Jak zrobić kuchenkę ze stali nierdzewnej w czystości? 5 niesamowitych wskazówek!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić piec ze stali nierdzewnej? Jest pięć najlepszych sposobów, których nauczysz się, zagłębiając się w ten artykuł.

Piece to niezbędny element Twojej kuchni. Używasz go codziennie, za każdym razem, z sezonu na sezon. Są używane do celów kulinarnych, więc musisz je wyczyścić; spróbuj wytrzeć swój piec po każdym użyciu. Piece służą do przyrządzania pysznego jedzenia; bez kuchenki gotowanie jest niemożliwe.

Jak zrobić kuchenkę ze stali nierdzewnej w czystości? 5 niesamowitych wskazówek!

Czasami Twój piec staje się zbyt brudny i trudno jest usunąć brud i zanieczyszczenia z pieca. Więc tutaj omawiamy kilka korzystnych wskazówek dotyczących czyszczenia pieca ze stali nierdzewnej.

Jeśli Twoja kuchnia, a zwłaszcza kuchenka, jest schludna i czysta i wygląda na zupełnie nową, oznacza to, że jesteś ekspertem od kuchni, a ta umiejętność jest bardzo przydatna w czyszczeniu kuchni i urządzeń gospodarstwa domowego. Jeśli Twój piec jest lśniący, czysty i przyjazny, to jesteś mistrzem kuchni.

Co to są piece ze stali nierdzewnej?

Te piece są wykonane ze stali, która jest bardzo trwała i długowieczna. Mogą jednak ulec uszkodzeniu, jeśli podczas czyszczenia użyjesz niewłaściwych środków chemicznych. Z drugiej strony piece ze stali nierdzewnej wyglądają bardzo lśniąco, atrakcyjnie i pięknie.

Jak wiecie, piece są jedynymi przedmiotami w kuchni, które są najczęściej używane, a piece ze stali nierdzewnej są bardzo wrażliwe. Dlatego podczas czyszczenia należy zachować środki ostrożności. Staraj się czyścić je po każdym gotowaniu miękkim włóknem. Trudno jest wyczyścić te piece, ponieważ mogą ulec uszkodzeniu, jeśli nie zostaną odpowiednio umyte lub wyczyszczone. Wyczyść je bez uszkadzania; zawsze używaj odpowiednich środków chemicznych lub roztworów do czyszczenia pieców; w przeciwnym razie możesz uszkodzić swój piec.

Wskazówki, jak wyczyścić piec ze stali nierdzewnej

Piece ze stali nierdzewnej są bardzo wrażliwe; mogą ulec uszkodzeniu, jeśli nie zostaną wyczyszczone odpowiednim środkiem chemicznym, wymagają dużej ostrożności podczas czyszczenia. W przeciwnym razie nie są już trwałe i trwałe. Jak więc czyścić piec ze stali nierdzewnej? Oto kilka wskazówek, jak wyczyścić piec ze stali nierdzewnej:

#1. Używając białego octu i sody oczyszczonej

To jedna z najlepszych metod; możesz to zrobić sam w swoim domu. Wystarczy wymieszać biały ocet z sodą oczyszczoną i nałożyć tę mieszankę na piec w miejscach spalonych lub zardzewiałych. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że mieszasz równe ilości octu i białej sody. W przeciwnym razie może to być szkodliwe, a wyniki przerosną Twoje oczekiwania.

W tej metodzie odkładasz cewkę pieca. Następnie oczyść wszystkie zanieczyszczenia i jedzenie ze wszystkich rogów pieca. Następnie wylej tę mieszankę na zardzewiałą powierzchnię pieca i pozostaw na około pół godziny. Następnie wytrzyj czystą szmatką. Ta wskazówka jest bardzo skuteczna, nadaje blasku Twojemu piecowi i wygląda na zupełnie nowy.

#2. Używając wybielacza

Wszystkie środki wybielające mają właściwości czyszczące; zawierają również gaz chlorkowy, który może rdzewieć na stali, dlatego przed użyciem wybielacza upewnij się, że nie zawiera chloru; w przeciwnym razie może uszkodzić twój stalowy piec i nie zaoszczędzić dla ciebie.

Wybielacz jest bardzo skuteczny w czyszczeniu, jeśli nie zawiera chloru. Na przykład bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu plam lub rdzy ze stalowych pieców. Jednak zawsze pamiętaj, że wybielacz, którego używasz, jest nieszkodliwy nie tylko dla kuchenki, ale także dla twojego ciała.

#3. Używając gąbek

Do czyszczenia nigdy nie używaj twardej wody zawierającej magnez i wapń, alkohol i amoniak; mogą wyczyścić plamę i uszkodzić stalową powierzchnię pieca. Zamiast tego staraj się używać miękkich, porowatych rzeczy do czyszczenia. Nigdy nie zarysuj płyt stalowych pieca. To tylko uszkadza Twój trwały piec. Zamiast używać twardych rzeczy, spróbuj użyć miękkich ręczników lub gąbek. Zanurz gąbkę w wodzie z mydłem lub dowolnym detergencie i potrzyj ją o stalową płytkę na kuchence.

#4. Używając detergentów

Piece ze stali nierdzewnej są bardzo wrażliwe, choć trwałe; podczas czyszczenia upewnij się, że używany detergent zawiera nieszkodliwe chemikalia. W tej metodzie weź jedną miskę wrzącej wody, dodaj 2-3 łyżki sody oczyszczonej, dobrze wymieszaj, weź ściereczkę z mikrofibry i zanurz ją w tym roztworze. Wyczyść piec tym ręcznikiem; z łatwością wyciera cały brud, czyści zardzewiałe obszary stalowych pieców i nadaje mu lśniący wygląd.

#5. Używając oleju

Aby usunąć brud ze stalowych płyt pieca, użyj octu i oleju. W tej wskazówce najpierw wlej ocet na stalowe płyty kuchenki, wyczyść kuchenkę miękkim ręcznikiem, aby usunąć brud z kuchenki. Następnie wlej olej na stalową płytę pieca. Usuwa cały tłuszcz lub kurz z płyt i cewek pieca.

Po wlaniu oleju pozostaw go na jakiś czas, a następnie za pomocą ściereczki z mikrofibry usuń wszelkie podstępy z pieca. Ta wskazówka jest również bardzo korzystna. Jest to bardzo bezpieczna metoda, która usuwa cały kurz, gruz lub rdzę z pieca.

Możesz przeczytać coś o sposobach czyszczenia octem.

To okładka!

Piece ze stali nierdzewnej bardzo szybko rdzewieją, jeśli się nimi nie przejmujesz. Dlatego zawsze staraj się wyczyścić swój piec po każdym użyciu. Teraz znasz kilka prostych wskazówek, jak wyczyścić piec ze stali nierdzewnej. Cóż, możesz również przeczytać powiązane artykuły o tym, jak czyścić kuchenkę z płytą ceramiczną i jak czyścić patelnię na kuchence. Aż tutaj, moi przyjaciele!