Jak zrobić na drutach koc z okrągłymi igłami w 2 krokach

Nauka robienia na drutach koca na drutach z żyłką będzie wymagała dwóch kroków. Chociaż robienie na drutach drutów z żyłką nie jest tak przyjazne dla początkujących jak używanie drutów prostych, nie ma powodu, aby nie wychodzić ze swojej strefy komfortu. Jest idealny nawet do dużych przedmiotów, takich jak koce.

Okrągłe igły oznaczają, że nie dźwigasz ciężaru projektu na ramionach. Oszczędzasz nawet czas, wykonując projekt, ponieważ nie ma potrzeby obracania koca za każdym razem, gdy kończysz rząd. Jeśli nadal nie wierzysz, że ten projekt będzie łatwy, czytaj dalej!

Jak zrobić na drutach koc z okrągłymi igłami w 2 krokach

Jak zrobić na drutach koc z okrągłymi igłami dla początkujących

1. Nabierz i wykonaj wzór koca

Istnieją różne wzory i wzory koców, których możesz użyć do robienia na drutach koca z okrągłymi drutami. Tak więc w zależności od wzoru narzucisz wymaganą liczbę ściegów. Cenną wskazówką dla wygodniejszego robienia na drutach jest rzucanie na igłę po lewej stronie, ponieważ ściegi w końcu przesuną się na warkocz i nie obciążają rąk.

Twoja lewa ręka będzie miała igłę z oczkami i zamienisz igły po zakończeniu pierwszego rzędu. Wsuń nitkę między dwa końce igieł i rozpocznij drugi rząd. Kontynuuj robienie przełącznika, aż skończysz rzędy koca.

2. Wykończ koc

Po skończeniu rzędów wzoru najlepiej byłoby sprawdzić swój wskaźnik lub ściegi na cal koca. Może zajść potrzeba użycia mniejszych igieł, jeśli ściegi są większe niż wymaga tego wzór, lub przełącz się na większe igły, jeśli rozstaw jest zbyt mały. Jeśli nie, możesz przystąpić do dokończenia koca i odrzucić ostatni rząd.

Etap końcowy różni się dla każdego wzoru koca, ale głównym celem jest wplecenie końcówek w szwy, aby zabezpieczyć dziany koc. Obetnij końce krócej i gotowe. W przypadku niektórych wzorów może być konieczne zszycie krawędzi.

Czy możesz używać okrągłych igieł do robienia na drutach koca?

Koc można robić na drutach, używając okrągłych drutów, chociaż są one częściej używane do mniejszych ubrań. Robiąc na drutach koc z okrągłymi drutami, uzyskasz kilka korzyści. Po pierwsze, jest to wygodniejszy sposób na zrobienie na drutach czegoś tak dużego jak koc, ponieważ nie utrzymujesz ciężaru samego koca.

Kabel łączący obie igły przejmie ciężar z rąk i nadgarstków. Co więcej, nie musisz oddawać projektu za każdym razem, gdy kończysz rząd. Dzięki temu robienie na drutach jest szybsze, szczególnie w przypadku koca.

Jak długa powinna być okrągła igła dziewiarska na koc?

Do robienia na drutach koca, okrągłe igły o długości od 32 do 36 cali są dobrą długością. Nie musisz dopasowywać szerokości swojego projektu, tak jakbyś robił na drutach mniejsze przedmioty. Wspomniany zakres byłby wystarczająco pomocny w przypadku koca o szerokości nawet 50 cali.

Ci, którzy robią koce w większych rozmiarach, mogą również otrzymać dłuższe igły. Do bardziej znaczących projektów najlepsza byłaby 40-calowa druta z żyłką. Oto kilka innych uwag dotyczących używania okrągłych igieł z kocami.

Jakiego rodzaju igieł okrągłych należy użyć?

Igły z żyłką można rozróżnić ze względu na rodzaj materiału, a nie tylko długość. Wybór między drewnem a metalem będzie zależał od osobistych preferencji, ale istnieją również pewne godne uwagi zalety, które oferuje każdy rodzaj. Na przykład drewniane okrągłe igły mają dobrą przyczepność, ale metalowe igły są trwalsze.

Ci, którzy robią na drutach koce z wełny, mogą również uznać, że metal jest gładszy, aby pomóc wełnie szybko się ślizgać. Ale jeśli masz zapalenie stawów, wybierz drewniane okrągłe igły, ponieważ są cieplejsze w dotyku. Należy pamiętać o tych funkcjach i rozważaniach, aby zwiększyć komfort robienia na drutach.

Czym są wymienne okrągłe druty dziewiarskie?

Możesz również natknąć się na wymienne zestawy drutów z żyłką. Z samej nazwy wynika, że ​​te igły dają swobodę zmiany igieł w trakcie robienia na drutach, jeśli twój wskaźnik nie jest taki, jak chciałeś. Są dostępne w różnych rozmiarach i sznurkach, które można regulować w trakcie.

Wymienne druty dziewiarskie z żyłką różnią się rozmiarem igieł, rozmiarem końcówek i długością sznurka. Możesz nawet dziać na płasko lub na okrągło i zablokować pracę, jeśli musisz przerwać lub rozpocząć inny projekt. Kabel łączący utrzymuje również igły na miejscu i pomaga równomiernie rozłożyć ciężar, jeśli pracujesz nad dużym projektem.

Ile ściegów nałożyć na koc?

Wzór, który wybrałeś na koc, będzie zawierał liczbę ściegów, które musisz nabrać. Rozmiar koca może również oznaczać mniej lub więcej szwów. Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz użyć w swoim projekcie kalkulatorów do odlewania.

Wniosek

Jeśli masz dość noszenia ciężaru projektu podczas robienia na drutach, spróbuj użyć drutów okrągłych. W tym artykule nauczyliśmy Cię, jak wykonać koc na drutach z żyłką w najbardziej przyjazny dla początkujących sposób. Należy nabrać oczka zgodnie ze wzorem, sprawdzić podziałkę i zamknąć.

Czy pomogliśmy Ci z tym dwuetapowym przewodnikiem? Zapraszam do zostawiania komentarzy i miłego robienia na drutach!