Jak zrobić pieluszki w 2 szybkich krokach

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wykonać pieluszkę, mamy dwa kroki, aby Cię tego nauczyć! Chociaż zawsze można kupić pieluszkę, jest to stosunkowo łatwy i przyjemny projekt dla majsterkowiczów. Możesz nawet bardziej dostosować go do swojego malucha.

Podobnie jak w przypadku innych kocyków dziecięcych, upewnij się, że użyjesz idealnych materiałów na kocyk. Niektórzy rodzice używają nawet jednego kocyka jako kocyka do przyjmowania i przewijania. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej, a także jak bezpiecznie owijać dziecko.

Jak zrobić pieluszki w 2 szybkich krokach

Jak zrobić koc do pieluch w domu

1. Wytnij materiał i przygotuj go do szycia

Pierwszym krokiem do wykonania pieluszki jest przygotowanie i pocięcie materiału. Porozmawiamy więcej o najlepszym materiale i rozmiarach na pieluszki później, ale staraj się użyć czegoś miękkiego i lekkiego. Zazwyczaj dwa i pół metra materiału zapewnia dwa koce.

Jeśli właśnie kupiłeś tkaninę, dobrze byłoby ją wyprać i wysuszyć przed cięciem, ponieważ niektóre materiały się kurczą. W ten sposób uzyskasz prawdziwe wymiary. Po przycięciu materiału do pożądanego rozmiaru, możesz również zaokrąglić rogi przed szyciem koca.

2. Obszyj i przyszyj brzegi koców

Złóż brzegi materiału na około pół cala, a następnie złóż je ponownie w tym samym rozmiarze, aby utworzyć zagniecenie. Prasuj je na miejscu, aby obszyć koc i przyszyj z pół cala naddatkiem na szew. Możesz ściegiem prostym ręcznie lub na maszynie do szycia, w zależności od tego, co ci odpowiada.

I to wszystko! Po prostu szybko uszyłeś pieluszkę, używając podstawowych umiejętności szycia. Jeśli nie chcesz obrębiać brzegów, możesz również wykończyć surowe brzegi ściegiem serger lub zygzakiem. Podczas robienia otulacza, główną ideą jest wycięcie kawałka tkaniny i proste wykończenie brzegów.

Ile materiału potrzebuję, aby zrobić kocyk do przewijania?

Jeden jard materiału wystarczy, aby zrobić jeden kocyk o wymiarach 36 na 36 cali. Możesz również dostać dwa dodatkowe otulacze oversize z materiału o powierzchni 2,5 metra kwadratowego. Za tę kwotę możesz mieć dwa otulacze o wymiarach 44 na 44 cale.

Ponieważ istnieją różne rozmiary otulaczy, zawsze możesz dokupić dodatkowy materiał. Jeśli zdobędziesz nawet 3,5 metra kwadratowego materiału, będziesz w stanie wyprodukować bardzo duży otulacz o wymiarach 60 na 60 cali.

Jaka jest najlepsza tkanina na koc do pieluch?

Najbardziej idealnym materiałem dla tych, którzy chcą nauczyć się robić pieluszki, jest wszystko, co jest lekkie, miękkie i trochę rozciągliwe. Co więcej, gotowy koc powinien szybko się prać i suszyć bez utraty czucia. Najlepszymi przykładami są flanela lub podwójna gaza, bawełna, muślin i dzianina interlock.

Powinnaś łatwo znaleźć różne kolory i dodać swój osobisty akcent do pieluszki dla Twojego dziecka. Pamiętaj jednak o naszej wskazówce wcześniej przed cięciem tkaniny. Najpierw umyj i wysusz, aby nie skończyć z mniejszym gotowym kocem.

Jaki jest najlepszy rozmiar kocyka do przewijania?

Najczęstsze wymiary otulacza to 36 na 36 cali. Jednak zawsze możesz mieć coś większego, aby wygodniej owijać swoje dziecko. Z dodatkowymi materiałami, dlaczego nie spróbować zrobić kocyka o wymiarach 44 na 44 cale, a nawet otulacz o wymiarach 60 na 60 cali?

Z biegiem czasu te duże koce mogą mieć inne zastosowania, gdy dziecko rośnie. Może stać się wygodną powierzchnią do zabawy, zmiany pieluch, a nawet jako okrycie dla Ciebie i Twojego maleństwa. Niektóre dzieci również polubiły swój kocyk i traktują go jako poczucie bezpieczeństwa.

Jak prawidłowo używać pieluszki

Pieluszki to doskonały sposób na usypianie dziecka. Jednak nadal wiąże się z pewnymi zagrożeniami, o których należy pamiętać. Oto najbezpieczniejszy sposób na owijanie dziecka, według Amerykańskiej Akademii Pediatrii.

 • Zacznij od płaskiego koca ze złożonym jednym rogiem, a następnie połóż na nim dziecko twarzą do góry.
 • Główka dziecka powinna znajdować się nad zagiętym rogiem, zanim wyprostujesz jego lewe ramię i owiniesz ten sam róg kocyka na jego ciele
 • Wsuń kocyk między prawe ramię i bok dziecka
 • Opuść prawą rękę dziecka i złóż ten sam róg koca na jego/jej ciele i pod jego/jej lewym boku
 • Złóż luźno spód kocyka i wsuń go pod bok dziecka
 • Sprawdź, czy kocyk nie jest zbyt ciasny, ponieważ chcesz zmieścić około dwóch palców między klatką piersiową dziecka a kocem
 • Kiedy przestać pieluszki

  Powinnaś przestać owijać, gdy Twoje dziecko może się przewrócić, co zwykle ma miejsce około drugiego miesiąca życia. Ponadto zawsze skonsultuj się z pediatrą, aby uzyskać więcej obaw dotyczących pieluszki.

  Wniosek

  Noworodki mogą czuć się przytłoczone nowym środowiskiem, a pieluszki mogą je uspokoić. Możesz nauczyć się, jak zrobić pieluchę w dwóch krokach, bez konieczności stosowania wielu technik. Przycinasz tylko lekką i miękką tkaninę zgodnie z pożądanym rozmiarem koca, a następnie wykańczasz krawędzie.

  Mamy nadzieję, że ten dwuetapowy przewodnik pomógł ci nauczyć się, jak zrobić pieluszkę w niecałą godzinę. Czy próbowałeś zrobić dzisiaj jeden? Daj nam znać poniżej!