Jak zrobić poduszkę z lamówką i zamkiem błyskawicznym

Osoby zainteresowane nauką wykonania poduszki z lamówką i zamkiem błyskawicznym potrzebują tylko trzech kroków. Możesz wybrać poduszkę ze sznurkiem i niewidocznym zamkiem błyskawicznym, ale poniższa technika jest prostszym sposobem na dodanie definicji do rzucanych poduszek. Nie przejmuj się szczegółami, ponieważ nawet osoby bez doświadczenia w szyciu poduszek mogą stworzyć efektowną poduszkę do rzucania.

Ale po co zawracać sobie głowę orurowaniem? Dodanie tego sprytnego szczegółu nadaje poduszce więcej definicji. Ten przewodnik nauczy Cię również, jak dodać zamek błyskawiczny, aby uzyskać wygodniejszy styl zamknięcia.

Jak zrobić poduszkę z lamówką i zamkiem błyskawicznym

Jak zrobić poduszkę zapinaną na zamek z lamówką

Krok # 1. Zrób poduszkę

Pierwszym krokiem jest skonstruowanie poduszki zgodnie z wybranym rozmiarem. Ponieważ najlepiej będzie wyglądać puszysto na typową poduszkę dekoracyjną, możesz wyciąć materiał zgodnie z dokładnymi wymiarami poduszki. Z drugiej strony, możesz wyciąć kawałki materiału o cal większe niż wymiary poduszki, jeśli nie chcesz mieć nadmiernie wypchanego wykończenia.

W porównaniu z całkowicie zamkniętą poduszką bez zamka błyskawicznego chcesz uciąć tylną część materiału, aby była o cal dłuższa z jednej strony na zamek błyskawiczny. Gdy masz już elementy materiału do budowy poduszki, chcesz obszyć ich brzegi przed włożeniem zamka błyskawicznego. Na koniec połóż dwa kawałki materiału w miejscach, w których mniejsze są prawą stroną w dół, a ich dłuższe boki są wyrównane, a prawą stroną skierowaną w dół.

Krok # 2. Dodaj zamek błyskawiczny

Jakiego rozmiaru zamka używać? Chcesz mieć nieco krótszy zamek niż gotowa poduszka, a następnie wyśrodkuj go na krawędzi materiału. Aby ułatwić sobie szycie, zaznacz linię od krawędzi zamka do krawędzi materiału w odległości pół cala od górnej krawędzi po obu stronach zamka.

Możesz szyć ręcznie lub użyć maszyny wzdłuż linii ze ściegiem prostym i wykonać ściegi fastrygujące na górze między dwiema wykonanymi liniami. Otwórz szew i wyprasuj go przed przypięciem zamka do dołu i zszyj jego boki prostym ściegiem. Następnie możesz rozerwać fastrygę za pomocą rozpruwacza do szwów, aby rozpiąć zamek błyskawiczny pod spodem do połowy.

Krok # 3. Umieść orurowanie

Po skończeniu poduszki zapinanej na zamek, możesz przypiąć lamówkę wokół krawędzi przodu poduszki, tak aby lamówka była skierowana prawą stroną w dół. Zaokrąglij rogi, przycinając ich krawędzie i wyrównaj sznury, aby spotkały się przed fastrygowaniem na miejscu. Odwróć poduszkę prawą stroną do góry i przypnij przednią część, aby łatwiej było zobaczyć, gdzie fastrygowałeś.

Zszyj oba boki razem i przytnij krawędzie, aby wykończyć poduszkę. Możesz go odwrócić na lewą stronę i sprawdzić, czy nie ma punktów, które mogą się strzępić. Dodaj trochę kleju do tkanin w tych miejscach i gotowe!

Jak wykonać poduszkę kopertową z lamówką

Być może wolisz poduszkę z zamknięciem kopertowym zamiast zamka błyskawicznego do szybszego zdejmowania. W przypadku tego typu poduszek można również łatwo dodać lamówki, aby wykończenie wyglądało bardziej profesjonalnie. Zacznij od wycięcia przedniej i dwóch tylnych części materiału.

Krok # 1. Przygotuj kawałki tkaniny

Pamiętaj, że tylne części staną się zamknięciem koperty, nakładając je na siebie. Ich wymiary mają taką samą szerokość jak forma poduszki, a ich wysokość będzie równa ¾ wysokości poduszki. Przednia część tkaniny powinna mieć takie same wymiary jak poduszka.

Krok # 2. Wykonaj orurowanie

A co z materiałem na lamówki? Szerokość pasków będzie równa szerokości kordu plus naddatek na szew pomnożony dwukrotnie. Z drugiej strony długość powinna wystarczyć, aby obejść poduszkę.

Umieść sznurek pośrodku paska tkaniny i złóż go na pół przed zszyciem na całej długości. Przymocuj go do dolnego panelu przedniego poszewki i wykonaj ścieg dwa cale od końca lamówki. Szyj wokół krzywej i dopasowuj materiał, aż będziesz blisko od początku.

Krok # 3. Skonstruuj poduszkę

Pozwól końcówkom sznurka zetknąć się, aby zakończyć szycie, a Ty powinieneś być gotowy do wykonania samej poduszki kopertowej. Przypnij tylne części do przedniej części i zszyj pół cala naddatku szwu. Przytnij rogi i odwróć poduszkę na prawą stronę, aby zakończyć.

Po co dodawać rury do poduszki?

Jak już przeczytałeś, dodanie lamówki do zapinanych na zamek i kopertowych poduszek jest stosunkowo proste. Ale dlaczego miałbyś zawracać sobie głowę dołączaniem tego szczegółu? Szybka odpowiedź jest taka, że ​​ten prosty dodatek poprawia definicję i styl do wykończenia.

Twoje poduszki dekoracyjne będą wyglądać bardziej wytwornie dzięki dodatkowemu korpusowi ze sznurka pokrytego tkaniną. Proces i tak jest dość prosty i możesz poeksperymentować z dodanymi kolorami i projektami tkanin. Kluczem do sukcesu jest opanowanie gładkiego połączenia końcówek sznurka.

Wniosek

Szycie poduszki jest stosunkowo łatwe, więc dlaczego nie dodać więcej szczegółów i nie ulepszyć go bardziej? Jeśli jesteś zainteresowany, możesz szybko nauczyć się, jak zrobić poduszkę z lamówką i zamkiem błyskawicznym. Zamek błyskawiczny ułatwia wymianę pokrowca, a lamówka uwydatnia cechy poduszki, zwłaszcza w celach dekoracyjnych.

Powyższy przewodnik uczy, jak wykonać poduszkę zapinaną na suwak i jak później dodać lamówkę. Możesz szyć maszynowo lub ręcznie, aby wykonać ściegi proste i fastrygować. I zanim się zorientujesz, właśnie zrobiłaś zapinaną na zamek poduszkę z lamówką!