Jak zrobić solarny podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Szukasz poradnika jak zrobić solarny podgrzewacz wody, bo chcesz zminimalizować rachunki za media? Tutaj znajdziesz najłatwiejszy sposób na zbudowanie grzejnika, który ogrzeje wystarczającą ilość ciepłej wody dla Twojej rodziny.

Ten zabawny i przyjemny projekt szkolny to doskonała opcja, jeśli chcesz spędzić czas z przyjaciółmi.

Jak zrobić solarny podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Z drugiej strony ten grzejnik nie zawiedzie Cię, jeśli chcesz go zastąpić grzejnikiem gazowym lub elektrycznym. Może podgrzewać wodę do 10-20 stopni i możesz z niego spokojnie korzystać, jeśli mieszkasz sam lub z małą rodziną. Projekty DIY są fajne. Czyż nie? W takim razie zacznijmy jeden.

Narzędzia wymagane do samodzielnego grzejnika słonecznego

Potrzebujesz wiertarki, młotka, piły i routera lub piły stołowej. Pomogłoby, gdybyś miał też niemiecki klej, silikon i gwoździe do łączenia części korpusu grzałki. Oto inne rzeczy wymagane do głównego korpusu grzejnika:

  • Deski drewniane
  • 14multiply14 kawałków lustra i szkła
  • Dwa węże ogrodowe
  • Dwa zawory odcinające
  • Czarna farba w sprayu

Kroki tworzenia słonecznego podgrzewacza wody

Chcesz zostawić za sobą lenistwo i nauczyć się czegoś nowego? Następnie przewiń w dół, aby przeczytać ten przewodnik, jak zrobić słoneczny podgrzewacz wody w domu.

Krok 1. Pokrój deski na części

Musisz wykonać dwie ramki z desek drewnianych. Deski grubej ramy powinny mieć rozmiar 2multiply1 i długość 16 cali. Dlatego potrzebujesz czterech ramek o tej samej długości co grubsza ramka i 1 ½pomnóż¾ szerokości i wysokości, aby stworzyć cienką ramkę.

Teraz musisz zsumować wykończenie w drewnianych deskach. Umieść deskę na piły stołowej lub użyj piły ręcznej i przytnij każdą krawędź pod kątem 45 stopni. Powtórz ten krok z każdą deską, ponieważ jest to właściwy sposób na wykonanie ramy. Teraz musisz zrobić szczeliny po jednej stronie każdej deski za pomocą routera lub piły stołowej. Szczelina pomieści lustro i szkło na każdej ramie.

Krok 2. Zrób ramki

W tej chwili masz przed sobą deski. Musisz nałożyć niemiecki klej na każdą krawędź 45 stopni i połączyć je. Powtórz ten sam proces z obiema ramami i zabezpiecz je wbijając gwóźdź w każdą krawędź ramy. Weź płytę ze sklejki o rozmiarze 16multiply16. Przymocuj go z tyłu grubej ramy o pomnożonych calach za pomocą gwoździ i młotka. Rozpyl czarną farbę równomiernie na całej ramie. Pamiętaj, że na tym etapie nie musisz nic robić z cieńszą ramką.

Krok 3. Umieść rzeczy i połącz obie ramki

Jesteś bardzo bliski ukończenia swojego samodzielnego podgrzewacza słonecznego. Wystarczy podłączyć wiertarkę do gniazdka i wywiercić otwory w prawym górnym i lewym dolnym rogu ramy. Teraz nadszedł czas, aby umieścić zwinięty drut miedziany na pomalowanej i wywierconej drewnianej ramie. Następnie wyprowadź obie strony drutów z otworów. Następnie połącz węże wlotowy i wylotowy z miedzianymi przewodami wychodzącymi poza ramę i do jednego węża podłącz zawór odcinający. Zawór ten będzie sterował przepływem gorącej wody ze zwiniętego drutu miedzianego, który służy jako główny czynnik grzewczy w tym podgrzewaczu wody. Na koniec weź wiązanie zawiasowe i połącz obie ramy.

Krok 4. Ostatni szlif

Przymocuj czujniki temperatury po prawej i lewej stronie drewnianej ramy. Najpierw zrób mały otwór w wężu wlotowym i wylotowym. Następnie umieść w nich przewody czujników temperatury. Połącz szkło w szczelinie ramy i zabezpiecz je silikonem. Przymocuj również lusterko do cieńszej ramy. Teraz kompletne informacje o tym, jak zrobić swój słoneczny podgrzewacz wody.

Krok 5. Przetestuj podgrzewacz słoneczny

W tym kroku możesz przetestować skuteczność podgrzewacza słonecznego. Przede wszystkim podłącz wąż dopływowy do kranu zbiornika na wodę i napełnij go zimną wodą. Zakryj również zbiornik, aby nie dopuścić do światła słonecznego i prawidłowo przeprowadzić test.

Połącz wąż wylotowy z innym zbiornikiem na wodę i wyreguluj górną ramę za pomocą lusterka. Odbicie dolnej ramy z cewką powinno być w całości widoczne w lustrze. Umieść kawałek pianki na każdym czujniku temperatury, aby upewnić się, że nie będzie pochłaniał ciepła z bezpośredniego słońca. Zamiast tego powinien zawsze zwracać uwagę na temperaturę wody. W naszym przypadku temperatura wzrosła z 26 do 36 st. C lub z 79 do 97 st. F. Tańszą alternatywą dla przewodów miedzianych jest aluminium, ale nie nadaje się do użytku domowego. Aluminium jest w porządku, jeśli to tylko projekt szkolny.

To okładka!

Teraz kończymy ten wykonalny i odpowiedni przewodnik, jak zrobić słoneczny podgrzewacz wody. Solarny podgrzewacz wody uwolni Cię od strachu przed zwiększonymi rachunkami za media. Możesz również zainteresować się tym, jak wyczyścić podgrzewacz wody i jak ukryć podgrzewacz wody.