Jak zrobić lodową świecę?

Jednym z naszych ulubionych przedsięwzięć artystycznych i rzemieślniczych w wieku przedszkolnym było wytwarzanie świec. Świece lodowe są piękne i przyjemniejsze w przygotowaniu. Jak więc zrobić świeczkę lodową?

Świece lodowe są uroczą i łatwą do wykonania ozdobą każdego domu lub imprezy. Istnieją dwa rodzaje świec lodowych: te wykonane z wosku i te wykonane z lodu. Kawałki lodu są dodawane do świec lodowych na bazie wosku podczas procesu nalewania, nadając im wygląd przypominający koronkę.

Jak zrobić lodową świecę?

Jak zrobić lodową świeczkę

Krok 1: Po znalezieniu odpowiedniej formy odłóż na bok odpowiednią formę. Możesz użyć pustej szklanej formy do wyrobu świec lub kartonu po mleku z solidnym dnem. Jeśli używasz kartonu po mleku, upewnij się, że górna część jest całkowicie otwarta, aby uzyskać kwadratowy otwór.

Umieść formę na blasze do pieczenia. Aby ułatwić czyszczenie, najpierw owiń blachę do pieczenia folią aluminiową. Zawsze utrzymuj miejsce pracy w czystości.

Krok 2: Skonfiguruj system dwukotłowy. Umieść garnek do nalewania świec w rondlu wypełnionym 1 do 2 cali wody. Jeśli nie masz dzbanka do nalewania świec, wystarczy duża szklana miarka.

Pod dzbankiem do nalewania/miarką rozważ użycie metalowej pokrywki. Możesz również użyć foremki do ciastek. Dzięki temu wosk będzie nagrzewał się ze wszystkich stron tak samo.

Krok 3: Wlej wosk do naczynia do nalewania; po odmierzeniu zużyjesz tylko od połowy do trzech czwartych swojej pleśni, a połowę zajmie lód. Oblicz ilość potrzebnego wosku do świec.

Jeśli jednak coś się rozleje, dobrym pomysłem jest dodanie od 1 do 2 uncji wosku jako środka ostrożności.

Jeśli pracujesz z blokiem wosku, musisz najpierw posiekać go na mniejsze kawałki. Nie musisz siekać granulek wosku ani wiórów, jeśli ich używasz.

Krok 4: Roztop wosk świecy, aż osiągnie 175 do 185 stopni Fahrenheita (80 do 85 stopni Celsjusza). Zwiększ ogień do średnio-niskiego i delikatnie zagotuj wodę; nie dopuścić do szybkiego wrzenia wody. Wosk należy często mieszać, ponieważ zacznie równomiernie się topić.

Upewnij się, że wosk nie jest pozostawiony bez opieki. Wosk palny to wosk stopiony. Jeśli używasz starych świec, uważaj, aby usunąć knoty pałeczkami, gdy wosk się rozpuści.

Krok 5: Spróbuj użyć zapachu i koloru w swoim wosku. Większość wosków do produkcji świec jest biała, kremowa lub przezroczysta. Praktycznie nigdy nie jest perfumowany. Możesz zostawić to tak, jak jest, jeśli chcesz czegoś podstawowego.

Lepiej jest używać kolorów i zapachów charakterystycznych dla produkcji świec. Mieszaj wosk, aż znikną smugi lub zawijasy, a kolory i perfumy zostaną dokładnie włączone. Na 1 funt (455 gramów) wosku użyj 1 do 2 łyżek stołowych (15 do 30 mililitrów) zapachu.

Kolor, którego używasz, zależy od tego, jak czarna ma być świeca. Zacznij od kilku kropli płynnego barwnika lub wiórków z bloku barwnika. Wtedy wystarczy kawałek lub dwa kredki na szczyptę — po prostu najpierw zdejmij opakowanie!

Krok 6: Podłącz knot z zakładkami do dna formy. Zanurz końcówkę knota z zakładką w rozgrzanym wosku i natychmiast dociśnij go do dna formy. Ewentualnie wlej kilka kropel wosku na spód formy przed włożeniem knota.

Czy nie możesz znaleźć żadnych knotów? Zamiast tego użyj długiego świecznika. Odetnij, zaczynając od dołu i przesuwając się w górę, aż osiągnie tę samą wysokość, co forma.

Krok 7: Wypełnij formę do połowy lub w trzech czwartych lodem. Aby uniknąć znacznych dziur lub luk, kostki lodu nie powinny być większe niż 34 cale (1,91 centymetra). Jednak przez cały czas utrzymuj knot na środku; w przeciwnym razie stanie się krzywy podczas nalewania wosku.

Baw się różnymi kształtami i rozmiarami kostek lodu. Niektóre z nich można nawet zmiażdżyć młotkiem. Pracuj z wyobraźnią.

Krok 8: Wypełnij formę woskiem, aż lód zostanie całkowicie pokryty. Poruszaj garnkiem podczas nalewania, aby uniknąć ciągłego nalewania w dokładnym miejscu. Bieganie w wir lub zygzak to świetny pomysł.

Podgrzejesz miarkę/naczynie do nalewania. Używaj rękawicy kuchennej. Możesz także użyć uchwytu na garnek.

Krok 9: Pozwól woskowi zestalić się przed kontynuowaniem. Wosk stwardnieje w ciągu około jednej do dwóch godzin. Gdy wosk twardnieje, nie przeszkadzaj.

Krok 10: Spróbuj nalać drugi raz w innym odcieniu. Twoja świeca jest w tej chwili praktycznie skończona. Możesz wyjąć go z formy lub polać woskiem w innym kolorze.

Jeśli wyjmiesz go teraz, przebijesz swoją świecę. Możesz zrobić wielokolorową świecę dodając do niej dodatkowy wosk. Aby zrobić wielokolorową świecę, wykonaj następujące kroki:

Tak jak poprzednio, rozpuść i pokoloruj wosk ze świecy. Jeśli użyłeś zapachu, upewnij się, że jest to ten sam, którego używałeś wcześniej. Następnie ostrożnie wylej wosk na świecę, upewniając się, że wylewasz go ze wszystkich stron.

Ponownie pozwól woskowi stwardnieć. To dlatego, że nie używasz lodu. Tym razem zajmie to więcej czasu.

Krok 11: Wyjmij świecę z formy. Możesz wyjąć świeczkę, wysuwając ją. Jeśli nadal nie wyjdzie, zdejmij z niego foremkę.

Krok 12: Pozwól wodzie spłynąć. Umieść świecę w zlewie lub umywalce na kilka dni. Pomóż odprowadzić wodę ze wszystkich otworów; może być konieczne od czasu do czasu obracanie świecy.

Krok 13: Przytnij knot do 14 cali (0,64 centymetra). Następnie zapal swoją świeczkę. Aby chronić stół przed stopieniem się wosku, umieść go na powierzchni odpornej na ciepło, takiej jak ładowarka do świec.

Wniosek

Możesz zmienić swoją ścieżkę w zimowy raj ze świecami lodowymi! Możesz cieszyć się nową świecą w domu, postępując zgodnie z powyższymi technikami, jak zrobić świecę lodową. Czy chcesz spróbować?