Jak zrobić piec obozowy? 4 niesamowite kroki!

Jak zrobić kuchenkę obozową? Jest wiele sposobów na stworzenie kuchenki, ale będę uczyć najprostszego i gdzie możesz efektywnie wykorzystać swoje puszki i materiały w domu.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na apokalipsę zombie, czy coś, posiadanie obozowej kuchenki hobo to dobry pomysł. Może być używany z elektrycznością lub bez, kiedy jej potrzebujemy, nie dlatego, że i tak jej potrzebuje.

Jak zrobić piec obozowy? 4 niesamowite kroki!

Co więcej, bycie dziewczyną lub harcerzem gotowym na wszystko jest wielką zaletą, zwłaszcza jeśli dobrze wiesz, jak zrobić kuchenkę obozową, która pozwoli ci gotować jedzenie z dala od wygodnego domu.

Więc jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się; trafiłeś na właściwą stronę, aby znaleźć swoje odpowiedzi. Ten artykuł nauczy Cię najprostszego sposobu na zrobienie kuchenki obozowej tylko z materiałów, które prawdopodobnie znajdziesz wszędzie.

Co to jest kuchenka kempingowa?

Piece obozowe mają różne kształty i rozmiary, które można wykonać z różnych materiałów. Niektóre kuchenki obozowe mogą być wykonane z prostych blaszanych puszek lub kuchenek na alkohol, w zależności od materiałów dostępnych do Twojej dyspozycji.

Te kuchenki kempingowe są świetnymi ratownikami, jeśli chodzi o podróże i przerwy w dostawie prądu. Są wygodnym i doskonałym partnerem, gdy planujesz spędzić część nocy w lesie. Wiedząc, jak zrobić kuchenkę kempingową, z pewnością będziesz w stanie gotować jedzenie i ogrzać się na świeżym powietrzu.

Będzie to więc łatwy sposób na skuteczne wykonanie kuchenki kempingowej z materiałów, które można zobaczyć leżąc na ulicy lub w dowolnym miejscu w domu. Spośród wszystkich innych metod wykonania pieca obozowego, ten uważam za najprostszy do wykonania. Poznaj najlepsze piece kempingowe z 2021 roku.

Kroki tworzenia pieca kempingowego

Pierwszym, którym się z wami podzielę, jest prosty piec obozowy z palnikiem świec. Jest łatwy do zbudowania, ponieważ prawdopodobnie zajmie ci to tylko kilka minut, a możesz go również zbudować na miejscu. Kroki w przygotowaniu obozowej kuchenki z palnikiem świec są bardziej dostępne i prostsze niż inne metody gotowania.

Krok 1. Przygotuj materiały

Materiały, których będziesz używać, to nożyczki, puszka, trochę tektury falistej, stare świece do wosku i kilka nożyczek lub nóż. Możesz spakować te materiały i wykorzystać je w budownictwie na miejscu. Będziesz używać dużej puszki i małej.

Krok 2. Dokonywanie palnika

Weź małą puszkę z tuńczykiem i zaznacz krawędzie, gdzie będzie wysokość puszki. Możesz oznaczyć to w dolnej części większej puszki jako odniesienie, jak wysoki powinien być otwór. Następnie weź karton i pokrój go na paski nieco wyższe niż wysokość puszki. Zwiń tekturę tak grubą, jak średnica puszki. Im będzie ciasny, tym dłużej będziesz używał palnika. Zapakuj go do puszki z tuńczykiem. Jeśli jesteś pewien, że jest wystarczająco zapakowany, rozpuść świece w pojemniku, aby usunąć wosk.

Roztopiony wosk wlej do puszki z tekturą i pozwól tekturze wchłonąć wosk. Następnie odczekaj kilka minut, aby dodać więcej wosku, aby wypełnić puszkę, aby karton wchłonął wosk. W razie potrzeby konieczne może być powtórzenie procesu nalewania, aby upewnić się, że karton jest całkowicie nasycony. Na koniec schłodź w suchym miejscu, aż użyjesz go do gotowania. Przeczytaj także, jak rozwiązywać problemy z palnikami i przełącznikami ze szklanym blatem.

Krok 3. Robienie pieca

Po wykonaniu palnika można przystąpić do wykonania pieca. Możesz to również zrobić, czekając, aż karton wsiąknie w wylewający się wosk. Będziemy używać ogromnej puszki. Upewnij się, że puszka jest pusta; nie chcemy, żeby zawartość została teraz rozlana, prawda? Odwróć go zakrytą stroną do góry. Utwórz otwory po bokach w pobliżu górnej części puszki za pomocą noża lub innego dostępnego narzędzia.

Używając tego samego narzędzia, wytnij część na dole, aby utworzyć otwór, w który włożysz palnik cynowej świecy. Możesz wyciąć z jednej strony płat o długości 4 cali i wysokości 3 cali i wygiąć go na zewnątrz. Czy wiesz, że możesz regulować ciepło, po prostu obracając wygięte otwarcie i zamknięcie go? Zamykając dolną klapkę, skoncentrujesz ciepło wewnątrz kuchenki, czyniąc go cieplejszym w środku. Jednocześnie otwarcie go spowoduje rozprowadzenie ciepła na zewnątrz pieca.

Krok 4. Montaż

Po utworzeniu górnego pieca i palnika na świecę możesz teraz gotować na nim swoje jedzenie. Zasadą jest włożenie palnika do ogromnej puszki i umieszczenie garnka lub patelni na szczycie gigantycznej puszki. Ciepło wewnątrz sprawi, że puszka będzie cieplejsza i przeniesie ciepło na patelnię, umożliwiając proces gotowania. Ta poręczna stacja do gotowania znacznie ułatwi sprawę niż posiadanie drewna opałowego jako paliwa.

To okładka!

Wiedza o tym, jak zrobić kuchenkę obozową, nawet w najprostszy sposób, może mieć duże znaczenie. Wyobraź sobie, że utknąłeś gdzieś daleko od domu i nie masz do kogo się udać. Gotowość na wszystko jest wielką przewagą nad brakiem wiedzy. Przeczytaj powiązane artykuły: dowiedz się, jak czyścić piec opalany drewnem i jak zainstalować piec na drewno w garażu.