Jak zrobić kocyk dziecięcy z długim krosnem w 3 łatwych częściach

Jeśli zawsze uwielbiałeś robić na drutach i myślisz o zrobieniu czegoś dużego, zrób koc! Z pasją nauka tworzenia kocyka dziecięcego z długiego krosna to bułka z masłem.

Robienie czegoś dla dziecka może być trudne, ale zawsze jest zabawne. To miłość prowadzi cię do końca!

Jak zrobić kocyk dziecięcy z długim krosnem w 3 łatwych częściach

Trzyczęściowy proces tworzenia kocyka dziecięcego z długim krosnem

Wystarczy postępować zgodnie z tymi kluczowymi punktami, aby stworzyć idealny kocyk dla dziecka.

Część 1. Umieść oczka na drucie

 • Krok 1. Przygotuj materiały potrzebne do robienia na drutach.
  • prostokątne krosno z 64 kołkami z każdej strony (dostosowane tak, aby odstęp między kołkami wynosił 3 cm);
  • sześć motków przędzy (mierzy 185 jardów i waży 170g każdy);
  • para nożyczek; i
  • szydełko lub dzianina
 • Krok 2. Utwórz węzeł poślizgowy. Zostaw 6-8-calowy ogon na końcu, skręcając go w pętlę i pociągając.

Następnie przeciągnij nitkę do połowy pętelki. Powinieneś teraz zawiązać luźny węzeł.

 • Krok 3. Nie zapinaj poślizgu. Do górnego i skrajnego lewego kołka wciśnij węzeł poślizgowy. Musisz delikatnie ciągnąć, aby węzeł się zacisnął.
 • Krok 4. Naprzemiennie owijaj przędzę między dolnym i górnym rzędem. Poruszając się tam i z powrotem, pracuj nad każdym kołkiem, aż dotrzesz do końca krosna.
 • Krok 5. Owiń przędzę do tyłu na krośnie. Po dotarciu do końca owiń włóczkę.

Zrób to na kołkach, które wcześniej pominąłeś. Przerabiać na przemian w górnym i dolnym rzędzie.

 • Krok 6. Załóż przędzę w innym kolorze. Ułóż przędzę o długości od 4 do 5 stóp w innym kolorze na krośnie.

Upewnij się, że długości są równe na obu końcach. Pod krosno wsuń włóczkę.

Będzie to służyć jako przędza kotwiczna. Pomoże Ci poradzić sobie z kocem, gdy się wydłuży. Zostanie wyjęty, gdy skończysz robić na drutach.

 • Krok 7. Przerobić nitkę wzdłuż kołków. Ręką dociśnij włóczki, nad którymi pracowałaś wcześniej, na kołek. Każdy powinien znajdować się na dole. .

Część 2. Pracuj nad swoim kocem

 • Krok 1. Utwórz ścieg dżersejowy od lewego dolnego rogu przędzy do skrajnego lewego kołka w górnym rzędzie. Zawiń go i przenieś z powrotem do dolnego rzędu, pomijając kołek.
 • Krok 2. Nie ustawaj w wykonywaniu ściegu dżersejowego. Kontynuuj pracę na przemian na każdym kołku, aż dojdziesz do prawego końca.
 • Krok 3. Przerobić ściegi w dolnym rzędzie. Używając szydełka lub narzędzia do robienia na drutach, zaczep przędzę na skrajnym lewym kołku. Przeciągnij go na ten sam kołek, aby zabezpieczyć.

Kontynuuj na drutach na każdym kołku, aż dotrzesz do środka. Następnie zacznij od drugiego końca do środka, aby koc uformował się równomiernie.

 • Krok 4. Pracuj w górnym rzędzie. Po zszyciu ściegów w dolnym rzędzie przejdź do górnego rzędu. Wykonaj ten sam proces rozdzielania ściegów na drutach.
 • Krok 5. Pchnąć nitkę w dół i wykonać jeszcze dwa oczka dżerseju. Z boku dłoni przesuń włóczkę.

Następnie wykonaj jeszcze dwa przejścia ściegiem dżersejowym na krośnie. Włóczka powinna kończyć się po lewej stronie. Zrób na drutach.

