Jak zrobić poduszkę do koszuli bez szycia

Czy wiesz, że nauka zrobienia poduszki do koszuli bez szycia wymaga tylko dwóch kroków? Oprócz ochraniaczy na poduszki z różnych tkanin, możesz użyć koszuli i wykonać samą poduszkę. A co najważniejsze, nie szyje się nawet!

Możesz zrobić te poduszki jako pamiątki upamiętniające ulubione koszule lub spersonalizowane prezenty dla przyjaciół. A jeśli nie masz doświadczenia w szyciu, możesz skorzystać z poniższych technik bez potrzeby używania nici i igły. Kontynuuj czytanie i zrób teraz poduszkę do koszuli!

Jak zrobić poduszkę do koszuli bez szycia

Jak zrobić poduszkę do koszuli bez szycia dla początkujących

Wykonanie poduszki do koszuli jest stosunkowo łatwe, o ile wiesz, jaki wygląd chcesz osiągnąć. Jeśli wcześniej zrobiłeś poduszkę z koszuli, kroki są nieco podobne, bez części do szycia. Dlatego możesz spodziewać się, że poduszka do koszuli bez szycia będzie prostsza.

Krok # 1. Projekt

Jeśli używasz koszulki z grafiką, chcesz ją otoczyć, wyrównując dwie warstwy materiału. W pierwszej kolejności łatwiej będzie też przypiąć koszulę. Nie zapomnij rozmieścić materiału wokół wzoru, aby pasował do rozmiaru poduszki, do którego dążysz.

Po wykonaniu projektu graficznego złóż materiał na cztery i wytnij kwadrat w prawym górnym rogu wszystkich warstw. Rozłóż koszulkę, a następnie wytnij mniejsze paski w obu warstwach materiału. Wymiary będą zależeć od tego, jak duża ma być poduszka do koszuli, ale większość ludzi często kieruje się wymiarami poduszki dekoracyjnej.

Kwadrat w rogach, które wycinasz, może mieć około 2 na 2 cale, a paski po bokach mogą mieć ¾ cala szerokości i 2 cale długości. Powinieneś skończyć z dwoma kawałkami tkaniny na poduszkę z frędzlami ze wszystkich stron i wyciętymi górnymi rogami.

Krok # 2. Krawat i takie tam

Sekret poduszki bez szycia tkwi w ciętych frędzlach. Każdą parę zawiążesz wokół dwóch kawałków materiału, tworząc podszewkę na poduszkę. Niektóre pary pozostawić rozwiązane, ponieważ posłużą jako otwór do farszu.

Możesz użyć dowolnego wypełniacza lub ponownie wykorzystać wcześniejszy materiał na koszulkę, aby uzyskać projekt bez bałaganu. Gdy struktura poduszki jest zadowalająca, po prostu zawiąż pozostałe pary frędzli, aby zamknąć poduszkę koszuli. I to wszystko!

Twoja poduszka do koszuli jest gotowa do użycia bez potrzeby stosowania innych materiałów oprócz koszuli, szpilek, nożyczek i wypełnienia.

Jak zrobić poduszkę bez szycia

Oprócz starych t-shirtów możesz również uszyć poduszkę bez szycia z dowolnego materiału, który lubisz. Po prostu przygotuj poduszkę, a tkanina, której używasz, może ją owinąć trzy razy. Sekret tego projektu polega na wykorzystaniu węzła do stworzenia poduszki bez szycia i jest to doskonały pomysł na poduszkę do szybkiego rzucania.

Krok # 1. Miejsce docelowe

Zacznij od umieszczenia poduszki na materiale, stroną z wzorem w dół. Trzymając poduszkę pośrodku, złóż jedną stronę materiału w kierunku środka, a następnie złóż drugą stronę do góry. Wsuń surową krawędź i złóż ją do połowy poduszki.

W tym momencie złożysz materiał z każdej strony w trójkąt. Skończysz z dwoma trójkątami, tak jak pakujesz prezent. Powinieneś łatwo przenieść trójkąt na drugą stronę.

Krok # 2. Węzeł

Mając ilość materiału, którą masz, możesz zawiązać oba trójkąty w węzeł. Jeśli zauważysz nadmierne surowe krawędzie, możesz je schować, aby uzyskać schludniejszy wygląd. Możesz również zrobić drugi węzeł i dopasować w razie potrzeby.

Otrzymasz atrakcyjną poduszkę do rzucania bez szycia i nie musisz nawet angażować się w poszewkę na poduszkę. W zależności od aktualnego motywu, zawsze możesz wymienić tkaninę i wykonać podobne czynności, aby otrzymać zupełnie nową poduszkę.

Czy możesz zrobić poszewkę na poduszkę bez szycia?

Patogeny i alergeny mogą gromadzić się na poduszce, dlatego dobrze dopasowany pokrowiec jest przydatnym rozwiązaniem. Ale czy wiesz, że poszewkę można wykonać również bez szycia? Koncepcja jest podobna do wykonania koperty lub zamknięcia na zakładkę z tyłu okładki.

Wystarczy zmierzyć materiał zgodnie z poduszką i złożyć naddatek na szew. Połącz oba końce tkaniny za pomocą topliwej tkaniny łączącej i umieść poduszkę na środku. Pozwól materiałowi zachodzić na siebie i zdejmij poduszkę przed ponownym przyklejeniem otwartych końców.

Wniosek

Dobrze wykorzystaj swoją starą koszulkę i zrób poduszkę. Nie masz wymówki, aby odmówić, ponieważ możesz szybko nauczyć się robić poduszkę do koszuli bez szycia. Przeczytałeś to dobrze; nawet ci, którzy gardzą trzymaniem igły i nici, mogą zrobić własną poduszkę do koszuli.

Wystarczy przeciąć koszulkę, aby otrzymać dwa kawałki materiału. Pamiętaj o projekcie graficznym z naddatkiem tkaniny wokół niego. Złóż materiał na cztery i przytnij górny róg, a następnie rozłóż i przytnij frędzle dookoła.

Zawiąż grzywkę dookoła poduszki, aby utworzyć poszewkę, a następnie włóż ją. Voila! Właśnie zrobiłeś poduszkę koszuli z samych szpilek, nożyczek, wypełnienia i używanej koszuli.