Jak zrobić poszewkę na poduszkę z zapięciem na rzep

Pomysły na wystrój domu, takie jak zrobienie poszewki na poduszkę z zapięciem na rzep, są ostatnio popularne. Dlaczego tak? Cóż, twoje poduszki mają tendencję do definiowania twojego domu.

Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru i szyku do swoich potrzeb w zakresie wystroju domu, musisz mieć kilka kreatywnych pomysłów, aby zmienić wygląd swojego pokoju. Personalizacja poduszek to dobry początek.

Istnieje wiele wspaniałych sugestii, jak upiększyć swój salon za pomocą prostych poduszek do rzucania. To jeden z faworytów tych, którzy planują remont domu, zwłaszcza projekty typu „zrób to sam”.

A jeśli nie masz nic przeciwko temu, by samemu włożyć ten wysiłek, to zdecydowanie nie wymaga to dużych nakładów z Twojej strony. W rzeczywistości końcowy rezultat wyprodukowania czegoś, co sam zrobiłeś, może być jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy na świecie i taką, z której możesz być dumny, popisując się w swojej przestrzeni życiowej lub sypialni.

Twój przewodnik dotyczący tworzenia poszewki na poduszkę z zapięciem na rzep

Oto przewodnik krok po kroku, jak zrobić poszewkę na poduszkę z zapięciem na rzep

Krok 1

Przygotuj potrzebne materiały. Pierwszym krokiem do zrobienia czegokolwiek jest przygotowanie się i gotowość do działania. W ten sposób możesz pracować efektywnie i wydajnie bez konieczności przechodzenia do przodu i do tyłu.

Będziesz potrzebował materiału, kleju do tkanin, kredy do tkanin, igły i nici, taśmy mierniczej, pasków na rzepy i oczywiście poduszek do rzucania, które będziesz przykrywać.

Podczas cięcia tkaniny dodaj dodatkowy 1 cal ze wszystkich stron, aby uzyskać naddatek na szew. W dolnej części możesz dodać kolejne 2 cale, ponieważ w tym miejscu umieścisz zapięcie na rzep. Nie zapomnij zaznaczyć kredą po niewłaściwej stronie materiału (tam, gdzie się nie pojawi).

Krok 2

Aby zapobiec strzępieniu się po bokach, złóż każdą krawędź o około ¼ cala. Zrób to dwa razy, co oznacza, że ​​mierzysz 1/4 cala materiału przed rolowaniem i zwijasz jeszcze raz przed szyciem.

Krok 3

Upewnij się, że prawe strony materiału są ustawione w taki sposób, aby były skierowane do siebie. Zszyj kawałki materiału razem z trzech stron. Zostaw dodatkową stronę otwartą jak otwartą kieszeń. Przekręć tę kieszeń na prawą stronę, aby wyglądała jak klapka nad otworem.

Krok 4

Odwracając się do spodu klapki, przypnij rzepy tak, aby były skierowane do siebie. Przyszyj każdy kawałek do materiału, używając ściegu do biegania lub ściegu prostego. Upewnij się, że są odpowiednio ustawione, aby spotkały się, gdy się trzymają.

Jeśli masz trudności z obsługą maszyny do szycia, a ręczne szycie rzepów okaże się wyzwaniem, szczególnie dla osób z amatorskimi umiejętnościami szycia, nie ma powodu do zmartwień. Zamiast tego możesz wybrać klej do tkanin lub wypróbować klej do tkanin bez szycia.

Ważne jest, abyś wykonał swoją pracę, więc bez względu na sposób, w jaki to robisz, jeśli to działa, to jest rozwiązanie, z którego powinieneś skorzystać.

Krok 5

Jedna ważna rzecz, o której należy pamiętać przed zamocowaniem rzepu: dokładnie sprawdź rozmiar poduszki. Musisz upewnić się co do dokładności pomiarów. Powinieneś móc łatwo włożyć poduszkę przez klapkę.

Krok 6

Gdy okładka jest gotowa, spróbuj ją obrócić na prawą stronę. Zapięcie na rzep powinno znajdować się w dolnej części. Co ważniejsze, powinien pozostać ukryty. Dzięki temu poszewka na poduszkę będzie wyglądać czysto.

Krok 7

Jeśli chcesz, aby poszewka na poduszkę wyglądała ostro, wyprasuj wszystkie jej krawędzie. Pomaga to tkaninie uzyskać ostry wygląd. Upewnij się również, że wyprasujesz obszar wokół zapięcia na rzep, aby zapobiec nieestetycznym zagnieceniom.

Krok 8

Aby uzyskać bardziej artystyczny akcent, możesz ozdobić poszewkę na poduszkę, przyszywając z przodu ozdobne guziki lub aplikacje. Możesz również upiększyć krawędzie, przyklejając do nich wykończenie.

Niektóre poszewki na poduszki są pomalowane wzorami nakreślonymi papierem do zamrażania, a następnie prasowane na sucho bezpośrednio na tkaninie. Farbę nakłada się za pomocą stokesów, więc nie dostaje się pod szablon. Po wyschnięciu farby papier do zamrażarki jest odklejany, a wzór przykleja się do okładki.

Dodatkowe wskazówki

Wskazówka 1

Możesz swobodnie korzystać z maszyny do szycia, ale jeśli wolisz szycie ręczne, użyj ściegu prostego lub biegowego. Możesz także zdecydować się na użycie kleju do tkanin lub kleju, jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności szycia.

Wskazówka 2

Możesz dodać kilka ozdób, takich jak guziki, teksturowana tkanina, koronka, wstążki itp., Używając kleju do tkanin lub możesz je również wszyć w poduszkę.

Wskazówka 3

Zanim uszyjesz rzep, włóż poduszkę, aby zmierzyć miejsce, w którym klapka styka się z podkładem poduszki, gdy umieścisz ją pod pokrowcem.

Ostatnie przemyślenia na temat wykonania poszewki na poduszkę z zapięciem na rzep

Tworzenie ozdobnych poszewek na poduszki brzmi jak naprawdę fajny domowy projekt, na przykład jak zrobić poszewkę na poduszkę z zapięciem na rzep. Poza oczywistą zaletą posiadania projektu, który chcesz, zrobienie własnej poszewki na poduszkę pozwala również upiększyć swój dom bez niepotrzebnych kosztów z Twojej strony.