 • Krok 6. Kontynuuj szycie dżersejem. Utwórz więcej ściegów dżersejowych, aż osiągniesz 5 stóp długości. Po zakończeniu możesz kontynuować wiązanie.

Część 3. Odrzucanie

 • Krok 1. Włóż szydełko w kołek w prawej części górnego rzędu. Przesuń ścieg na haczyk i wybierz ścieg najbardziej po lewej w tym samym rzędzie.

Wsuń go na haczyk, aby mieć dwa szwy.

 • Krok 2. Przerobić oczka na szydełku. Palcami unieś pierwszy ścieg na szydełku nad tym, który założyłeś, aby stały się jednym.
 • Krok 3. Przerobić kolejny ścieg. Wbij szydełko w ścieg na następnym kołku dolnego rzędu i podnieś. Po podniesieniu wybierz pierwszy ścieg i połącz go z drugim.
 • Krok 4. Zawiąż resztę i odetnij nitkę. Kontynuuj unoszenie i dzianie ściegów. Zauważysz, że koc zawiązuje się z kołków.

Po dotarciu do końca krosna na haczyku powinien pozostać jeden ścieg. Zostaw 4 do 5 cali ogonka i odetnij nitkę.

 • Krok 5. Zawiąż węzeł na końcu przędzy i zawiń ogon. Zdejmij ostatni ścieg z haczyka i wsuń ogon, tworząc pętlę. Mocno pociągnij, aby utworzyć węzeł i wpleć ogon w koc.
 • Krok 6. Zawiąż drugi koniec za pomocą przędzy kotwicznej. Zaczep narzędziem najbardziej prawy ścieg na końcu koca.

Wybierz inny ścieg za pomocą narzędzia i unieś go nad pierwszym, który wybrałeś. Przejdź do dodania ściegu. Dzianina prowadzona przez przędzę kotwiczną.

 • Krok 7. Zabezpiecz ostatnie oczko i zdejmij włóczkę kotwiczną. Jeśli na szydełku pozostał ścieg, włóż ogon i zrób pętelkę.

Pociągnij go mocno, aby utworzyć węzeł i utkaj ogon kocem. Na koniec wyciągnij przędzę kotwiczną z koca. Stworzyłeś już kocyk dla swojego dziecka!

Wybór odpowiedniego rozmiaru koca i najlepszej włóczki do użycia

Nie chcesz, aby Twój koc był za duży lub za mały, prawda? Powinien mieć idealny rozmiar!

Jeśli robisz jeden dla noworodka, średni rozmiar to około 28 × 34 cale.

Jeśli chcesz czegoś, co jest kwadratowe i sprawiedliwe, wybierz 30 cali z każdej strony. Wiesz, że najbardziej miękkie włóczki są najwygodniejsze.

Najlepiej też wybrać odpowiedni rodzaj włóczki, której użyjesz do robienia na drutach.

Bezpieczeństwo szydełkowych kocyków dla niemowląt

Niemowlęta są urocze, ale są kruche i podatne na krzywdę. Musisz więc uważać na rzeczy, których pozwalasz im używać.

Koce szydełkowe są wygodne – to na pewno! Najlepiej jednak, aby dziecko korzystało z niej we właściwym czasie.

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej (AAP) najbezpieczniej jest trzymać miękką i luźną pościel z dala od dzieci poniżej 12 miesiąca życia.

Niestety, jednym z nich są koce szydełkowe.

Dla dzieci poniżej pierwszego roku życia spanie, a nawet drzemka z szydełkowym kocem są niebezpieczne. Więc jeśli chcesz, aby Twoje ukochane maluchy były bezpieczne, lepiej poczekaj na odpowiedni moment!

Wniosek

Robienie na drutach to coś, co wymaga dużo cierpliwości. Jednak nie zaszkodziłoby, gdybyśmy zrobili to dla naszych cennych małych aniołków.

Teraz, kiedy nauczyłeś się robić kocyk dziecięcy z długiego krosna, możesz podarować swoim maluchom idealny prezent, który będą mogli pielęgnować przez cały czas.