Jak zrobić pranie bez pralki i suszarki? 8 najlepszych sposobów!

Zastanawiasz się, jak zrobić pranie bez pralki i suszarki? Możesz prać ręcznie, co jest bardzo czasochłonne, potrzebujesz trochę detergentów, szczotki do prania, wanny i dużej ilości wody. Ale przed praniem ubrań rękoma musisz oddzielić białe ubrania lub kolorowe ubrania. Dzięki temu Twoje białe ubrania pozostaną wolne od plam.

W zimie przeważnie pranie jest ciężkie i trudno je prać ręcznie. Mimo to, jeśli po prostu oddzielisz wełnianą odzież, kurtki i swetry i włożysz je do wanny z wodą z detergentem i zostawisz je na 1 godzinę, aby można było je wyczyścić bez większego wysiłku.

Jak zrobić pranie bez pralki i suszarki? 8 najlepszych sposobów!

Z drugiej strony suszenie ubrań bez suszarki jest najbardziej dostępne latem, ale nie zimą. Możesz położyć ubrania na dachu i tarasie, a szybko schniesz. Jednak zimą trudno je powiesić na blacie, bo słońce jest słabsze. Zbliżmy się do tego.

Jak można prać bez pralki i suszarki

Pranie i suszenie prania bez pralki i suszarki nie jest łatwym zadaniem; musisz poświęcić na to kilka godzin. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak zrobić pranie bez pralki i suszarki:

#1. Oddziel kolorową i białą tkaninę

Rozmycie kolorów jest mniej prawdopodobne podczas ręcznego prania odzieży, ponieważ używa niższych temperatur i mniejszych turbulencji niż w przypadku wielu pralek. Jednak nadal jest to możliwe, dlatego sugeruje się oddzielenie białych i jasnych pastelowych ubrań od ubrań w kolorze brązowym. Aksamit, moher, jedwab, len i wszelkie inne delikatne ubrania powinny być inne niż reszta prania. Wypierz te rzeczy zgodnie z zaleceniami dotyczącymi łagodnych ubrań w osobnym wsadzie. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak używać wybielacza w pralce.

#2. Połóż ubrania w czystej wannie

Jeśli użytkownicy nie mają dostępu do dużej wanny lub pojemnika na pranie, należy odpowiednio wyczyścić umywalkę lub wannę i równomiernie rozłożyć ubrania. Im łatwiej jest umyć pojemnik, tym mniej jest napełniony. Jeśli masz do przewiezienia duży ładunek odzieży, miej dodatkowe czyste wiadro do przechowywania czystych, wilgotnych przedmiotów podczas uzupełniania pozostałej części paczki.

#3. Użyj odplamiacza do prania wstępnego lub mydła, aby usunąć uporczywe plamy

Jeśli na ubraniu znajduje się plama, która zabarwiła tkaninę, w tym plamę z ketchupu lub długopisu, wetrzyj delikatny środek czyszczący do usuwania plam lub użyj detergentu, jeśli nie masz nawet żadnego środka czyszczącego. Poczekaj co najmniej 5 minut, aby ubranie wyschło, zanim przejdziesz dalej.

#4. Napełnij pojemnik letnią wodą

Napełnij, aż poziom płynu znajdzie się 2-3 cale (2,8–6 cm) nad poziomem ubrania. Nie używaj gorącej wody, chyba że ubranie jest mocne i dokładnie poplamione. Większość partii prania można prać w wodzie o letniej lub nawet temperaturze otoczenia, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia lub utraty koloru. Jeśli nie masz potwierdzenia, czy ubranie można wyczyścić w ciepłej wodzie, zamiast tego wypierz go w zimnej wodzie.

#5. Dodaj detergent

Jeśli pijesz w wannie lub zlewie, wystarczy od 1 do 2 łyżeczek (10–12 ml) lekkiego środka czyszczącego lub proszku do prania. Jeśli nie masz wystarczającej ilości ubrań do napełnienia wanny, użyj czterech łyżek (50 ml) zamiast postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Noś lateksowe rękawiczki, aby uniknąć wysypki lub podrażnień, jeśli detergent nie jest „łagodny” lub jeśli masz wrażliwą skórę. Dowiedz się, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

#6. Pozwól swoim ubraniom nasiąknąć

Poczekaj, aż detergent wykona swoje zadanie, więc pozostaw pojemnik z wodą tylko na co najmniej 15 do 20 minut. Możesz zostawić ubranie na 60 minut, jeśli jest na nim dużo brudu lub plam.

#7. Pocieraj swoje ubrania

Delikatnie wstrząśnij odzieżą w wodzie za pomocą rąk lub wirtualnego mieszadła. Pocieraj ubranie o podstawę lub boki wanny, aż pojawi się piana, ale nie skrobaj jej ani nie skręcaj, aby uniknąć rozciągania tkaniny. Rób to przez 2 minuty, aż ubranie będzie bez skazy.

#8. Wyciskanie i suszenie odzieży

Aby usunąć większość wody, przekręć każdą część ubrania lub przeprowadź ją przez wyżymkę do dłoni. Jeśli nie masz suszarki, umieść ubrania na wieszaku na ręczniki, sznurze lub oparciach siedzeń i płotów. Upewnij się, że ubrania są równomiernie rozłożone i żadne części odzieży nie zachodzą na siebie. Suszenie zajmie znacznie więcej czasu, jeśli wilgotna plama zostanie przykryta inną odzieżą lub złożoną częścią materiału.

Pamiętaj, że wilgotna odzież przecieka i może spowodować plamę, jeśli zostanie zawieszona bezpośrednio na litym drewnie lub meblach. Twoje ubrania powinny wyschnąć w ciągu kilku godzin w słoneczny dzień. Suszyć w gorącym, dobrze wentylowanym miejscu, jeśli nie masz dostępu do słońca.

Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak szybko suszyć ubrania bez suszarki i jak obkurczać dżinsy bez suszarki.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się robić pranie bez pralki i suszarki. Mamy nadzieję, że teraz możesz z łatwością prać i suszyć swoje piękne ubrania w domu bez suszarki lub pralki. Wystarczy przeczytać powyższe kroki, aby dobrze się prać.