Jak zrobić poduszkę podróżną. Najlepszy przewodnik po 3 krokach

Jeśli jesteś ciekawy, jak zrobić podróżną poszewkę na poduszkę, powinieneś ją łatwo wykonać po trzech krokach. Ten artykuł jest najłatwiejszą metodą i gwarantuje idealne dopasowanie do poduszki podróżnej. Warto jednak zauważyć, że jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku tradycyjnych kwadratowych i prostokątnych poduszek, które ułatwiają podróżowanie.

Jeśli masz poduszkę w kształcie litery U, potrzebujesz innego wzoru, aby uzyskać idealne dopasowanie. Możesz również zdecydować się na użycie materiałów nadających się do prania na poduszkę podróżną, jeśli nie możesz zdjąć pokrowca oddzielnie. Wracając do tego przewodnika, użyjesz zwykłej poszewki na poduszkę i przekształcisz ją w wersję podróżną.

Jak uszyć poduszkę podróżną

Krok # 1. Projekt

Zanim zaczniesz, warto zauważyć, że ten przewodnik przekształca istniejącą tradycyjną poszewkę na poduszkę w podróżną. Dlatego użyjesz innego wzoru, jeśli robisz pokrowiec na poduszkę pod szyję. Pamiętaj, że poszewki na poduszki są w różnych rozmiarach, więc odpowiednio dopasuj wymiary i kroje.

Wspaniałe w tym projekcie jest to, że pozostawione osłony możesz wykorzystać do zbierania kurzu z szuflad. A ponieważ będziesz go przycinać zgodnie z poduszką podróżną, uzyskasz najlepsze dopasowanie. Zacznij od odwrócenia zwykłej poszewki na poduszkę i umieść na niej poduszkę podróżną.

Oceń, jaką część materiału lubisz na poduszkę, zwłaszcza jeśli ma ona wzór. Przydatną wskazówką jest wykorzystanie jednej strony poszewki do szybszego wykończenia poszewki. Zaznacz miejsce za pomocą szpilek i wyjmij poduszkę do przycięcia.

Krok # 2. Wytnij

Teraz, gdy już wiesz, jak będzie wyglądać Twoja poszewka, przytnij szpilki. Upewnij się, że przeznaczasz pół cala naddatku na szew, tak jak podczas szycia innych poszewek na poduszki. Możesz również chcieć sprawdzić boki pod kątem materiału na kaca, aby upewnić się, że wszystkie boki będą jednolite podczas szycia w następnym kroku.

Twój krój powinien być czysty i nie powodować strzępienia się tkaniny. Wybierz ostre nożyczki do przycinania lub nożyce obrotowe, jeśli czujesz się bardziej komfortowo. Niektórzy mogą nawet wolą oznaczyć poduszkę kredą zamiast szpilkami.

Krok # 3. Szyć

Ostatnim krokiem jest zszycie razem poszewki i możesz zacząć od dolnej krawędzi. Możesz szyć ręcznie lub maszynowo, a następnie obrócić poszewkę na poduszkę, aby zakończyć ściegi z boku. Teraz, gdy skończyłeś obie strony, możesz przyciąć róg, aby uzyskać schludniejszy wygląd.

Musisz także przyciąć obie strony o około pół cala, jeśli skończyłeś z dodatkowym materiałem. Odwróć poduszkę na prawą stronę i włóż poduszkę podróżną. I voila, właśnie stworzyłeś niestandardową podróżną poszewkę na poduszkę.

Zwróć uwagę, że ten projekt nie dodał zamknięcia do okładki. Dla poduszki podróżnej wygodniejsze jest, jeśli poszewkę można szybko zdjąć i wyprać ze względów higienicznych. Jednak zawsze możesz zmodyfikować tę poszewkę na poduszkę według własnych upodobań.

Rodzaje poduszek podróżnych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami poduszek podróżnych, aby znaleźć odpowiednią poszewkę na poduszkę, którą masz. Możesz od razu pomyśleć o poduszce pod szyję w kształcie litery U, gdy przyjdą ci na myśl poduszki podróżne, ale inne style nie ograniczają się do wspierania tych, którzy muszą spać w pozycji pionowej.

Prostokątne

Poszewka, której się właśnie nauczyłeś, jest przeznaczona na prostokątne lub kwadratowe poduszki podróżne. Te poduszki wyglądają jak poduszki do łóżek, ale są lżejsze i mniejsze dla wygody podczas podróży. Te style są przydatne dla podróżujących, którzy zwykle śpią w pozycji leżącej, niż dla podróżujących długimi samolotami i samochodami.

Wykonanie poszewki podróżnej przydaje się również jako dodatkowa ochrona podczas używania poduszek w hotelach i hostelach. Jeśli jesteś na kempingu lub z plecakiem, możesz również zabrać ze sobą te prostokątne poduszki, które zapewniają maksymalne wsparcie w porównaniu z poduszkami w kształcie litery U i J. Później Twój maluch może również używać tej poduszki jako początkowej poduszki do spania.

W kształcie litery U i litery J

Być może najpopularniejsze poduszki podróżne to te, które mogą Cię wspierać, gdy przechylasz się na bok podczas długich podróży samochodem lub samolotem. Te poduszki obejmują poduszki w kształcie litery U, które owijają się wokół szyi, aby zachować Twoją postawę. Z drugiej strony poduszkę w kształcie litery J można uznać za odmianę poduszki w kształcie litery U, którą można założyć na ramię, aby podeprzeć głowę.

Materiały do ​​tych stylów będą się różnić, od pianki z pamięcią do nawet nadmuchiwanych. Ich unikalny kształt może być nieporęczny dla niektórych podróżników, więc wybór typów nadmuchiwanych może być lepszy ze względu na przechowywanie i przenoszenie. Jednak pianka z pamięcią jest zawsze materiałem godnym pochwały ze względu na jej wyjątkowe dopasowanie do użytkownika.

Klepsydra

Jeśli chcesz mieć bardziej wszechstronną poduszkę podróżną, możesz zdecydować się na styl klepsydry. W porównaniu z poprzednimi modelami w kształcie litery J i U, można go również używać do podparcia kolan, aby poprawić krążenie. Kształt jest również przydatny w łagodzeniu bólu krzyża.

Wniosek

Czy masz poduszkę podróżną, która wymaga przykrycia? Nie musisz go kupować, ponieważ możesz od razu nauczyć się, jak zrobić podróżną poszewkę na poduszkę ze starych pokrowców. Korzystając z powyższego przewodnika, możesz przerobić zwykłą poszewkę na poduszkę, aby idealnie pasowała do poduszki podróżnej.

Oczywiście ten projekt najlepiej nadaje się do mniejszych kwadratowych lub prostokątnych poduszek podróżnych. Jeśli używasz innych kształtów, musisz wyciąć inny wzór. Niemniej jednak podróżowanie nie oznacza zaniedbania wygodnego snu, więc wybierz poduszkę do łóżka przyjazną w podróży.