Jak zrobić przysługę ślubną: 6 najlepszych przysług ślubnych DIY

Jeśli kończą Ci się pomysły, jak zrobić przysługę weselną swoim gościom, rozważ te sześć prostych pomysłów, które nie będą Cię zbyt drogie kosztować. Niektóre z nich można nawet spersonalizować, dzięki czemu można nadać im bardziej sentymentalny charakter, zwłaszcza na wesele.

A do budżetowania zalecamy dowiedzieć się, ile wydać na ślubne przysługi. Zawsze lepiej sprawdzić swoje wydatki na ślub, aby upewnić się, że starczy Ci pieniędzy na inne niezbędne wesele.

Jak zrobić przysługę ślubną: 6 najlepszych przysług ślubnych DIY

Jak zrobić przysługę ślubną: DIY oszczędne przysługi ślubne

 • Zasłoń ślubne upominki

Rośliny nie muszą drogo kosztować, jeśli wybierzesz je jako swoje ślubne przysługi. Wspaniałe w nich jest to, że możesz kupować kwiaty luzem, aby jeszcze bardziej zaoszczędzić na kosztach.

Następnie ułożysz je w wazonach dla gości weselnych lub rodziny. Wazony z pączków są obecnie dość popularne i mogą nawet służyć jako centralne elementy Twojego ślubu, więc uderzasz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Stosunkowo łatwo jest również nauczyć się układać wazony z pąków, ale pamiętaj, aby zaplanować swój harmonogram przed ślubem. Na przykład nie chcesz, aby kwiaty szybko wyschły, więc zamów je od jednego do dwóch dni przed ślubem.

 • Przysługi weselne na podstawce

Nie musisz szukać drukarni, która spersonalizuje podstawki na Twój ślub. Zamiast tego możesz zrobić DIY przysługi weselne i przygotować je samodzielnie.

Czego będziesz potrzebować? Zamów kwadratowe płytki ceramiczne na podkładki, a następnie udekoruj podkładki weselne klejem lub farbą.

Możesz nawet poprosić kogoś artystycznego, aby zadedykował podkładki gościom, aby upominki weselne były bardziej spersonalizowane. Aby zaoszczędzić na kosztach dekoracji na weselu, umieść te zestawy podstawek na każdym stole jako elementy centralne.

 • Kubek ślubny przysługi

Jeśli urządzasz kameralne wesele z kilkoma gośćmi lub dajesz przysługi tylko kilku osobom, dlaczego nie stworzyć dla nich kubków na zamówienie? Kubki z monogramem możesz w domu, a choć zajmuje to trochę czasu, nie musisz dużo wydawać.

Jak sam robisz kubki z monogramem? Potrzebne będą naklejki z literami, markery i piekarnik.

Następnie umieść wzór na kubku i dotknij markerem wokół niego. Na koniec usuń naklejkę, pozwól kubkowi wyschnąć i wstaw go do piekarnika na pół godziny w temperaturze 350 stopni.

 • Koktajlowe upominki na wesele

Ślubne przysługi to coś więcej niż pamiątki ślubne. Potrzebujesz również czegoś przydatnego dla gości, być może czegoś, co mogą mieć na odpoczynek.

Biorąc to pod uwagę, możesz zrobić zestawy koktajlowe, aby dać swoim gościom weselnym. Na przykład mojito DIY to stosunkowo niedrogi zestaw koktajlowy, który możesz zrobić.

Umieść wszystko w pudełku pasującym do motywu ślubu i dołącz wydrukowaną kartkę z instrukcjami. Możesz nawet napisać krótką notatkę do pakietu, aby bardziej osobiście podziękować swoim gościom.

 • Jadalne upominki ślubne

Smakołyki i smakołyki należą do najpopularniejszych ślubnych przysług, bo kto nie chce czegoś, co można by chrupać? Jeśli nie chcesz resztek ślubnych upominków na weselu, sam wyprodukuj gadżety.

Możesz zrobić ciasteczka, cukierki, ciastka lub przekąski i umieścić je w uroczych pojemnikach i słoikach. Możesz także zrobić dżemy, galaretki i inne pasty, które dobrze pasują do rustykalnego wesela.

Użyj motywu ślubu jako inspiracji, aby upominki weselne były bardziej ekscentryczne. W końcu powinny to być przedmioty, które będą przypominać gościom o Waszym weselu.

 • Przysługi ślubne przy kawie

Na śluby par kochających kofeinę, dlaczego nie rozdać przysługi ślubnej kawy? Możesz napełnić słoiki kawą ziarnistą lub dostarczyć zestawy do parzenia kawy.

Nie tylko będą ładnie pachnieć, ale także będą się pięknie prezentować. Wyznacz stolik w recepcji lub umieść go blisko stołu deserowego.

Następnie napisz znak, aby goście wiedzieli, że te kawowe przysługi są dla nich. Ale oczywiście zwróć uwagę na gości, którzy nie mogą pić kawy.

Co ludzie zwykle dają jako przysługi ślubne?

Oto niektóre z popularnych obecnie przysług ślubnych:

 • mini butelki wina
 • Dekory
 • Kwiaty
 • Ciasteczka
 • Cukierki
 • Rośliny
 • Kubki
 • świece
 • Mydła
 • Perfumy
 • Dopasowania

Wesele docelowe często dają również gościom przedmioty wyłącznie znalezione w tym konkretnym kraju lub miejscu. A jeśli jesteście ciekawi ile kosztują ślubne przysługi, zapraszamy do osobnej dyskusji.

Co powiesz na wesele?

Prezenty ślubne zazwyczaj zawierają zabawne kalambury, żarty lub krótkie, słodkie wiadomości inspirowane motywem ślubu, lokalizacją lub przysługą. Na przykład przysługi ślubne z nasionami mogą zawierać „Nasza miłość rośnie dalej” lub cukierkowe przysługi ślubne „Do słodkiej przyszłości”.

Możesz również dedykować przysługę weselną imieniem gościa i podziękować za przybycie. A w niektórych przysługach można pominąć powiedzenia i po prostu napisać imię gościa na opakowaniu.

Czy dajesz przysługi ślubne każdemu gościowi?

Nie musisz dawać przysług weselnych każdemu gościowi, ponieważ będzie to znacznie kosztować. Zamiast tego okaż jedną przysługę na gospodarstwo domowe lub parę.

Możesz również przeczytać, ile przysług ślubnych zamówić, aby poznać numer, którego będziesz potrzebować.

Wniosek

I to wszystko! Aby przypomnieć, jak zrobić przysługę ślubną, rozważ sześć tanich i łatwych opcji DIY.

Są to wazony na pąki, podstawki, kubki, koktajle, smakołyki i zestawy do kawy. Możesz nawet spersonalizować każdy z nich, ale realistycznie podejdź do ram czasowych ślubu.