Jak zrobić pudełko na darowizny z tektury? 6 prostych kroków!

Jak zrobić pudełko na darowizny z tektury? Aby zrobić pudełko na darowizny, musimy najpierw przygotować nasze materiały i z zapałem postępować zgodnie z podanymi krokami. Pomaganie ubogim poprzez zbiórkę darowizn jest jednym ze sposobów pomagania i dzielenia się błogosławieństwem z innymi. Jesteśmy artystami na swój szczególny sposób i myślimy kreatywnie; w tym artykule dowiemy się, jak zrobić pudełko na darowizny z tektury. Są to materiały: karton, nóż, narzędzia pomiarowe jak linijka, kolorowy papier, marker oraz opakowanie lub taśma klejąca.

Tworzenie niestandardowego pudełka może być wykorzystane z kilku dobrych powodów: przechowywanie, pakowanie prezentów, materiały do ​​majsterkowania lub w dziełach sztuki, darowizny itp. Pudełko na darowizny to pudełko lub pojemnik, w którym ludzie mogą wkładać gotówkę lub rzeczy, takie jak jedzenie lub ubrania zebrane dla stowarzyszenia.

Jak zrobić pudełko na darowizny z tektury? 6 prostych kroków!

Są one powszechnie spotykane w otwartych miejscach publicznych jako świetny sposób na tworzenie dodatkowych funduszy dla fundacji lub stowarzyszeń. Kościoły, biblioteki, sale wystawowe, fastfoody i liczne organizacje non-profit korzystają ze skrzynek na datki.

Kroki, aby zrobić pudełko na darowizny

Zastanawiasz się, jak zrobić pudełko na darowizny z tektury? Oto następujące kroki:

Krok 1. Przygotowanie materiałów

Wszystko czego potrzebujesz to tektura z drugiej ręki, nóż, narzędzia pomiarowe, takie jak linijka, kolorowy papier, marker oraz taśma pakowa lub samoprzylepna. Przynieś te materiały na szeroki stół. Wybierz pokój lub otwartą przestrzeń, w której czujesz się komfortowo i jasno. Możesz też popracować na podłodze, ale zobacz, czy jest czysto i nikt nie przechodzi obok. Praca na podłodze jest korzystna, jeśli stworzysz duże pudełko na ubrania, koce i artykuły spożywcze. Możesz przeczytać o tym, jak zbudować pudełko na darowizny odzieży.

Krok #2. Zmierz i oznacz

Znajdź krawędź, szerokość i długość kartonu i wyobraź sobie, jaki rozmiar chcesz mieć pudełko. Najlepszą opcją jest znalezienie płaskiego kwadratowego przedmiotu, umieszczenie go na wierzchu kartonu i prześledzenie go, aby uzyskać równe boki i zmierzyć. Upewnij się, że przydzieliłeś 1 cal naddatku na każdą stronę dla kroku nr 4 później.

Krok #3. Przytnij na wymiar

Teraz wytnij tekturową podstawę na zmierzony rozmiar. Nie tnij do samej krawędzi. Będziesz musiał pozostawić połowę szerokości, ponieważ dodatkowy karton zostanie odwrócony, aby łatwo było skleić wszystkie krawędzie. Rozciągnij ostrą krawędź ostrza użytkowego lub noża i przetnij karton. Trzymaj ostrą krawędź pod kątem 45 stopni i delikatnie przeciągnij ją do siebie. Jeśli tektura jest gruba i trudna do przecięcia, może być konieczne przecięcie tej samej linii 2-3 razy, aby przez nią przejść.

Krok #4. Odwróć, złóż i zaklej

Masz więc w sumie 6 kwadratów, aby uformować pudełko. Zdejmij przedmiot z kartonu i przerzuć go na drugą stronę. Złóż przydzielony 1-calowy naddatek i sprawdź, czy wszystkie boki i krawędzie idealnie wyginają się i tworzą cztery rogi pudełka. Po zakończeniu składania krawędzi, układania puzzli lub uformowania pudełka z 6 równych kwadratów, w tym kroku musisz zadzwoń do jednej osoby, która pomoże ci w wklejeniu lub nałożeniu wszystkich taśm na każdej krawędzi. Upewnij się, że jest ciasno spakowany ze względu na jego trwałość.

Krok #5. Otwór

Rozmiar otworu zależy od tego, jakiego rodzaju pudełko na darowizny chcesz. Jeśli jest pieniężna, otwór musi zmieścić się w papierowym rachunku lub złożonej kopercie. Musi być ułożona poziomo i na górze pudełka. Ale jeśli to ubrania, koce lub jedzenie, górna część pudełka musi być otwarta. A duże kartony są najlepszą opcją na tego rodzaju darowiznę. Napraw otwór, jeśli rozmiar rachunku nie jest odpowiedni lub prawidłowy. Możesz spróbować zmierzyć to za pomocą linijki.

Krok #6. Projekt

Możesz użyć kolorowych kartek, aby Twoja skrzynka na darowizny wyglądała reprezentacyjnie. Wybierz tylko jeden kolor. Preferuję jasne kolory, aby nazwa „pudełko” była widoczna nawet z dużej odległości. Następnie użyj swojego markera i napisz tytuł wyraźną, znaczącą i grubą czcionką. Chwytliwe kolory lub wzory mogą pomóc w przyciągnięciu uwagi opinii publicznej. Wybierz projekt, który łączy się z Twoją misją i symbolizuje odbiorcę darowizny. Spraw, aby Twoje pudełko na darowizny było proste i wybierz materiały nadające się do recyklingu, takie jak karton.

Procedura od kroku 1 do kroku 6 zajmie 30 minut, aby zakończyć proste pudełko darowizny. Możesz też zrobić to sam, ale jeśli boisz się obsługiwać przecinarkę, możesz poprosić o pomoc swojego starszego brata, wujka lub eksperta od cięcia zadań.

Końcowe słowa

Zanim zaplanujemy wykonanie pudełka na datki z tektury, musimy najpierw ustalić, jakiego rodzaju zbiórki chcemy i jej odbiorcę, czy to dla kościoła, sierot lub jakiejkolwiek organizacji non-profit. Następnie musimy być konsekwentni i aktywni w działaniach naszej akcji darowizn, a zaczniesz to od stworzenia atrakcyjnej lub chwytliwej skrzynki na datki. Pomoże to wygenerować fundusze i więcej możliwości ekspozycji na opinię publiczną. Dlaczego tektura? Ze względu na swoją trwałość jest łatwy do znalezienia i nadaje się do recyklingu. Jest to również jeden ze sposobów, w jaki możesz pomóc i przyczynić się do rozwoju naszej Matki Ziemi. Cóż, jeśli chcesz rozpocząć zbiórkę darowizn i planujesz zrobić pudełko na datki, ten artykuł jest odpowiedzią na to, jak zrobić pudełko na datki z tektury. Możesz być zainteresowany, aby wiedzieć, gdzie kupić pudełka na darowizny.