Jak zrobić poduszkę polarową bez szycia w 4 krokach

Szycie własnej poduszki nie zawsze jest łatwym zadaniem, więc większość dekoratorów domu uczy się, jak zamiast tego zrobić poduszkę polarową bez szycia.

Co musisz wiedzieć o polaru

Jeśli jesteś jak większość ludzi, to musiałaś szybko założyć, że polar jest prawdziwym owczym płaszczem, który jest zarówno ciepły, jak i puszysty. Nie chcielibyśmy rozerwać Twojej bańki, ale runo to sztuczny materiał, który tak się składa, że ​​pochodzi z plastiku. Ponieważ polar wydaje się puszysty za każdym razem, gdy go dotkniesz, ten super miękki, oddychający cudowny produkt jest używany głównie do produkcji odzieży wierzchniej lub do wypychania poduszek.

Jak zrobić poduszkę polarową bez szycia w 4 krokach

Przede wszystkim włókna poliestrowe powstają w wyniku reakcji chemicznej z udziałem ropy naftowej, a także kilku pochodnych ropy naftowej. Substancje chemiczne poddawane są działaniu ciepła w celu utworzenia syropu o gęstej konsystencji.

Gdy gęsty syrop stwardnieje, można uformować nitki, obracając go. Dzięki naturalnej strukturze, którą tworzą te włókna, produkt końcowy jest nie tylko ciepły, ale także oddychający.

Jeśli chodzi o pochodzenie, polar jest obecny już od lat 70-tych XX wieku. W tym czasie runo poliestrowe było już opracowywane przez Malden Mills.

Twój przewodnik dotyczący wykonania polarowej poduszki bez szycia

Poduszki polarowe bez szycia są znacznie prostsze w wykonaniu w porównaniu z innymi rodzajami poduszek. Jak nazwa sugeruje, nie potrzebujesz do tego szycia. Wszystko, czego potrzebujesz, to nieskomplikowana technika, aby stworzyć przytulną i puszystą poduszkę, którą chcesz dopasować do dowolnego obszaru swojej przestrzeni.

Poduszka polarowa bez szycia może być wzorzysta w różnych kolorach, kształtach i wzorach, co nadaje jej bardziej artystyczny charakter. Zapoznaj się z tym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób uzyskać poduszkę bez szycia, bez względu na to, czy jest to wiązana, tkana czy kształtowana.

Krok 1: przygotuj niezbędne materiały

Powinieneś mieć pod ręką potrzebne materiały. Najpierw zdobądź poduszkę. Można to kupić w każdym lokalnym sklepie rzemieślniczym. Możesz też kupić wkład błonnikowy i wypchać nim poduszkę. Następnie weź nożyczki lub nóż obrotowy, linijkę i trochę kredy.

Na koniec przygotuj polar. Jeśli planujesz stworzyć prostą poduszkę, wybierz dwa różne jednolite kolory. Lub jeśli chcesz poćwiczyć swoją kreatywność, kup jeden jednolity kolor dla jednego rodzaju polaru i dołącz pasujący wzór do drugiego.

Ten rodzaj tkaniny jest jednym z najczęściej wybieranych wyborów, ponieważ jest znany ze swojej trwałości.

Niezależnie od wybranego rozmiaru poduszki, typowy wymiar polaru będzie wynosił około 1 jarda (około 0,92 metra) dla każdego typu.

Krok 2: Wytnij materiał

Połącz dwa kawałki polaru i upewnij się, że prawa strona jest skierowana na zewnątrz (nie odwrotnie). Należy o tym pamiętać, zwłaszcza w przypadku polaru wzorzystego, ponieważ później nie będzie potrzeby odwracania poduszki. Możesz skończyć z pustym wzorem.

Wytnij materiał do 4 cali dłuższej i szerszej niż poduszka. Zrób to jednocześnie, aby dwa kawałki miały prawie taki sam wymiar. Jeśli masz większą poduszkę lub chcesz, aby frędzle zwisały dłużej, wydłuż ją o 8 cali i poszerzy po obu stronach.

Krok 3: popracuj nad frędzlami

Narysuj 2-calowe kwadraty na rogach polaru, aby były równe, a następnie przystąp do cięcia. Uważaj, ponieważ krzywe kwadraty sprawiają, że twoje frędzle są mniej atrakcyjne. Jeśli wolisz dłuższą grzywkę otaczającą poduszkę ze wszystkich stron, zamiast tego zrób kwadraty 4 cale.

Krok 4: utwórz poduszkę bez szycia

Dopasuj górne i dolne części polaru i zawiąż frędzle za pomocą ciasnego podwójnego węzła. Musisz to zrobić tylko dla trzech stron materiału (na razie pozostaw czwartą stronę niezwiązaną).

Włóż poduszkę do odwiązanej strony. Jeśli wybrałeś wypełnienie włókniste od kroku 1, możesz związać czwartą stronę razem z pozostałymi, ale pamiętaj, aby pozostawić co najmniej 4 frędzle niezapięte. To tam trafia wypełnienie twojej poduszki. Nie zapomnij zakończyć później zawiązania wszystkich węzłów.

Jak zrobić poduszkę polarową bez szycia – styl tkany

Pierwsze trzy kroki są takie same jak w przypadku typu wiązanego, z wyjątkiem tego, że materiał powinien być przycięty o 8 cali dalej niż zamierzony wymiar poduszki. Podobnie jak w kroku 3, wytnij 4-calowe kwadraty zamiast 2-calowych. Tutaj proces nieco się różni.

Wytnij szczeliny o szerokości 1,5 cala i głębokości 4 cali ze wszystkich stron i zrób to jednocześnie na obu materiałach, aby uzyskać równość. Sprawdź, czy frędzle są idealnie wyrównane.

Następnie z rozcięciem pośrodku odetnij cal w pionie, gdzie spotykają się grzywka i poduszka.

Rozpoczynając od lewego dolnego rogu, wepchnij górne i dolne frędzle do 1-calowej szczeliny. Nie rozdzielaj dwóch części i delikatnie szarp. Zrób to ze wszystkich trzech stron i pozostaw ostatnią rozpiętą, aby poduszka mogła się przesuwać. Następnie splot resztę, aby zamknąć otwór.

Wniosek

Pomimo obfitości wzorów poduszek, wiedza o tym, jak zrobić poduszkę polarową bez szycia, pomaga dodać styl i motyw do Twojego pokoju. Prostota tego typu poduszki oraz samouczek z przewodnikiem sprawiają, że jest to idealne zadanie dla dzieci i dorosłych.