Jak zrobić na drutach koc w kształcie syreny: Zakończ w 4 krokach

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić na drutach koc o kroju syreny, możesz go zakończyć w czterech krokach. Zacznij od zarzucenia, wykonania łusek, ogona i zmontowania elementów razem. Istnieją inne sposoby na zrobienie koca syreny, ale robienie na drutach może być hobby terapeutycznym.

Co więcej, kto nie chciałby czuć dzianiny na kocu syreny? Więc zanim kupisz koc z ogonem syreny, najpierw sprawdź ten czterostopniowy przewodnik.

Jak zrobić na drutach koc w kształcie syreny: Zakończ w 4 krokach

Jak zrobić koc syreny w domu

1. Rzuć na koc

Aby rozpocząć koc syreny, przygotuj krosno do tułowia i ogona z kołkami w rozmiarze, jaki chcesz uszyć. Następnie będziesz przesuwać się w prawo za każdym razem, gdy zakładasz i uruchamiasz skalę, ponieważ będziesz pracować w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara dla koca z ogona syreny.

Teraz załóż sznurek i zawiń elektronicznie całe krosno zgodnie z żądanym rozmiarem. W przypadku kocyka w rozmiarze malucha możesz użyć kołków od 1 do 8, a następnie użyć 15 rzędów na każdą skalę ze ściegiem krokodyla. Miarą skali będzie cztery ściegi na cal.

2. Zrób wagę

E-wrap osiem kołków poruszających się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, ale pamiętaj, że robisz na drutach płaski panel. Twoja włóczka robocza kończy się na przemian po prawej i lewej stronie. Na przykład, zawiń 8 kołków w rzędach od 1 do 3 i zakończ nitką roboczą po prawej stronie.

Następnie zawiń 7 kołków bez przerabiania na pierwszym kołku i przerób nitkę roboczą po lewej stronie. Dalej przerabiać każdy rząd, zmniejszając liczbę kołków o jeden i wykonując przerabianą nitkę w przeciwnych kierunkach. Pamiętaj tylko, aby nie robić na drutach kołków 1 i 8 w rzędzie 5, kołków 1, 2 i 8 w rzędzie 6, kołków 1, 2, 7 i 8 w rzędzie 7, kołków 1, 7 i 8 w rzędzie ósmym rząd, kołki 1 i 8 w rzędzie 9 i pierwszy kołek w rzędzie 10.

Zawiń osiem kołków w rzędach od 11 do 14 i naciągnij oryginalne oczka na kołki w 15. rzędzie. Powtórz wszystkie rzędy wokół krosna, aby dotrzeć do kołka, od którego zaczynasz, i zawiń trzy rzędy wokół krosna. Wykonaj cztery kołki od prawej strony kołka początkowego i powtarzaj skale, aż osiągniesz żądaną długość.

2. Zakończ ogon koca

Po łuskach możesz zrobić talię ogona, owijając elektronicznie 20 rzędów krosna i przeciągając ostatni rząd z powrotem na kołki, aby zrobić na drutach. Zawiąż swoją pracę i wykonaj płetwę o grubości 28 szwów na 4 cale.

Ustaw krosno tak, aby mieć dwa puste otwory na obu końcach. Umieszczasz rzędy wewnątrz płetwy jak łuski i ściegiem ślizgowym początek każdego rzędu i koniec krosna. Będziesz także używał ściegów ściągaczowych do płetwy lub do owijania dwóch kołków, a następnie przeciągnij i powtórz.

Zawiń 68 kołków, aby nabrać i przer. 48 rzędów. Pamiętaj, aby ściegiem ściągającym wracać do środka, gdy zostały tylko dwa kołki i powtórzyć od 35 kołka po przeciwnej stronie płetwy. W ostatnim rzędzie zsuń ścieg pierwszy kołek i zawiń 67 kołków przed zakończeniem.

3. Złóż koc

Aby skonstruować ogon syreny, wepchnij górny koniec płetwy do ciała. Pociągnij sznurek, aż uzyskasz pożądany wygląd i zszyj otwór wokół płetwy. I to wszystko, właśnie zrobiłeś kocyk z ogonem syreny dla malucha, ale możesz dostosować swoją pracę do większych rozmiarów.

Ile ściegów muszę nałożyć na koc?

Będziesz musiał ocenić swój rozmiar igły, wagę przędzy, grubość i wzór, aby wiedzieć, ile oczek narzucić na koc. Możesz również robić na drutach zbyt ciasno, co może wpłynąć na ocenę projektu. A mówiąc o tym, weź pod uwagę szwy, które wykonasz i rozmiar samego koca.

Pamiętaj, że oczka, które nabierasz, powinny zmieścić się na każdym powtarzającym się oczku, którego potrzebuje wzór. Następnie nie zapomnij o obramowaniu i końcu koca. Powinnaś znaleźć w Internecie tabele z liczbą oczek do nabrania w zależności od tego, gdzie chcesz je zamknąć, lub sprawdzić nasz przewodnik dotyczący liczby oczek łańcuszka na koc, aby lepiej zrozumieć wymienione czynniki.

Czy początkujący może zrobić na drutach koc?

Krótka odpowiedź brzmi tak, ponieważ istnieją różne wzory i rozmiary koców. Co więcej, zawsze możesz wybrać technikę, z którą czujesz się komfortowo, aby zakończyć obszerny projekt, taki jak koc. Pomocną wskazówką jest zacząć od mniejszych kocyków, takich jak kocyki dziecięce lub narzuty, które używają grubej przędzy z najprostszym ściegiem, takim jak dżersej lub ścieg do pończoch, aby zapewnić Ci wygodę.

Wniosek

Jeśli jesteś zaznajomiony z dzianiem na krosnach, możesz zrobić własny koc syrena. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić na drutach koc o kroju syreny, który ma rozmiar dla malucha, ale zawsze możesz odpowiednio dostosować. Może wydawać się to onieśmielające, ale jest to proste, gdy już to zrozumiesz.

Pamiętaj, aby poćwiczyć e-zawijanie i ściegi poślizgowe, i gotowe! Jeśli chcesz poprosić o więcej wskazówek dotyczących tego projektu, zostaw nam komentarz.