Jak zrobić ślubne łuki na ławki w 2 prostych krokach

Czy wiesz, że łatwo nauczyć się robić ślubne łuki na ławki, bo to tylko dwa kroki? W tym samouczku wykorzystamy wstążkę o grubości sześciu cali, a także przedstawimy sposoby na udekorowanie ślubnymi kokardkami i sposób ich bezpiecznego mocowania.

Kolejnym samouczkiem, który również możesz przeczytać, jest jak zrobić tiulową kokardę na wesele. Tiul to popularna, wszechstronna tkanina ślubna, więc może to być coś, co zainteresuje Cię również na kokardki na ławki.

Jak zrobić ślubne łuki na ławki w 2 prostych krokach

Jak zrobić sobie weselne kokardy

Krok 1. Tworzenie pętli łuku ławki

 • Przygotuj trzymetrowy pasek wstążki i przytrzymaj jeden koniec
 • Złóż ją, aby utworzyć pętlę, a następnie utwórz drugą pod kątem
 • Aby uniknąć wyrównania drugiej pętli na górze pierwszej, spróbuj przekręcić wstążkę w prawo podczas tworzenia tej pętli, upewniając się, że obie pętle mają ten sam rozmiar
 • Sprawdź, czy środek drugiej pętli jest wyrównany ze środkową częścią poprzedniej pętli
 • Przekręć pozostałą wstążkę w tę i z powrotem, tak jakbyś robił akordeon w prawo i w lewo, aż będziesz miał około 12 pętli
 • Aby mieć pewność, że łuk na ławkę będzie wyglądał schludnie, przytrzymaj środek każdej pętli podczas tworzenia

Krok 2. Wykończenie łuku ławki

 • Przytrzymaj jedną ręką środek wszystkich wykonanych pętli
 • Przygotuj pasek innej wstążki, zwykle z przezroczystego materiału, takiego jak organza, i zawiń go tam, gdzie spotykają się wszystkie pętle, aby je skompilować
 • Zawiąż węzeł z paskiem z organzy na środku łuku ławki, a następnie zaciśnij w razie potrzeby
 • Pozwól, aby reszta wstążki spadła na środek łuku ławki
 • Rozwiń pętle, aby nadać łukowi ławki lepszy kształt
 • Zrób niektóre pętle do przodu, a niektóre do tyłu, aby zwiększyć objętość, a także możesz złożyć każdy koniec pętli pionowo na pół i wyciąć krótką linię na środku łuku ławki, aby uzyskać szczegóły
 • W tym momencie możesz ozdobić ślubną kokardę na ławkę lub pozostawić ją bez zmian; na wesela często dodaje się kompozycję kwiatową na środku łuku ławki lub nawet mniejsze i wąskie paski wstążki do projektu

Ile jardów wstążki potrzebuję na łuk na ławkę?

Wielkość łuków na ławki, których potrzebujesz na wesele, będzie dyktować, ile metrów musisz przygotować podczas ich robienia. Łuki kościelne zwykle mają średnicę 12 cali, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować około 5 jardów wstążki.

Z drugiej strony, mniejsze łuki mogą mieć tylko 8 cali, a 4 metry wstążki mogą wystarczyć. A w przypadku większych łuków, 7 jardów wstążki powinno dać łuk o średnicy 18 cali.

Pamiętaj, że będziesz potrzebować jeszcze jednego paska wstążki, aby związać pętle ze sobą na środku kokardki. Dlatego najlepiej jest nawet przydzielić wystarczającą ilość materiału na wypadek, gdybyś chciał mieć grubszą kokardę na ławkę, w której zapętlisz kolejny kawałek wstążki w tę i z powrotem na środku gotowych pętli.

Jak długo powinny być łuki na ławki?

W przypadku łuków na ławki ślubne zwykle pozwalasz, aby pętle łuku miały długość nawet czterech cali. Inną opcją jest zapamiętanie, że kawałek, który zawiązujesz pośrodku na 12-calową kokardę, to pasek o długości trzech stóp.

Jak używać dekoracji ślubnych z kokardą?

Przejście

Najpopularniejszym sposobem używania łuków weselnych jest przejście wzdłuż przejścia, chodników, a zwłaszcza w kościelnych ławkach. Możesz użyć identycznych kokardek lub zacząć od średnich rozmiarów do dużych.

Możesz także dodać girlandy pomiędzy, aby uzyskać bardziej zebrany wygląd. Tkaniny jako girlandy świetnie sprawdzają się w dużych obiektach, a winorośle i łańcuszki świetnie prezentują się w mniejszych lokalizacjach.

Mówiąc o dekorowaniu tkaniną, możesz chcieć dowiedzieć się, jaki materiał jest używany do drapowania ślubów.

Znaczniki

Kokardki ślubne mogą być również używane jako markery w miejscu wesela. Kokardki traktujesz jako akcenty na większych dekoracjach wokół lokalu, aby lepiej się prezentowały.

Jest to również świetny sposób na zaoszczędzenie na drogim wystroju, ponieważ łuki są stosunkowo tanie w wykonaniu.

Miejsca

Świetnym sposobem na zróżnicowanie siedzeń są kokardki. Na przykład można otoczyć środkowy korytarz kokardkami i pętlami wstążek, aby goście wiedzieli, gdzie usiąść.

Wybrane krzesła

Jeśli wesele używa pojedynczych krzeseł zamiast ławek, jak te w kościele, możesz mieć kokardy tylko na rodzinnych krzesłach. Udekoruj poszczególne krzesła znajdujące się najbliżej przodu, aby się wyróżniały.

Jak przymocować łuki na ławki?

 • Zwiąż je paskami wstążki lub drutem
 • Użyj grubych gumek do zakotwiczenia łuków ławek
 • Wypróbuj klipsy na ławki, aby uzyskać bezpieczniejszą alternatywę dla powierzchni, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu

Wniosek

Czy ten samouczek był łatwy? Nauczyłeś się robić ślubne łuki na ławki, którymi możesz ozdobić nawę kościoła na swój ślub.

To tak proste, jak zrobienie pętli, a następnie zawiązanie ich na środku. Stamtąd możesz ozdobić kokardki lub dodać detale, a następnie przymocować je do ławek, zawiązując je lub za pomocą klipsów.