Jak zrobić poduszkę Needlepoint. Najlepszy przewodnik po 2 krokach

Czy wiesz, że nauka wykonywania poduszek igłowanych wymaga tylko trzech kroków? Dobrze przeczytałeś! Ta fantazyjna poduszka, która zwykle ma wysoką cenę, jest do zrobienia w domu.

Jeśli masz talent do poduszek dekoracyjnych i ozdób, zdobycie rąk w zrobieniu poduszki z igłami powinno być łatwe. Może wydawać się onieśmielający, ponieważ projekt poduszki zależy od jakości szwów. Jednak wystarczą pewne podstawowe umiejętności szycia, a nawet zrobienie tego na maszynie do szycia lub ręcznie jest stosunkowo proste.

Jak uszyć poduszkę do igieł

Krok # 1. Projekt

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju poduszki, wcześniejsze przygotowanie materiałów ma kluczowe znaczenie. Po wykonaniu kwadratu igłowego możesz skonstruować poduszkę, używając tego płótna jako punktu centralnego. Jednak może być konieczne najpierw zablokowanie go przez gotowanie na parze, jeśli proces szycia wpłynął na jego kwadratowy kształt.

Tył poduszki powinien być cięty z trwałych materiałów, a nigdy z cienkich, takich jak prześcieradło. Sztruks to dobra opcja, ale każdy ciężki materiał się nada. Następnie zmierz kawałek podobny do kwadratu igły, ale dodaj cal naddatku na szew do wymiarów.

W ten sposób nie ryzykujesz uszkodzenia płótna przez przypadkowe przecięcie go. Pamiętaj, że kwadraty igłowe i haftowane płótno ulegną zniszczeniu, jeśli wbijesz je nawet blisko pół cala. Co więcej, w następnym kroku wszyjesz w nią tylną część materiału.

Krok # 2. Szyć

Po przygotowaniu materiałów można zszyć poduszkę. Umieść płótno igłowe i materiał tylny prawymi stronami skierowanymi do przodu i przypnij krawędzie, aby ułatwić szycie. Nie zapomnij o odpięciu kilku centymetrów, ponieważ w ostatnim kroku wyściółkę poduszkę odwrócisz na prawą stronę.

Możesz rozpocząć szycie wokół kwadratu igły, pozostawiając niezamknięte obszary. Ponieważ robisz szwy wokół płótna igłowego, powinieneś zobaczyć, gdzie kończą się twoje wzory i nie uszkodzić ich. Następnie dwukrotnie zszyj szew wewnątrz tych końcówek, aby go wzmocnić i zapewnić trwałość poduszki.

Krok # 3. Zakończ

Jesteś blisko wykończenia poduszki do szycia, więc ścięte narożniki, aby uzyskać schludny wygląd. Odwróć poduszkę na prawą stronę za pomocą otworu i wypchnij wszystkie rogi, aby wyglądała dobrze, gdy jest wypchana. Wypełnij poduszkę, aż uzyskasz pożądaną jędrność i strukturę, a następnie zszyj ślepo otwór.

Needlepoint Vs Embroidery

Częstym pytaniem w sztuce projektowania tkanin i poduszek jest różnica między haftem a haftem. W powyższym przewodniku wykonałeś poduszkę z płótna igłowanego, a innym sposobem zaprojektowania poduszki jest wyhaftowanie samego materiału. W związku z tym, czy te techniki są takie same, czy mają wspólne podobieństwa?

Needlepoint polega na ręcznym haftowaniu powierzchni na cienkich materiałach, ale do haftu używa się igieł i nici, które można wykonać ręcznie lub maszynowo. Możesz myśleć o haftowaniu jako o technice haftu, ale pracujesz jednym ściegiem na raz na równo tkanym płótnie i liczysz giermków lub wypełniasz namalowany wzór na płótnie. Z drugiej strony nie jesteś ograniczony do rodzajów tkanin, których możesz użyć do haftu.

Jak wskazać wskazówki dla początkujących

Powyższy projekt uczy, jak używać płótna igłowego, który właśnie skończyłeś, na przód poduszki. Ale co, jeśli nie masz doświadczenia w ich tworzeniu? Nie martw się, ponieważ jest to stosunkowo łatwa technika, która może Cię zaskoczyć swoją zabawą.

Po nawleczeniu igły zrób węzeł odpadów na końcu nici najdalej od oczka igły i umieść go na płótnie. Aby to zrobić, chcesz szturchać płótno od przodu do tyłu, o cal od miejsca, w którym chcesz rozpocząć szycie. Zszyj nić z tyłu płótna, aby zablokować ją na miejscu i odetnij węzeł z przodu, gdy do niego dotrzesz.

Jak kończysz swój wątek? Umieść igłę z gwintem z tyłu i przeprowadź ją przez właśnie wykonane szwy. Przytnij nadmiar nici, aby rozpocząć inną nitkę, tym razem nie tworząc zbędnego węzła. Przeprowadź go pod pięcioma ściegami, które właśnie wykonałeś, tak jakbyś kończył nić dwukrotnie, aby ją zablokować przed rozpoczęciem szycia.

Co to jest ścieg namiotowy?

Najczęstszym ściegiem igłowym jest ścieg ukośny do namiotu. Możesz nauczyć się różnych odmian, od półkrzyżu, splotu koszykowego i ściegu kontynentalnego. Jeśli chodzi o płótno igłowe, dwa podstawowe typy to materiały z pojedynczą i podwójną nicią.

Wniosek

Jeśli nauczyłeś się haftować poduszkę, dlaczego nie pójść o krok dalej i zrobić kwadrat do szycia? Nauczenie się, jak wykonać poduszkę igłową, oznacza po prostu skonstruowanie poduszki z dwóch kawałków tkaniny, z których przedni jest płótnem igłowym. Ci, którzy są zaznajomieni z szyciem podstawowej poduszki, mogą szybko zrobić to w domu.

Nie potrzebujesz do tego maszyny do szycia, ponieważ po prostu zszywasz razem elementy. Pozostaw otwór umożliwiający odwrócenie wyściółki na prawą stronę, a następnie włóż poduszkę, aby uzyskać pożądaną strukturę. Zszyj ten otwór bezpiecznie i gotowe z poduszką do szycia!