siding, beton, plastik, winyl, meble ogrodowe, szkło zewnętrzne i malowane drewno. Pomimo różnych powierzchni może być stosowany i nie zalecamy jego stosowania na powierzchniach marmurowych.

Oprócz zalet technologii Tilex Mold i Mildew Remover, która nie wymaga szorowania, kolejną zaletą jest to, że im częściej używasz go na powierzchni, tym mniejsze prawdopodobieństwo przyszłego rozwoju grzybów.

Jak zrobić DIY do usuwania pleśni i pleśni Tilex?

Środek do usuwania pleśni i pleśni Tilex jest dostępny dla właścicieli domów i jest nawet uważany za niedrogi. Jest dostępny w Target, Walmart, a nawet Amazon.

Jednak niektórzy właściciele domów twierdzą, że butelka wystarcza tylko na dwa tygodnie, co czyni ją niepraktyczną. Tak więc, jeśli chcesz stworzyć jeden z istniejących składników w domu, możesz to zrobić.

Oto kilka domowych przepisów na pleśń i pleśń Tilex, które mogą Ci pomóc.

Przepis nr 1. Środek do czyszczenia szkła

Pierwsza receptura polega na użyciu amoniaku, spirytusu, płynu do mycia naczyń i wody.

Weź galonowy pojemnik i wlej do niego pół szklanki amoniaku i dwie szklanki spirytusu. Następnie wlej wodę do pojemnika, aż się napełni.

Następnie nałóż porcję mieszanki do środka czyszczącego w sprayu i spryskaj nią zagrzybione powierzchnie szklane.

Przepis nr 2. Płytki i fugi

Do tego przepisu potrzebujesz ⅓ szklanki domowego amoniaku, pół szklanki sody oczyszczonej, ćwierć szklanki białego octu i siedem szklanek ciepłej wody. Wlej wszystkie składniki do pojemnika o pojemności galonów, przykryj i wymieszaj, mieszając.

Jeśli masz do czynienia z drobnym problemem pleśni, możesz napełnić butelkę z pompką powyższym rozwiązaniem. Następnie spryskaj miksturą powierzchnię.

Następnie przetrzyj płytkę lub fugę wilgotną gąbką. Słowo ostrzeżenia, aby nie mieszać tego roztworu z wybielaczem, ponieważ zawiera amoniak.

Wniosek

Podzieliliśmy się tym, jak wiele gospodarstw domowych pokochało Tilex Mold and Mold Remover od wielu pokoleń, ale dla niektórych nie zawsze jest to praktyczne. Dlatego uciekliśmy się do podania przepisów, jak zrobić Tilex Mold and Mold Remover.

Stworzenie własnego rozwiązania daje również swobodę tego, ile możesz stworzyć i jak długo możesz z niego korzystać. Mamy nadzieję, że ten artykuł na temat środków do usuwania pleśni i pleśni był dla Ciebie pomocny!