Jak zrobić poszewkę na poduszkę klinową łóżka: przewodnik w 3 krokach

Przy zakupie nie wszystkie poduszki klinowe są dostarczane z bezpłatnymi poszewkami, więc jeśli chcesz zachować czystość, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak zrobić poszewkę na poduszkę klinową.

Co to jest poduszka z klinem do łóżka?

Bezdech senny, ciśnienie zatok i refluks żołądkowy mogą wpływać na jakość snu. Poduszka na koturnie to idealne rozwiązanie, ponieważ unosi górną lub dolną część ciała. Może to pomóc poprawić krążenie, złagodzić ucisk, ból i dyskomfort oraz zmniejszyć chrapanie.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę klinową łóżka: przewodnik w 3 krokach

Poduszki w kształcie klina łóżka są często wykonane z pianki z pamięcią kształtu lub pianki poliuretanowej. Ma trójkątny kształt, a wysokiej jakości poduszki klinowe są trwalsze niż standardowe poduszki i dłużej zachowują swój kształt. Kąt nachylenia poduszki zależy od wzrostu i konkretnych warunków, którymi chcesz się zająć. Poduszki klinowe są również powszechnie stosowane przez kobiety w ciąży w celu złagodzenia bólu i dyskomfortu związanego z ciążą. Można go również używać do wygodnego siedzenia podczas czytania książki lub oglądania telewizji w łóżku.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę z klinem łóżka

Większość poduszek jest zwykle czworokątna, więc to, co odsuwa poduszki klinowe, to ich trójkątny kształt. Występują w różnych rozmiarach i zostały zaprojektowane tak, aby pochylały się do połowy ciała użytkownika i zapewniały maksymalny komfort.

Jednak wraz ze swoim szczególnym kształtem jest trudność w znalezieniu poszewek na poduszki szytych specjalnie dla nich. Są też znacznie większe, więc uniwersalne pokrowce też by się dla nich nie powiodły. Jeśli chcesz do niego poszewkę, uszyj ją samodzielnie.

Krok 1: Uzyskaj wymiary swojej poduszki klinowej

Poduszki na koturnie mają różne rozmiary. Dzieje się tak, ponieważ ma wiele zalet dla zdrowia ludzi, w szczególności dla jakości ich snu. Dlatego czasami są dostosowywane, a ich wymiary różnią się w zależności od osoby.

Rozmiary można również wybrać w zależności od budowy ciała użytkownika, w szczególności jego wzrostu i wagi. Jego nachylenie jest również regulowane w zależności od docelowego stanu zdrowia, takiego jak między innymi bóle ciała, problemy z zatokami i refluks żołądkowy.

W przeciwnym razie istnieje również standardowy rozmiar, od 20 do 25 cali zarówno na długość, jak i szerokość. Określenie wymiarów poduszki ma kluczowe znaczenie dla oszacowania ilości materiału, którego użyjesz do tego projektu poszewki na poduszkę DIY.

Krok 2: przygotuj wymagany sprzęt i materiały

Do wyboru są różne rodzaje materiału na okładkę. Nie wybieraj naturalnych tkanin, takich jak bawełna, ponieważ są one bardzo chłonne, co prowadzi do gromadzenia się oleju i potu. Możesz jednak użyć tych, które są zmieszane z włóknami syntetycznymi.

Do działania zostanie użyty papier siarczanowy, najlepiej sprzedawany w rolkach, ponieważ są one szersze. Przygotuj również zamek błyskawiczny, który powinien być co najmniej tak długi, jak dolna część poduszki na koturnie.

Do tego projektu możesz użyć maszyny do szycia, chociaż nie jest to konieczne. Jeśli go nie masz, poszewkę możesz zszyć ręcznie, ale zajmie to więcej czasu. Jeśli zdecydujesz się na to drugie, przygotuj igłę i nić.

Nie trzeba dodawać, że potrzebne byłoby również narzędzie do znakowania, takie jak ołówek lub marker, oraz narzędzie tnące, takie jak nożyczki lub nóż. Linijka lub inne posiadane urządzenie pomiarowe i proste szpilki są również wymagane do wyrównania.

Krok 3: jak zrobić poszewkę na poduszkę w kształcie klinów

Zanim przejdziesz do tkaniny, weź papier pakowy i najpierw prześledź rozmiar i kształt poduszki klinowej. Najpierw zwróć uwagę na płaską trójkątną powierzchnię, a następnie obróć na boki. Wszystkie krawędzie muszą mieć naddatek na szew wynoszący około pół cala.

Musisz prześledzić wszystkie powierzchnie poduszki, które obejmują przód i tył oraz trzy boki, które określają głębokość poduszki klinowej. Następnie wytnij wzór papieru pakowego i przejdź do następnego kroku.

Ułóż wzory płasko na materiale, a nawet tymczasowo przymocuj je za pomocą prostych szpilek, aby wyeliminować błędy. Po wyrównaniu papieru i tkaniny można rozpocząć cięcie materiału, aby dopasować go do kształtu wzoru.

Jeśli wzór jest już na materiale, przymocuj różne powierzchnie szpilkami w taki sposób, aby poszewka po uszyciu pozostała nienaruszona. Jednak zanim to nastąpi, upewnij się, że pokrywa jest odwrócona na niewłaściwą stronę.

Pamiętaj też, aby zostawić otwór na dolną krawędź tylnej części klina na zamek błyskawiczny. Następnie zszyj wszystkie kawałki razem ze zwolnieniem boków dla otwartej części.

Nie odwracaj jeszcze pokrowca na lewą stronę i przypnij zamek błyskawiczny do otworu. Zaleca się również zamknięcie go przed przyszyciem na materiale. Pozostaje tylko rozpiąć zamek błyskawiczny, odchylić poszewkę na prawą stronę i włożyć klinową poduszkę.

Ostatnie przemyślenia na temat zrobienia pokrowca na poduszkę klinową do łóżka

Wiedza o tym, jak zrobić poszewkę na poduszkę klinową, jest kluczowa, jeśli ją posiadasz. Etui może pomóc w wydłużeniu żywotności poduszki i chroni ją przed kurzem i plamami. Jeśli Twoja poduszka klinowa ulegnie zabrudzeniu, wystarczy wyprać samą poszewkę.