Jak zrobić koc polarowy z wiązaniem w 2 krokach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wykonać koc polarowy z wiązaniem, nauczymy Cię tej techniki w dwóch krokach. Możesz zastosować ten dwuetapowy przewodnik na gotowym kocu z polaru i odpowiednio dostosować jego rozmiary. Ale dlaczego miałbyś zawracać sobie głowę nauką, jak dodać wiązanie do koca z polaru?

Dodanie wykończenia na granicy koca z polaru nadaje mu ładne wykończenie, które jest poza estetyką. Wiązanie również zapobiega strzępieniu się materiału. Dowiedz się więcej o tej technice poniżej:

Jak zrobić koc polarowy z wiązaniem w 2 krokach

Jak zrobić koc polarowy z wiązaniem dla początkujących

1. Dodaj wiązanie do koca

Po wykonaniu koca z polaru, chcesz usunąć krajki, aby krawędzie były proste i gotowe. Następnie przygotuj satynowe wiązanie, które będzie owijać koc. Zszyjesz ze sobą dwa kawałki wiązania w zależności od rozmiaru koca.

Zszyj ich prawe strony pod kątem 45 stopni i usuń nadmiar. Jeśli nie masz pewności, jaka jest właściwa strona Twojego satynowego wiązania, powinna to być strona śliska. Następnie możesz dodać wiązanie do koca, zaczynając od środka, ściskając boki polaru.

Niektóre wiązania mogą mieć dłuższy bok, więc upewnij się, że ta strona będzie pod kocem z polaru. Szyj wzdłuż krawędzi ściegami zygzakowatymi i przejdź do następnego kroku dla rogów.

2. Zrób rogi i wykończ koc

Przyszyjesz do krawędzi koca z polaru, a następnie wykończysz szew na rogach. Skręć za róg, aby się nie odczepił i gotowe. Jeśli uważasz, że ta metoda jest zbyt wolna, możesz również przerwać szycie od krawędzi i przypiąć wiązanie na miejscu.

Owiń go, aby odwrócić się za rogiem i złóż materiał, aby otrzymać ścięty róg. Zszyj brzeg wiązania i przekręć w rogu, kontynuując. Chociaż ta metoda jest szybsza niż pierwsza, musisz uważać, aby nie odblokować wiązania.

Gdy skończysz na rogach, odetnij nadmiar i zostaw cal na skręcenie. Zszyj wzdłuż krawędzi lamówki i wykończ szew koca. Przytnij nadmiar nitek, aby uzyskać ładniejszy wygląd, a koc polarowy z wiązaniem jest gotowy!

Jak zrobić samowiążący koc polarowy?

Oprócz powyższego dwuetapowego przewodnika dla początkujących, innym sposobem na wykonanie koca polarowego z wiązaniem jest uszycie koca w taki sposób, aby był samozwiązany. Główną ideą jest użycie dwóch warstw materiału i przeniesienie tej z tyłu do przodu, aby wyglądała jak wiązanie. Oto bardziej szczegółowo:

1. Zszyj koc i zostaw przerwę

Wytnij dwa materiały polarowe o różnych rozmiarach i upewnij się, że usunięto krajki lub cal materiału po obu stronach. Możesz mieć pierwszą tkaninę o wymiarach 72 na 48 cali, a drugą o 82 na 58 cali, ponieważ jest to samowiążący koc z polaru. Połóż większy kawałek materiału prawą stroną do góry i złóż go na pół.

Przypnij środek i powtórz ze wszystkich stron, a następnie umieść tkaninę prawą stroną w dół, aby zetknąć się z prawą stroną większego kawałka tkaniny. Złóż go na pół i przypnij środek, aby wyrównać środek obu kawałków materiału. Połącz je ze sobą ze wszystkich czterech stron, aby pomóc Ci w szyciu.

Wykonaj prosty ścieg z pół cala naddatku na szew od środka ze wszystkich czterech stron. Zostaw odstęp około 4 cali z jednej strony, aby obrócić koc w następnym kroku.

2. Odwróć koc na prawą stronę i wykończ

Wykonasz ścięte narożniki, aby uzyskać schludniejsze wykończenie. Aby to zrobić, złóż koc tak, aby szew i nadmiar materiału większego kawałka tkaniny spotkały się. Narysuj kąt 45 stopni na krawędzi wszystkich rogów i odetnij nadmiar.

Odwróć koc na prawą stronę, korzystając z 4-calowej szczeliny i upewnij się, że rogi są wepchnięte do końca. Połóż ją płasko i zszyj szczelinę dowolnym ściegiem. Odetnij nadmiar nitek i Twój samowiążący koc polarowy jest gotowy!

Jak zrobić wiązania polarowe?

Oprócz satyny jako wiązania można użyć również polaru. Aby to zrobić, wytnij dwa paski polaru o szerokości około dwóch cali o długościach odpowiednich do twojego projektu. Zawsze możesz połączyć ze sobą kilka pasków, dzięki czemu nie musisz przycinać bardzo długich pasków polaru.

Aby połączyć paski do wiązania polaru, umieść je prawymi stronami razem i krawędziami zachodzącymi na siebie około ¼ cala. Zszyj od jednego punktu do drugiego i zszyj wstecznie na początku i na końcu szwu dla bezpieczeństwa. Przytnij szew, aby pozostało ¼ cala naddatku na szew, przytnij krawędzie i naciśnij szew, aby go otworzyć.

Wniosek

Dodanie wiązania do koca polarowego dopełnia wygląd i poprawia trwałość projektu. Nauczyłeś się, jak wykonać koc polarowy z wiązaniem w dwóch krokach za pomocą satynowego wiązania, ale możesz również wykonać wiązanie z tkanin polarowych. Proces jest prosty i szybki, ale możesz też zrobić samowiążący koc, korzystając z udostępnionych przez nas technik.