Jak zrobić poduszkę do rzucania z lamówką

Jak zrobić poduszkę do rzucania z lamówką po bokach, to przyjemny sposób na wydobycie wszystkich kolorów z tkaniny lub uzyskanie pożądanego odcienia. Zanim jednak za bardzo się wyprzedzimy, być może już wiesz, że poduszki do rzucania to jedne z najważniejszych akcesoriów, jakie możesz mieć w swoim domu. Oto kilka powodów, dla których tak jest.

Nie są drogie

Jeśli chcesz dodać kolorowe akcenty, aby zmienić wystrój domu bez wydawania fortuny, poduszka do rzucania wystarczy. Poza tym rzucanie poduszkami może bez wysiłku nadać Twoim wnętrzom odrobinę luksusu i tekstury, o których zawsze marzyłeś.

Możesz je zmienić w mgnieniu oka

Ponieważ te wszechstronne, ale funkcjonalne akcesoria dekoracyjne nie będą kosztować dużo, możesz je łatwo zmieniać zgodnie z najnowszymi trendami, a także pór roku. Pamiętaj, że nie ma żadnych reguł, jeśli chodzi o kreatywność. Jeśli chcesz mieć dużo miejsca na swoją kreatywność, a jednocześnie mieć pewność, że Twoje poduszki nadal będą dobrze wyglądać, rozważ zakup sof w jednolitym białym lub neutralnym kolorze.

Pozwalają wyrazić swoją artystyczną stronę

Nie byłoby zaskoczeniem, gdybyś wiedział, że każdy element dekoracyjny w Twoim domu odzwierciedla Twoją własną osobowość. Chociaż kanapy, stoły i inne większe przedmioty zwykle wystarczają na kilka lat, możesz łatwo zmienić dekoracyjne poduszki w mgnieniu oka. Dzięki temu nie boisz się ryzykować, wybierając określone kolory i ciekawe wzory, aby wyrazić swoją artystyczną stronę.

Gotowy do wykonania własnej poduszki do rzucania z rurami?

Potrzebne materiały to ściereczka przycięta do wymiarów poduszki. Jeśli powierzchnia poduszki wynosi 18 cali, przednia część materiału musi mieć podobny rozmiar.

Tylna część musi mieć rozmiar 18 cali, jeśli robisz poszewkę na poduszkę, ale powinna być o dwa cale szersza, jeśli chcesz wykonać zamki kopertowe. Będziesz także potrzebował sznurka, który przyszyje się na poduszkę w wybranym przez Ciebie rozmiarze.

Nie zapominaj, że twoja lamówka to taśma w odcieniu, który lubisz. Taśma musi być dostatecznie szeroka, aby sięgała wokół sznurka i jest zszyta na 1/2 cala. Musisz również mieć sznurek i poduszkę w pasującym odcieniu o szerokości wybranej przez Ciebie. Krawędzie można zamknąć alternatywnym zamkiem błyskawicznym.

Jak zrobić poduszkę do rzucania z lamówką: co musisz wiedzieć

Złóż gobelin nici. Zwróć uwagę, że zdecydujesz się zakryć sznurek i zostawić dodatkowe 1/5 cala, jeśli końce taśmy są kompatybilne ze sznurkami. Zdejmij przednią poszewkę na poduszkę i połóż przed sobą prawą stronę.

Umieść surową granicę taśmy od środka dolnej krawędzi tkaniny. Możesz chcieć zrównoważyć wszystkie trzy surowe krawędzie. Podczas cięcia możesz zdecydować się na inwestycję w matę połączoną z obrotowym nożem, aby uzyskać gładkie i mierzone linie.

Następnie przypnij materiał w odległości 2 cm od krawędzi tkaniny. Powinieneś użyć maszyny do szycia, aby wykonać sznurek w pobliżu stopki zamka. Po przypięciu go na miejscu, połóż kawałek i zmniejsz stopkę zamka.

Na 2-3 cm lamówka powinna pozostać niezszyta. Następnie kontynuuj szycie prawym ściegiem wzdłuż boków materiału. Można zaobserwować wybrzuszenie, które sznurek tworzy na taśmie pochylnej.

Kiedy jesteś blisko jednego lub dwóch cali od surowej krawędzi, trzymaj igłę w ręczniku i użyj nożyczek, aby zrobić około 3-5 zatrzasków na końcu. Bez wkręcania gwintu obróć róg.

Powtarzanie kroków

Kontynuuj delikatnie i kontynuuj pracę. Trzymaj igłę na szmatce, unieś stopkę, przesuń materiał i ustaw rurę na prawą stronę, aż znajdzie się około 1/2 cala od surowej krawędzi. Następnie opuść nogę i przejdź do następnej.

Powtórzysz tę metodę dla każdego rogu. Przerwij szycie na ostatniej stronie około 2-3 cali, aż wrócisz do początku. Wyrównaj końce liny i przeciąć na każdym końcu.

Na tym etapie chcesz cofnąć taśmę i złożyć ją na sznurku. Weź krawędź i złóż ją, aby usunąć surową stronę. Następnie wsuń go ponownie wewnętrzną stroną sznurka. Powinieneś zauważyć, że rura zaczyna tworzyć się na powierzchni.

Zwróć materiał do maszyny do szycia i wznów ścieg od sekcji, w której wcześniej się zatrzymałeś. Kontynuuj szycie prawego ściegu. Wreszcie masz lamówkę przed poszewką.

Dodatkowe wskazówki

Bez względu na to, jaki rodzaj poszewki na poduszkę projektujesz, upewnij się, że niewielka część taśmy jest płasko na powierzchni podczas szycia na tylnej części. Ma to na celu uniknięcie niechcianej masy na poszewce.

Jeśli nie, taśma pojawi się na środku ukończonego projektu, a nie w rogach. Jeśli dodasz zamek błyskawiczny, pamiętaj, aby nie zszyć lamówki. Pamiętaj, aby upuścić stopę i wzmocnić materiał, aby sprawdzić pod spodem, czy rury nie są naprężone.

Ostatnie myśli

Ten rodzaj projektu wymaga cierpliwości i wytrwałości, dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu przerywać i sprawdzać postępy. Te proste kroki z pewnością pomogą Ci dowiedzieć się, jak zrobić poduszkę do rzucania z lamówką.