Jak zrobić poszewkę na poduszkę? Gotowe w 3 krokach

Nauka wykonania poszewki na poduszkę wymaga tylko trzech kroków. Nie daj się zastraszyć, robiąc ochraniacze na poduszki do pudełek, ponieważ jest to stosunkowo proste. Jeśli miałeś doświadczenie w robieniu poszewki na poduszkę, ten projekt niewiele się różni!

Musimy nauczyć się prostych projektów szycia, takich jak ten, aby chronić nasze poduszki i poduszki. Te ostatnie są używane codziennie, jeśli nie często, i dobrze przyniosą korzyści z okładek. A ponieważ sam wykonałeś pokrowce, możesz mieć pewność, że są idealnie dopasowane.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę? Gotowe w 3 krokach

Jak uszyć poszewkę na poduszkę do pudełka

Krok # 1. Projekt

Wykonanie poszewki na poduszkę w pudełku jest stosunkowo proste, o ile wcześniej wytniesz i oznaczysz swoje materiały. Możesz użyć maty do cięcia i noża obrotowego, aby uzyskać dokładne i czyste kawałki do cięcia tkaniny. Jednak dobre jakościowo nożyczki do tkanin również powinny załatwić sprawę.

Uzyskaj wymiary czterech kawałków materiału i wytnij

Jakie wymiary będą potrzebne do poszewki na poduszkę? Aby uzyskać idealne dopasowanie, zwróć uwagę na wymiary poduszki. Uzyskaj grubość, szerokość i głębokość poduszki i odpowiednio wytnij cztery kawałki materiału. Na przykład wymiary górnych i dolnych kawałków materiału będą równe szerokości plus cal na głębokość plus cal.

Otrzymasz również jeden krój materiału na osłonę zamka błyskawicznego i każdy boks. Pierwszy wymiar to szerokość poduszki plus 8 cali na grubość plus 3 cale. Na koniec otrzymasz wymiary materiału do boksu, takie jak obwód poduszki minus osłona zamka plus cal na grubość plus cal.

Krok # 2. Szyć

Gdy masz już cztery kawałki materiału, powinieneś być gotowy do zszycia razem poszewki na poduszkę. Szycie będzie łatwiejsze, jeśli przypniesz wewnętrzną krawędź po złożeniu jej o cal. Jeśli nie wiesz, gdzie znajdują się wewnętrzne krawędzie, przydatną sztuczką jest wycięcie nacięcia po obu stronach zamka po złożeniu go na szerokość.

Zrób nacięcia i zapnij zamek

Wytnij wzdłuż miejsca złożenia, aby uzyskać punkt środkowy, a następnie przytnij go ponownie wzdłuż, aby uzyskać dwie boki osłony zamka błyskawicznego. Wycięcia, które masz, będą twoimi zewnętrznymi krawędziami. Dlatego wewnętrzna krawędź, którą należy złożyć na cal, to ta bez wycięcia.

Możesz szyć ręcznie, ale łatwiej jest przymocować zamek do zagiętej krawędzi za pomocą maszyny do szycia. Zrób to po obu stronach, aby uzupełnić obudowę zamka za pomocą stopki do zamków błyskawicznych. Po uzyskaniu kawałka materiału o szerokości odpowiadającej cięciu materiału bokserskiego powinieneś być gotowy do wykończenia poszewki na poduszkę.

Krok # 3. Konstruuj

Ostatnim krokiem jest wspólne zbudowanie poszewki na poduszkę. Przypnij osłonę zamka błyskawicznego prawymi stronami do siebie na obu końcach elementu bokserskiego. Za pomocą maszyny do szycia lub ręcznie zszyj je razem z pół cala naddatkiem.

Mocowanie górnej i dolnej części materiału

Weź górny kawałek materiału, wyrównaj wycięte nacięcia, a następnie przypnij je prawymi stronami do siebie. Zacznij szyć od miejsca, w którym spotykają się twoje bokserki i zamki błyskawiczne, pamiętając o zrobieniu małego nacięcia w boksie, zanim podejdziesz do rogu, aby uzyskać schludne, ostre wykończenie. Jeśli używasz maszyny do szycia, obróć materiał z podniesioną stopką dociskową, aby kontynuować szycie.

Prawie skończyliśmy, dodając dolną część materiału w podobny sposób, ale sprawdź, czy przednie rogi i tylne nacięcia zostały prawidłowo wyłożone. Rozpocznij szycie tuż przed pierwszym rogiem, a skończysz z poszewką na lewą stronę. Rozpakuj, rozłóż, a pokrowiec jest gotowy, aby chronić poduszkę!

Jak zrobić poduszkę w kształcie pudełka?

A co, jeśli chciałbyś zrobić samą poduszkę w pudełku? Najłatwiej to zrobić, aby przyciąć wybrany materiał piankowy zgodnie z wybranym rozmiarem poduszki. Ostry nóż powinien załatwić sprawę, ale niektóre sklepy mogą również wyciąć piankę za Ciebie.

Jeśli zauważysz nierówne wykończenie kroju, nie zniechęcaj się, ponieważ nadal otrzymasz gładką poduszkę, która dobrze wygląda i dobrze się czuje. Po prostu zawiń piankę mrugnięciem, jakbyś robił prezent, i przypnij ją na miejscu. Sprawdź ułożenie mrugnięcia, jeśli jesteś zadowolony, a następnie przyklej go na miejsce po usunięciu szpilek.

Wniosek

Nawet nasze poduszki lub poduszki w pudełku również wymagają ochrony. Dobrą wiadomością jest to, że możesz dowiedzieć się, jak zrobić poszewkę na poduszkę i skończyć w trzech krokach w domu. Ponieważ będziesz mierzyć i ciąć materiały zgodnie z poduszką w pudełku, otrzymasz dobrze dopasowany pokrowiec, który idealnie spełni swoje zadanie.

Najważniejszą częścią tego projektu jest prawidłowe ustalenie wymiarów każdego kawałka tkaniny. Pamiętaj, aby wcześniej zapoznać się z opisanymi formułami i dokładnie ich przestrzegać. Następnie zdecyduj się zszyć elementy z zamkiem błyskawicznym za pomocą maszyny do szycia, ponieważ i tak jest to wygodniejsze.

Zamek błyskawiczny można łatwo przymocować, na przykład, za pomocą stopki do zamków maszyny do szycia. Ale poza zrobieniem poszewki na poduszkę, dlaczego nie zrobić samej poduszki lub poduszki? Wystarczy wyciąć kawałek pianki na żądany rozmiar i wygładzić go mrugnięciem.