Jak zrobić obciążoną poduszkę w 2 szybkich krokach

Aby wiedzieć, jak zrobić obciążoną poduszkę, wystarczy wykonać dwa kroki. Może się to okazać przydatne, ponieważ możesz odpowiednio dobrać swój rozmiar i kształt. Podobnie jak kołdra obciążeniowa, poduszka obciążeniowa ma wiele zalet.

Obciążoną poduszkę możesz używać nie tylko do snu, ale także podczas wykonywania innych czynności, aby zapewnić komfort. W tym artykule dowiesz się, jak go zrobić i jakie korzyści możesz uzyskać dzięki jego zastosowaniu. W końcu nigdy nie możesz mieć zbyt wielu poduszek.

Kompletny przewodnik dotyczący tworzenia obciążonej poduszki

Krok # 1. Szycie etui

Pierwszym krokiem do wykonania obciążonej poduszki jest uszycie do niej pokrowca. Możesz użyć dowolnego wzoru i rozmiaru z dowolnym materiałem, o ile będzie on pasował do Twojego celu. Na przykład chcesz mieć rozmiar, który zapewni Ci wygodę w nocy, więc poszewka powinna być delikatna dla skóry, na przykład tkaniny bawełniane.

Na typową poduszkę można uszyć kwadratową lub prostokątną. Wytnij dwa kawałki materiału z pół cala naddatkiem na szew. Możesz zmienić rozmiar w zależności od poduszki, którą chcesz mieć, ale dobrą wskazówką jest przycięcie tego samego rozmiaru do zamierzonej poduszki, jeśli chcesz mieć przytulną poduszkę.

Zszyj dwa kawałki materiału po ich prawej stronie i użyj szpilek, aby w razie potrzeby zabezpieczyć je na miejscu. Następnie obróć poduszkę na prawą stronę i wypchnij rogi, aby ułatwić nadzienie. Jak zauważyłeś, ta podstawowa technika poszewki na poduszkę byłaby przydatna nawet przy wykonywaniu innych typów, takich jak poduszki oparciowe.

Krok # 2. Farsz

W tej części wykonanie obciążonej poduszki jest podobne do tego, jak robisz inne poduszki i je wypychasz; byłoby to tak, jak wypełniasz poduszki polyfillem i innymi materiałami. Jednak jako wypełnienie użyjesz plastikowych granulek, aby zważyć poduszkę na około 10% masy ciała.

Liczba granulek, których użyjesz, zależy od tego, jak ciężka będzie Twoja poduszka obciążeniowa. Po zakończeniu wypychania można go zszyć ręcznie ściegiem ślepym. Zabezpiecz koniec mocno i zszyj na obu końcach jako dodatkowe zamki.

Oprócz samodzielnego tworzenia etui, możesz zmodyfikować inne poduszki i zamiast tego wypełnić je granulkami. Delikatnie rozerwij szwy poduszki i wypełnij ją, aż waga będzie zadowalająca. Możesz nawet poeksperymentować z tym, jak chcesz wypełnić poduszkę.

Dlaczego warto używać poduszki obciążonej

Każdy zna kołdry obciążeniowe, ale czy wiesz, że dodanie obciążonej poduszki do codziennej rutyny również przynosi korzyści. Możesz stworzyć różne poduszki obciążone, które będą dla Ciebie idealne, ponieważ możesz zrobić dowolne etui i wypełnić je samodzielnie. Na przykład niektórzy użytkownicy wolą spać z obciążoną poduszką do ciała, ponieważ daje to taki sam efekt kojący jak przytulenie.

Możesz użyć plastikowych granulek, aby zwiększyć wagę, lub mieszanki wypełniacza i szklanych koralików, aby uzyskać inny efekt. Spanie z obciążoną poduszką pomaga uwolnić serotoninę i dopaminę, które są zasadniczo hormonami poprawiającymi samopoczucie. Dzięki temu poczujesz się mniej pobudzony i uwolniony od stresu i niepokoju.

Możesz również zrobić obciążoną poduszkę na szyję lub poduszkę na kolana, jeśli chcesz mieć przenośność. Badania wykazały, że używanie przedmiotów ważonych może być terapeutyczne, nawet w przypadku dzieci. Więc oprócz spania, możesz również mieć obciążoną poduszkę na kolanach podczas wykonywania innych prac domowych lub użyć obciążonej poduszki na szyję ze szklanymi koralikami, aby złagodzić napięcie szyi i ramion.

Jak uspokoić umysł dla lepszego snu

Oprócz stosowania obciążonych poduszek i koców możesz również wykonywać inne praktyki, aby złagodzić stres i lepiej spać. W nocy ćwicz spowalnianie umysłu poprzez delikatne oddychanie. Weź głęboki wdech i wydychaj powoli, aby rozluźnić ciało. Powinieneś poczuć zwolnienie bicia serca, co pomoże uspokoić umysł i spędzić relaksującą noc.

Ale oprócz myśli, powinieneś zachęcić swoje ciało do relaksu. Korzystanie z poduszek może pomóc złagodzić napięcie, ale należy również rozluźnić mięśnie. Możesz to zrobić, pozwalając ciału wiotczeć podczas głębokiego oddychania.

Ściśnij i zwolnij każdy obszar ciała, zaczynając od palców u stóp do czoła. Niektórzy nawet korzystają z tej okazji, aby medytować i skupiać umysł na oddychaniu. Jeśli trudno jest się nie rozpraszać i nie zrelaksować, spróbuj wyciszyć swoje myśli, powtarzając mantrę.

Wniosek

Zwiększanie wagi na poduszkach i kocach może być terapeutyczne. Ale czy wiesz, że możesz się nauczyć, jak samodzielnie wykonać obciążoną poduszkę? Możesz zrobić podstawową skrzynkę i wypełnić ją czymś, na przykład plastikowymi granulkami, aby dodać wagi.

Możesz jednak również usunąć wypełnienie starej poduszki i wypełnić ją mieszanką granulek i innych materiałów, takich jak poliester, aby uzyskać inny wygląd. Możesz nawet wykonać poduszki na kolana i poduszki pod szyję z obciążeniem, wykonując te same proste kroki. Przytulanie lub używanie obciążonej poduszki pomaga nam uwolnić hormony szczęścia i złagodzić stres podczas snu.

Nie zapomnij jednak wykonywać praktyk, aby zrelaksować umysł i ciało. Jest to ważne, aby lepiej zasypiać i dobrze się wyspać, więc nie zapomnij o rozluźnieniu mięśni i medytacji. Poduszki obciążone mogą pomóc Ci poczuć się dobrze, ale zawsze ćwicz spokój i relaks w nocy jako dodatek.