Jak zrobić koc z prostymi igłami w 2 krokach

Czy wiesz, że nauka robienia na drutach koca z prostymi drutami to tylko dwa kroki? Nie daj się zastraszyć, próbując nowych sposobów robienia na drutach koca. Po tym, jak nauczyliśmy Cię, jak używać ramion, możesz tym razem położyć dłonie na prostych igłach.

Czy nadal nie jesteś pewien, czy kontynuować? W porównaniu do drutów okrągłych, druty proste są w rzeczywistości bardziej przyjazne dla początkujących do robienia na drutach. Możesz umieścić go pod pachą, więc nawet projekt taki jak koc nie będzie Cię przytłaczał.

Jak zrobić koc z prostymi igłami w 2 krokach

Jak zrobić koc z prostymi igłami dla początkujących

1. Zaplanuj rozmiar koca i przygotuj materiały

Proste igły są przyjazne dla początkujących do robienia na drutach koca. Zacznij od wyboru rozmiaru koca, który chcesz wykonać i upewnij się, że twoje igły są wystarczająco długie na szerokość koca, aby projekt się nie zbijał. Chcesz również upewnić się, że włóczka jest idealna do igieł, których używasz i masz wystarczająco dużo kłębków, aby wykończyć koc.

2. Nabierz i zacznij robić na drutach

Sprawdź swój wzór, aby wiedzieć, ile ściegów musisz nabrać. Możesz również pomnożyć wskaźnik przędzy przez szerokość koca, aby poznać liczbę oczek potrzebnych do przerobienia na druty. Początkujący mogą zacząć robić na drutach pierwszy rząd podstawową dzianiną, aż osiągną planowany rozmiar koca.

Po przerobieniu rzędów możesz zakończyć koc, tkając luźne końce oczek. Zszyj końce koca, aby wyglądał schludniej, i koc jest gotowy! Wzór powinien zalecać metodę oczyszczenia brzegów, ale możesz też wyszydełkować brzeg po zamknięciu.

Czy mogę używać prostych igieł do robienia na drutach koca?

Możesz użyć prostych drutów do zrobienia koca i jest to nawet najlepsza metoda dla początkujących. Proste igły są również dostępne w różnych długościach, więc możesz wybrać odpowiednią, aby dopasować rozmiar gotowego koca. Jedynym minusem prostych drutów do koców dzianych jest to, że projekt może się zwijać, jeśli używasz zbyt krótkich drutów do szerokości koca.

Zakres długości prostych igieł wynosi od 9 do 14 cali, a materiałem jest plastik, drewno, stal, aluminium lub bambus. Upewnij się, że masz odpowiednie proste druty, nie tylko do rozmiaru koca, ale także do włóczki, której będziesz używać. Co więcej, proste igły są bardziej idealne, jeśli pracujesz na mniejszych kocach, ponieważ utrzymają wszystkie ściegi.

Druty proste vs druty z żyłką do robienia na drutach koca

Wspomnieliśmy, że ograniczenie rozmiaru jest przewagą drutów z żyłką nad drutami prostymi podczas robienia na drutach czegoś tak obszernego jak koc. Z czasem ciężar może stać się niewygodny, ponieważ ramiona i nadgarstki utrzymają go podczas pracy z prostymi igłami. Z drugiej strony druty z żyłką pozwolą Ci przerabiać w tę i z powrotem, co przyspiesza szydełkowanie, a druty utrzymają ciężar projektu.

Ile ściegów potrzebujesz na koc?

Wzór dyktuje ściegi, których będziesz potrzebować na koc. Możesz jednak użyć kalkulatorów online, aby uzyskać liczbę ściegów do oddania w projekcie. Aby pomóc Ci dowiedzieć się, jakiej liczby szwów możesz się spodziewać po kocu, oto kilka uwag poza rozmiarem koca:

Waga przędzy i rozmiar igły

Pamiętaj, że waga przędzy będzie dyktować twój wskaźnik. Lepiej zorientujesz się, ile oczek nabrać, sprawdzając metkę włóczki. Dodatkowo, poznaj rozmiar igły wymagany przez wzór, ponieważ jeśli jest mniejszy, będziesz potrzebować więcej oczek w swoim rozstawie lub mniej oczek, jeśli używasz większego igły.

Wskaźnik

Być może najbardziej wpływowym czynnikiem dla szwów jest wskaźnik twojego projektu. Ważne jest, aby zawsze sprawdzać wskaźnik podczas pracy nad kocem, aby porównać go z metką włóczki. W ten sposób możesz w razie potrzeby zmniejszyć lub zwiększyć liczbę ściegów.

Wzór

Wreszcie, możesz użyć określonego wzoru, który może wpłynąć na liczbę potrzebnych ściegów. Najczęstsze ściegi to ściegi do pończoch lub dżerseju, ale niektóre wzory mogą wymagać określonej liczby ściegów na powtórzenie. Pamiętaj, aby nabrać taką liczbę oczek, która będzie uzupełniać każde powtórzenie oczka, które wykonasz.

Ile ściegów wytrzyma prosta igła dziewiarska?

W tym artykule podkreślaliśmy, jak ważne jest uzyskanie odpowiedniej długości prostych igieł dla zamierzonej szerokości koca. Dzieje się tak, ponieważ proste igły utrzymają wszystkie ściegi dla twojego projektu. Szybka wskazówka, której nigdy nie zapomnisz, to to, że prosty drut może być zwykle dwa razy dłuższy, a wszystko ponad to, co może spowodować zbijanie się przędzy.

Warto również zauważyć, że proste igły są najlepsze do mniejszych i bardziej okrągłych projektów niż duże, takie jak bardzo duże koce. Ciężko będzie zarządzać dużymi projektami na prostych igłach. Zawsze możesz sprawdzić, co zaleca wzór koca, ale pamiętaj o tej zasadzie.

Wniosek

Początkujący w dzianiu mogą używać prostych igieł. Nauczyliśmy Cię, jak wykonać na drutach koc prostymi drutami w dwóch prostych krokach, a także jak określić liczbę oczek, które musisz wykonać. Główną zasadą, o której musisz pamiętać, jest upewnienie się, że igły są wystarczająco długie, aby pasowały do ​​szerokości Twojego koca.